Таг: пат

1 2 3 7 10 / 65 НАПИСИ
ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОД ГРАДСКО И РОСОМАН ГО БЛОКИРАА ПАТОТ ГРАДСКО-ПРИЛЕП, ОТИ НИ ПО 10 ДЕНА ОД ХАВАРИЈАТА НА МАКАРИЈА НЕМА ВОДА ЗА ПОЛЕВАЊЕ, А РОДОТ СЕ СУШИ

ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОД ГРАДСКО И РОСОМАН ГО БЛОКИРАА ПАТОТ ГРАДСКО-ПРИЛЕП, ОТИ НИ ПО 10 ДЕНА ОД ХАВАРИЈАТА НА МАКАРИЈА НЕМА ВОДА ЗА ПОЛЕВАЊЕ, А РОДОТ СЕ СУШИ

Земјоделците од општините Градско и Росоман од 10 до 14 часот го блокираа патниот правец од Градско до Дреново на две места. Земјоделците од Градско г ...
„МАРКИЗА“ НИ ВЛЕГУВА НАСИЛНО ВО ДВОРОВИТЕ ЗА ДА НАПРАВАТ ПРИСТАП ДО СПОРНИОТ ПЛАЦ НА ВОДНО, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИТЕ НА УЛИЦАТА ПИТУ ГУЛИ

„МАРКИЗА“ НИ ВЛЕГУВА НАСИЛНО ВО ДВОРОВИТЕ ЗА ДА НАПРАВАТ ПРИСТАП ДО СПОРНИОТ ПЛАЦ НА ВОДНО, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИТЕ НА УЛИЦАТА ПИТУ ГУЛИ

На спорниот плац на Водно, фирмата „Маркиза“ и понатаму гради. Жителите на овој дел од градот велат дека џабе се изјавите на градоначалникот на Општин ...
ЗА ДА ТРГНЕ ВОЗОТ ОД БИТОЛА ЗА ЛЕРИН ТРЕБА ДА ИМА ИНТЕРЕС И СОГЛАСНОСТ ОД ГРЦИЈА, РЕЧЕ БОЧВАРСКИ НА ОБНОВАТА НА ПАТОТ ЗА ГРЧКА ГРАНИЦА

ЗА ДА ТРГНЕ ВОЗОТ ОД БИТОЛА ЗА ЛЕРИН ТРЕБА ДА ИМА ИНТЕРЕС И СОГЛАСНОСТ ОД ГРЦИЈА, РЕЧЕ БОЧВАРСКИ НА ОБНОВАТА НА ПАТОТ ЗА ГРЧКА ГРАНИЦА

„Железничката линија од Битола за Лерин е делница за поврзување меѓу двете дражави. Треба да имаме согласност и интерес од страна на соседна Грција за ...
СЕЛОТО ЛУКОВИЦА УШТЕ НЕМА АСФАЛТИРАН ПАТ, ОД ВЛАДАТА ДОБИ ПАРИ ЗА ПОЛА ДЕЛНИЦА

СЕЛОТО ЛУКОВИЦА УШТЕ НЕМА АСФАЛТИРАН ПАТ, ОД ВЛАДАТА ДОБИ ПАРИ ЗА ПОЛА ДЕЛНИЦА

Жителите на село Луковица во Општина Желино конечно ќе добијат асфалтиран пат до селото. Ова село е единственото населено место во Тетовскиот Регион д ...
ОД ДЕНЕСКА СЕ ВОЗИ ПО НОВАТА ЕКСПРЕСНА ДЕЛНИЦА КРУПИШТЕ-КОЧАНИ

ОД ДЕНЕСКА СЕ ВОЗИ ПО НОВАТА ЕКСПРЕСНА ДЕЛНИЦА КРУПИШТЕ-КОЧАНИ

Од денеска почна да се одвива сообраќајот по новоизградената патна делница Крупиште-Кочани во должина од 14 километри, што е дел од експресниот пат Шт ...
СЕ РЕКОНСТРУИРА РЕГИОНАЛНИОТ ПАТ ВЕЛЕС-ГРАДСКО, НО ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ ЗА СООБРАЌАЈ

СЕ РЕКОНСТРУИРА РЕГИОНАЛНИОТ ПАТ ВЕЛЕС-ГРАДСКО, НО ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ ЗА СООБРАЌАЈ

Жителите на населените места во Општина Градско нема потреба да стравуваат по информацијата дека од денеска ќе биде затворен регионалниот пат Велес-Гр ...
ЗАГРОЗЕНА БЕЗБЕДНОСТА НА ВРАБОТЕНИ СО ОШТЕТЕН СЛУХ ОТИ НИЗ ПРИВАТНАТА ПАРЦЕЛА НА ФИРМАТА БИТОЛСКОТО МУФТИСТВО ЌЕ АСФАЛТИРА ПАТ ЗА НА ГРОБИШТА

ЗАГРОЗЕНА БЕЗБЕДНОСТА НА ВРАБОТЕНИ СО ОШТЕТЕН СЛУХ ОТИ НИЗ ПРИВАТНАТА ПАРЦЕЛА НА ФИРМАТА БИТОЛСКОТО МУФТИСТВО ЌЕ АСФАЛТИРА ПАТ ЗА НА ГРОБИШТА

Бизнисменот Методија Томулевски од Битола реагира дека се прават обиди од одредени инситуции и групи граѓани да го афалтираат патот кој минува низ нег ...
ПОВРЕДЕНИ НАЈМАЛКУ 29 МИГРАНТИ ВО ПРЕВРТЕН КАМИОН НА КЛУЧКАТА КАЈ МАРВИНЦИ, ВОЗАЧОТ ИЗБЕГАЛ

ПОВРЕДЕНИ НАЈМАЛКУ 29 МИГРАНТИ ВО ПРЕВРТЕН КАМИОН НА КЛУЧКАТА КАЈ МАРВИНЦИ, ВОЗАЧОТ ИЗБЕГАЛ

Најмалку 29 мигранти се повредени откако вечерва на клучката кај Марвинци (Валандово) излета од патот  камион во кој се превезувале. Станува збор за п ...
ЗАТВОРЕН ПАТОТ РОСОМАН-ПРИЛЕП ПОРАДИ ОДРОН, ФИРМАТА „СИНОХИДРО“ КОЈА ЈА ГРАДИ НОВАТА ДЕЛНИЦА РАБОТИ НА РАСЧИСТУВАЊЕ

ЗАТВОРЕН ПАТОТ РОСОМАН-ПРИЛЕП ПОРАДИ ОДРОН, ФИРМАТА „СИНОХИДРО“ КОЈА ЈА ГРАДИ НОВАТА ДЕЛНИЦА РАБОТИ НА РАСЧИСТУВАЊЕ

Денска околу 6 часот одрон предизвикан од големи наноси на вода го поплавија регионалниот пат Росоман-Прилеп. Одронот е предизвикан поради обилните вр ...
ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ БИТОЛА-МЕЏИТЛИЈА Е ВО ФАЗА НА ПРОЕКТИРАЊЕ, ПАРИ ЌЕ СЕ БАРААТ ОД ЕВРОПСКИ ФОНДОВИ

ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ БИТОЛА-МЕЏИТЛИЈА Е ВО ФАЗА НА ПРОЕКТИРАЊЕ, ПАРИ ЌЕ СЕ БАРААТ ОД ЕВРОПСКИ ФОНДОВИ

Проектот за изградба на експресен пат Битола-Меџитлија, односно до грчката граница, е во финална фаза.  До овој момент не се обезбедени пари за иградб ...
1 2 3 7 10 / 65 НАПИСИ