Таг: партии

1 2 3 10 / 29 НАПИСИ
БИТОЛСКИОТ ОФИЦЕРСКИ ДОМ ЗАБРАНИ НАСТАНИ НА ПОЛИТИЧКИТЕ ПАРТИИ, ЌЕ СЕ ОДРЖУВААТ ВО КИНОТО „МАНАКИ“

БИТОЛСКИОТ ОФИЦЕРСКИ ДОМ ЗАБРАНИ НАСТАНИ НА ПОЛИТИЧКИТЕ ПАРТИИ, ЌЕ СЕ ОДРЖУВААТ ВО КИНОТО „МАНАКИ“

Политичките партии своите настани во иднина не ќе можат да ги одржуваат во Офицерскиот дом во Битола, кој стана средиште на културните збиднувања во г ...
СОБРАНИЕТО СО ЗАКОН ЗАБРАНИ ДРУШТВА, ФОНДАЦИИ, ЗДРУЖЕНИЈА И ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ ВО ЧИИ НАЗИВИ ИМА ФАШИСТИ И СОРАБОТНИЦИ

СОБРАНИЕТО СО ЗАКОН ЗАБРАНИ ДРУШТВА, ФОНДАЦИИ, ЗДРУЖЕНИЈА И ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ ВО ЧИИ НАЗИВИ ИМА ФАШИСТИ И СОРАБОТНИЦИ

Со 67 гласа „за“ на пратеници од сите партии, Собранието ги донесе измените на Законот за здруженија и фондации, според кои, клубови, фондации, здруже ...
ПОДНЕСЕНИ 13 СОВЕТНИЧКИ ЛИСТИ ЗА ИЗБОРИТЕ ЗА НОВ СОВЕТ НА ОПШТИНА ТЕТОВО 

ПОДНЕСЕНИ 13 СОВЕТНИЧКИ ЛИСТИ ЗА ИЗБОРИТЕ ЗА НОВ СОВЕТ НА ОПШТИНА ТЕТОВО 

На 20 август оваа година тетовци повторно излегуваат на избори за Совет на Општината. Деновиве заврши поднесувањето на кандидатските листи, а Општинск ...
ПАРТИИТЕ ЈА ПОСТИГНАА ЦЕЛТА, УСТАВНИТЕ СУДИИ ДЕНЕСКА САМО ЗАСЕДАВАЛЕ, СЕ ВИДЕЛЕ И НИШТО НЕ ИЗГЛАСАЛЕ, ЗАШТО СЕ ОСТАНАТИ ПЕТ ОД ДЕВЕТ

ПАРТИИТЕ ЈА ПОСТИГНАА ЦЕЛТА, УСТАВНИТЕ СУДИИ ДЕНЕСКА САМО ЗАСЕДАВАЛЕ, СЕ ВИДЕЛЕ И НИШТО НЕ ИЗГЛАСАЛЕ, ЗАШТО СЕ ОСТАНАТИ ПЕТ ОД ДЕВЕТ

Уставниот суд денеска ја одржа дванаесеттата седница за 2022, на која присуствуваа сите вкупно пет судии. Собранието нејќе да избере уште четворица и ...
АЛИ АХМЕТИ ДОБИ ОДВРЗАНИ РАЦЕ ДА ПРЕГОВАРА СО СИТЕ КОНСТРУКТИВНИ ПАРТИИ ОД ДВАТА БЛОКА И МОЖНИ СЕ СИТЕ ОПЦИИ, ЗАКЛУЧИ ЦЕНТРАЛНИОТ ОДБОР НА ДУИ

АЛИ АХМЕТИ ДОБИ ОДВРЗАНИ РАЦЕ ДА ПРЕГОВАРА СО СИТЕ КОНСТРУКТИВНИ ПАРТИИ ОД ДВАТА БЛОКА И МОЖНИ СЕ СИТЕ ОПЦИИ, ЗАКЛУЧИ ЦЕНТРАЛНИОТ ОДБОР НА ДУИ

Централниот одбор на ДУИ, највисокиот орган на партијата помеѓу два конгреса, му даде одврзани раце на лидерот Али Ахмети да преговара со сите политич ...
МИТИНЗИТЕ СЕ СПОРЕД АНТИКОВИД ПРОТОКОЛИ, НО ЛУЃЕ САМОИНИЦИЈАТИВНО ДОАЃААТ ОД СТРАНА, РЕЧЕ ЗАЕВ

МИТИНЗИТЕ СЕ СПОРЕД АНТИКОВИД ПРОТОКОЛИ, НО ЛУЃЕ САМОИНИЦИЈАТИВНО ДОАЃААТ ОД СТРАНА, РЕЧЕ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев вели дека неговата партија СДСМ при организација на предизборните митинзи ги почитува ковид протоколите. Одговарајќи на новинарск ...
ПРАТЕНИЦИТЕ СЛОЖНО ИЗГЛАСАА ДА СЕ ИСПЛАТАТ СКОРО 3 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ПОЛИТИЧКИТЕ ПАРТИИ, ШТО БЕА СКРАТЕНИ ПОРАДИ КОРОНАКРИЗАТА

ПРАТЕНИЦИТЕ СЛОЖНО ИЗГЛАСАА ДА СЕ ИСПЛАТАТ СКОРО 3 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ПОЛИТИЧКИТЕ ПАРТИИ, ШТО БЕА СКРАТЕНИ ПОРАДИ КОРОНАКРИЗАТА

По принципот „сложни попови и во петок мрсат“, пратениците вчера со апсолутен консензус и без никаква бука си изгласаа поврат на парите за политичките ...
ТРЕТ ДЕН ОД НАЈДОЛГИТЕ ИЗБОРИ, ПОЧНА ГЛАСАЊЕТО ЗА ИЗБОР НА НОВО СОБРАНИЕ НА 3.480 ИЗБИРАЧКИ МЕСТА

ТРЕТ ДЕН ОД НАЈДОЛГИТЕ ИЗБОРИ, ПОЧНА ГЛАСАЊЕТО ЗА ИЗБОР НА НОВО СОБРАНИЕ НА 3.480 ИЗБИРАЧКИ МЕСТА

Избирачките одбори на Државната изборна комисија денеска, на третиот ден на гласањето на овие петти предвремени, од вкупно 10. парламентарни избори, г ...
ДЕНЕСКА ГЛАСААТ 706 ГРАЃАНИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, В СРЕДА ИЗБИРАЧКИТЕ МЕСТА ЌЕ БИДАТ ОТВОРЕНИ ДО 21 ЧАСОТ

ДЕНЕСКА ГЛАСААТ 706 ГРАЃАНИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, В СРЕДА ИЗБИРАЧКИТЕ МЕСТА ЌЕ БИДАТ ОТВОРЕНИ ДО 21 ЧАСОТ

Граѓаните позитивни на КОВИД-19 и оние кои се наоѓаат во изолација денеска гласаат на десеттите парламентарни избори во земјава. Ќе гласаат 706 лица с ...
ПАРТИИТЕ МЕСТО ПЕТ, ЌЕ ДОБИЈАТ ЕДЕН МИЛИОН ЕВРА ОД БУЏЕТОТ ЗА ИЗБОРИТЕ

ПАРТИИТЕ МЕСТО ПЕТ, ЌЕ ДОБИЈАТ ЕДЕН МИЛИОН ЕВРА ОД БУЏЕТОТ ЗА ИЗБОРИТЕ

Владата со уредба која ја донела на вечерашната седница, им скуси на почитичките партии 4 милиони евра предводени за изборите. Им остави на располагањ ...
1 2 3 10 / 29 НАПИСИ