Таг: Панос Каменос

ИМА НАЧИН ЗАЕДНО ДА СТАПАТ НА СИЛА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ И РАТИФИКАЦИИТЕ НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА И ПРОТОКОЛОТ ЗА ВЛЕЗ ВО НАТО, ВЕЛИ ДИМИТРОВ

ИМА НАЧИН ЗАЕДНО ДА СТАПАТ НА СИЛА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ И РАТИФИКАЦИИТЕ НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА И ПРОТОКОЛОТ ЗА ВЛЕЗ ВО НАТО, ВЕЛИ ДИМИТРОВ

Mинистерот за надворешни работи Никола Димитров рече дека во блиски консултации меѓу владите и министерствата за надворешни работи на Македонија и Грц ...
ЦИПРАС ЈА ПРИФАТИ ОСТАВКАТА НА КАМЕНОС, ЌЕ БАРА ГЛАСАЊЕ ЗА ДОВЕРБА НА ВЛАДАТА

ЦИПРАС ЈА ПРИФАТИ ОСТАВКАТА НА КАМЕНОС, ЌЕ БАРА ГЛАСАЊЕ ЗА ДОВЕРБА НА ВЛАДАТА

Грчкиот премиер Алексис Ципрас ја прифати оставката на министерот за одбрана Панос Каменос и изјави дека неделава ќе побара гласање за доверба на влад ...
ГРЧКИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО СО МАКЕДОНИЈА

ГРЧКИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО СО МАКЕДОНИЈА

Грчкиот министер за одбрана Панос Каменос поднесе оставка во знак на протест против договорот за името со кој беше ставен крај на долгогодишниот спор ...
КОЅИЈАС ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, ЦИПРАС ЌЕ БИДЕ И МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ ЗА ДА ГО СПРОВЕДЕ ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

КОЅИЈАС ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, ЦИПРАС ЌЕ БИДЕ И МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ ЗА ДА ГО СПРОВЕДЕ ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

Грчкиот премиер Алексис Ципрас ја прифати оставката на министерот за надворешни работи Никос Коѕијас и соопшти дека тој самиот ќе го води министерство ...
БЕСПРАВНОТО ГРАДЕЊЕ ПРИДОНЕСЕ ЗА КАТАСТРОФАТА, КАЖА ГРЧКИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА КАМЕНОС

БЕСПРАВНОТО ГРАДЕЊЕ ПРИДОНЕСЕ ЗА КАТАСТРОФАТА, КАЖА ГРЧКИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА КАМЕНОС

Грчкиот министер за одбрана Панос Каменос изјави дека илегалната градба во голема мера придонесла за едни од најкатастрофалните пожари во земјата досе ...
5 / 5 НАПИСИ