Таг: партија

1 2 3 10 / 30 НАПИСИ
КАНДИДАТКАТА ЗА ЛИДЕРКА НА СДСМ СЛАВЈАНКА ПЕТРОВСКА БАРА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ПАРТИСКИТЕ ИЗБОРИ ПОРАДИ БРОЈНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ

КАНДИДАТКАТА ЗА ЛИДЕРКА НА СДСМ СЛАВЈАНКА ПЕТРОВСКА БАРА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ПАРТИСКИТЕ ИЗБОРИ ПОРАДИ БРОЈНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ

Кандидатката за претседателка на СДСМ, пратеничката Славјанка Петровска, побара изборите за лидер закажани за в недела, 30 јуни, да не се одржат, а на ...
ВЕНКО ФИЛИПЧЕ НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СДСМ, КОНКУРИРААТ И ПЕТРОВСКА И ДЕСПОТОВСКИ

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СДСМ, КОНКУРИРААТ И ПЕТРОВСКА И ДЕСПОТОВСКИ

Пратеникот и поранешниот министер за здравство Венко Филипче денеска најави дека ќе се кандидира за претседател на СДСМ. Филипче велидека во моментов ...
НА 30 ЈУНИ СДСМ ЌЕ ИЗБИРА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ПАРТИЈАТА

НА 30 ЈУНИ СДСМ ЌЕ ИЗБИРА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ПАРТИЈАТА

На 30 јуни, на непосредни внатрепартиски избори СДСМ ќе избира нов претседател на партијата. Ова е одлучено на денешната седница на Извршниот одбор на ...
АПСУРДЕН ПРЕСВРТ

АПСУРДЕН ПРЕСВРТ

Граѓаните не се важни. ...
ЗЕЧЕВИЌ БЕШЕ КАЈ ДАНЕЛА ОД КУЛТУРА, НЕ КАКО НАЈАВА ЗА ПОЛИТИЧКО КОАЛИЦИРАЊЕ СО СДСМ, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ПЕТРОВСКА

ЗЕЧЕВИЌ БЕШЕ КАЈ ДАНЕЛА ОД КУЛТУРА, НЕ КАКО НАЈАВА ЗА ПОЛИТИЧКО КОАЛИЦИРАЊЕ СО СДСМ, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ПЕТРОВСКА

Генералниот секретар на СДСМ Миле Зечевиќ беше на промоцијата на Данела Арсовска за претседател на партијата Нова Алтернатива од политичка култура, не ...
ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА СДСМ МИЛЕ ЗЕЧЕВИЌ ВО ПРВИОТ РЕД НА ПРОМОЦИЈАТА НА ДАНЕЛА ЗА ЛИДЕРКА НА НОВА АЛТЕРНАТИВА

ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА СДСМ МИЛЕ ЗЕЧЕВИЌ ВО ПРВИОТ РЕД НА ПРОМОЦИЈАТА НА ДАНЕЛА ЗА ЛИДЕРКА НА НОВА АЛТЕРНАТИВА

Генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ, вечерва седеше во првиот ред на промоцијата на скопската градоначалничка Данела Арсовска за нова лидерка н ...
ДУИ НЕПРАВЕДНО СЕ ПОВРЗУВА СО ИНЦИДЕНТОТ ВО М-НАВ, ТАМУ СЕ КАРАЛЕ КОЛЕГИТЕ, СООПШТИЈА ОД ПАРТИЈАТА НА НАПАЃАЧОТ БЕКИМ НЕЗИРИ

ДУИ НЕПРАВЕДНО СЕ ПОВРЗУВА СО ИНЦИДЕНТОТ ВО М-НАВ, ТАМУ СЕ КАРАЛЕ КОЛЕГИТЕ, СООПШТИЈА ОД ПАРТИЈАТА НА НАПАЃАЧОТ БЕКИМ НЕЗИРИ

За ДУИ е нерпаведно тоа што инцидентот во контролата за летање каде упаднаа 8 лица меѓу кои и Беким Незири претседателот на чаирскиот огранок, се повр ...
ГРУЕВСКИ СО ВЛАДАТА ДОГОВАРА ДА ЈА ПОДЕЛИ ВМРО-ДПМНЕ, РЕЧЕ МИЦКОСКИ ВО ГЕРМАНСКИОТ ВЕСНИК „ФАЦ“

ГРУЕВСКИ СО ВЛАДАТА ДОГОВАРА ДА ЈА ПОДЕЛИ ВМРО-ДПМНЕ, РЕЧЕ МИЦКОСКИ ВО ГЕРМАНСКИОТ ВЕСНИК „ФАЦ“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тврди дека избеганиот во Унгарија експремиер Никола Груевски кој пред него ја водеше оваа партија, е во догов ...
ВУЧИЌ НА 27 МАЈ ЌЕ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД ФУНКЦИЈАTA ШЕФ НА СРПСКА НАПРЕДНА ПАРТИЈА

ВУЧИЌ НА 27 МАЈ ЌЕ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД ФУНКЦИЈАTA ШЕФ НА СРПСКА НАПРЕДНА ПАРТИЈА

Александар Вучиќ свика вонредна седница на Српската напредна партија (СНП) на 27 мај, на која планира да поднесе оставка од претседателската функција. ...
НЕ ПАЃА ВЛАДАТА, „ОГНЕНАТА ГРУПА“ И АЛИ АХМЕТИ СЕ ДОГОВОРИЈА ДА СЕ ИЗБЕРЕ НОВО ПАРТИСКО ПРЕТСЕДАТЕЛСТВО

НЕ ПАЃА ВЛАДАТА, „ОГНЕНАТА ГРУПА“ И АЛИ АХМЕТИ СЕ ДОГОВОРИЈА ДА СЕ ИЗБЕРЕ НОВО ПАРТИСКО ПРЕТСЕДАТЕЛСТВО

По речиси шест часа, во седиштето на ДУИ во Мала Речица заврши средбата на претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети со так ...
1 2 3 10 / 30 НАПИСИ