Таг: парламентарни партии

ЕУ БАРА ВЛАДАТА НА ЗАЕВ И ОПОЗИЦИЈАТА ДА ГО СПРОВЕДАТ ДОГОВОРОТ ОД ПРЖИНО

ЕУ БАРА ВЛАДАТА НА ЗАЕВ И ОПОЗИЦИЈАТА ДА ГО СПРОВЕДАТ ДОГОВОРОТ ОД ПРЖИНО

Европската унија го поздрави изгласувањето на новата влада на чело со премиерот Зоран Заев и повика заедно со опозицијата конструктивно да ги спроведа ...
ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ НАЈВЕРОЈАТНО ЌЕ ИМА ПРВАТА ПОЛОВИНА НА ОКТОМВРИ

ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ НАЈВЕРОЈАТНО ЌЕ ИМА ПРВАТА ПОЛОВИНА НА ОКТОМВРИ

На координација кај претседателот на Собранието талат Џафери денеска претставници на СДСМ и коалицијата, на ДУИ, на БЕСА, Алијанса за Албанците и на Д ...
2 / 2 НАПИСИ