Таг: парламентарно мнозинство

1 2 3 20 / 21 НАПИСИ
ВМРО БАРА ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО ДА СОЗДАДЕ УСЛОВИ ЗА РАСПИШУВАЊЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ

ВМРО БАРА ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО ДА СОЗДАДЕ УСЛОВИ ЗА РАСПИШУВАЊЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ

ВМРО-ДПМНЕ денеска побара во најкус можен рок парламентарното мнозинство да создаде услови за распишување на локални избори, за да се деблокираат општ ...
ПСИХОПАТОЛОГИЈА

ПСИХОПАТОЛОГИЈА

1 Не е за чудење дека на Тодор Петров и на министерствата за локална самоуправа и за правда им текнало да поднесат иницијатива до Уставниот суд да се ...
ЕУ И САД ВЕЌЕ ЗБОРУВААТ ЗА САНКЦИИ ЗА ПОЛИТИЧАРИ И БИЗНИСМЕНИ КАКО ПОСЛЕДНА ОПЦИЈА ЗА РЕШАВАЊЕ НА КРИЗАТА

ЕУ И САД ВЕЌЕ ЗБОРУВААТ ЗА САНКЦИИ ЗА ПОЛИТИЧАРИ И БИЗНИСМЕНИ КАКО ПОСЛЕДНА ОПЦИЈА ЗА РЕШАВАЊЕ НА КРИЗАТА

Европската унија и САД веќе дискутираат да воведат санкции за политичари, нивни семејства и бизнисмени блиски до нив како последна опција да ја извлеч ...
ОД НОВОТО МНОЗИНСТВО ВО СОБРАНИЕТО ВЕЛАТ ДЕКА ЌЕ ГО ОСТАВАТ ВЕЉАНОСКИ ДА СЕ ИЗБЛАМИРА ДО КРАЈ

ОД НОВОТО МНОЗИНСТВО ВО СОБРАНИЕТО ВЕЛАТ ДЕКА ЌЕ ГО ОСТАВАТ ВЕЉАНОСКИ ДА СЕ ИЗБЛАМИРА ДО КРАЈ

Пратениците на коалицијата предводена од СДСМ се откажаа од репликите и контрарепликите и го обвинија  претседавачот на конститутивната седница Трајко ...
САМИ НАЈДЕТЕ РЕШЕНИЕ, НИЕ ЌЕ ВЕ ПОДДРЖИМЕ, МУ ПОРАЧА ТУСК НА ИВАНОВ

САМИ НАЈДЕТЕ РЕШЕНИЕ, НИЕ ЌЕ ВЕ ПОДДРЖИМЕ, МУ ПОРАЧА ТУСК НА ИВАНОВ

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск му порача на претседателот Ѓорге Иванов сами да најдеме решение за политичката криза по изборите на 11 д ...
НЕМА КРАЈ НА КРИЗАТА ДОДЕКА ИМА НЕКАЗНИВОСТ НА ФУНКЦИОНЕРИТЕ, ВЕЛИ ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ПЛОМП

НЕМА КРАЈ НА КРИЗАТА ДОДЕКА ИМА НЕКАЗНИВОСТ НА ФУНКЦИОНЕРИТЕ, ВЕЛИ ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ПЛОМП

Холандскиот амбасадор во Скопје Воутер Пломп кажа дека е многу опасно да се користат меѓуетничките тензии за да се одвлече политичкото внимание од дру ...
ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО ПРЕДВОДЕНО ОД СДСМ ПОДНЕСЕ ИНИЦИЈАТИВА ЗА ИЗБОР НА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО ПРЕДВОДЕНО ОД СДСМ ПОДНЕСЕ ИНИЦИЈАТИВА ЗА ИЗБОР НА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Парламентарното мнозинство, предводено од СДСМ, поднесе предлог од најмалку 20 пратеници за избор на Талат Џафери од ДУИ за претседател на Собранието. ...
НА ГРУЕВСКИ НЕ МУ СЕ ОДИ ВО ЗАТВОР, ВЕЛИ ЕВРОПРАТЕНИКОТ ВАЈГЛ

НА ГРУЕВСКИ НЕ МУ СЕ ОДИ ВО ЗАТВОР, ВЕЛИ ЕВРОПРАТЕНИКОТ ВАЈГЛ

Европратеникот Иво Вајгл не очекува наскоро да има разрешница на кризата во Македонија, бидејќи, како што вели тој, на Никола Груевски не му се оди во ...
ГЕРМАНИЈА НЕ ОЧЕКУВА ПОРАКИТЕ НА ХАН ДА БИДАТ ИГНОРИРАНИ

ГЕРМАНИЈА НЕ ОЧЕКУВА ПОРАКИТЕ НА ХАН ДА БИДАТ ИГНОРИРАНИ

Германија не очекува македонските политичари да ги игнорираат пораките на еврокомесарот Јоханес Хан, кој вчера порача дека во демократија мора да се п ...
ВО ДЕМОКРАТИЈА МОРА ДА СЕ ПОЧИТУВА ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО, ПОРАЧА ХАН ПО СРЕДБИТЕ СО МАКЕДОНСКИТЕ ЛИДЕРИ

ВО ДЕМОКРАТИЈА МОРА ДА СЕ ПОЧИТУВА ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО, ПОРАЧА ХАН ПО СРЕДБИТЕ СО МАКЕДОНСКИТЕ ЛИДЕРИ

Еврокомесарот Јоханес Хан порача дека во демократија мора да се почитува парламентарното мнозинство и го охрабри претседателот Ѓорге Иванов итно да ја ...
1 2 3 20 / 21 НАПИСИ