Таг: патници

1 2 3 9 10 / 83 НАПИСИ
АВТОБУС НА ЈСП „СКОПЈЕ“ ИЗЛЕТА ОД БУЛЕВАРОТ И СЕ КАЧИ НА ЖАРДИНИЕРА КАЈ „МАВРОВКА“, ПОВРЕДЕНИ СЕ ВОЗАЧОТ И ЖЕНА

АВТОБУС НА ЈСП „СКОПЈЕ“ ИЗЛЕТА ОД БУЛЕВАРОТ И СЕ КАЧИ НА ЖАРДИНИЕРА КАЈ „МАВРОВКА“, ПОВРЕДЕНИ СЕ ВОЗАЧОТ И ЖЕНА

Денеска околу 14.50 часот автобус на ЈСП „Скопје“ се качи на жардинерата вртејќи на крстосницата кај трговскиот центар „Мавровка“ во центарот на градо ...
ПАТНИЦИ КРВАВЕЛЕ ОД НОСОТ И ИМАЛЕ БОЛКИ ВО УШИТЕ ОТКАКО КОРЕЈСКИ АВИОН НАГЛО БИЛ СПУШТЕН ПОРАДИ ПРОБЛЕМИ СО ПРИТИСОКОТ ВО КАБИНАТА

ПАТНИЦИ КРВАВЕЛЕ ОД НОСОТ И ИМАЛЕ БОЛКИ ВО УШИТЕ ОТКАКО КОРЕЈСКИ АВИОН НАГЛО БИЛ СПУШТЕН ПОРАДИ ПРОБЛЕМИ СО ПРИТИСОКОТ ВО КАБИНАТА

„Боинг 737 макс-8“ на корејската авиокомпанија „Коријан ер“ бил принуден да се врати назад откако патници почнале да крвават од носот и да чувствуваат ...
ЈСП „СКОПЈЕ“ СКЛУЧИ ДОГОВОР ОД 2,3 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ЕЛЕКТРОНСКА НАПЛАТА НА БИЛЕТИ И АВТОМАТСКА ЛОКАЦИЈА НА АВТОБУСИТЕ

ЈСП „СКОПЈЕ“ СКЛУЧИ ДОГОВОР ОД 2,3 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ЕЛЕКТРОНСКА НАПЛАТА НА БИЛЕТИ И АВТОМАТСКА ЛОКАЦИЈА НА АВТОБУСИТЕ

ЈСП „Скопје“ склучи нов договор за надградба на системот за автоматска локација на автобусите и за евиденција на патници во реално време, Договорот во ...
НА 70 ПАТНИЦИ ИМ СЕ СЛОШИЛО И ПОВРАЌАЛЕ НА ЛЕТ ОД МАУРИЦИУС ЗА ФРАНКФУРТ

НА 70 ПАТНИЦИ ИМ СЕ СЛОШИЛО И ПОВРАЌАЛЕ НА ЛЕТ ОД МАУРИЦИУС ЗА ФРАНКФУРТ

Голем број екипи на Брзата помош интервенираа во четвртокот на аеродромот во Франкфурт откако на дел од патниците им се слошило на летот од Маурициус ...
АВТОБУС СО МАКЕДОНСКИ ПАТНИЦИ СЕ СУДРИ ВО ТУНЕЛ ВО ИТАЛИЈА, ЗАГИНА ВОЗАЧОТ, 12 ПОВРЕДЕНИ СЕ ЗГРИЖЕНИ ВО БОЛНИЦА

АВТОБУС СО МАКЕДОНСКИ ПАТНИЦИ СЕ СУДРИ ВО ТУНЕЛ ВО ИТАЛИЈА, ЗАГИНА ВОЗАЧОТ, 12 ПОВРЕДЕНИ СЕ ЗГРИЖЕНИ ВО БОЛНИЦА

Автобус на македонска туристичка агенција имал сообраќајна несреќа во Италија, при што загинал возачот. Како што информираат од Министерството за надв ...
ВЛАДАТА ЛАНИ ИСПЛАТИЛА 30 МИЛИОНИ ЕВРА НА МАКЕДОНСКИ ЖЕЛЕЗНИЦИ, ВОЗАТ САМО 6 ВОЗОВИ И ТОА НЕРЕДОВНО, А ПАТНИЦИТЕ ВО 2023 БИЛЕ ПОСРЕЌНИ ОД 2022

ВЛАДАТА ЛАНИ ИСПЛАТИЛА 30 МИЛИОНИ ЕВРА НА МАКЕДОНСКИ ЖЕЛЕЗНИЦИ, ВОЗАТ САМО 6 ВОЗОВИ И ТОА НЕРЕДОВНО, А ПАТНИЦИТЕ ВО 2023 БИЛЕ ПОСРЕЌНИ ОД 2022

Околу 1,8 милијарди денари (30 милиони евра) добиле од Владата во 2023 двете фирми на Македонски железници (МЖ), Инфраструктура и Транспорт, за да мож ...
ДОБРОТО ОДНЕСУВАЊЕ НА ПАТНИЦИТЕ КОИ ГО ОСТАВИЛЕ БАГАЖОТ Е КЛУЧЕН ФАКТОР ШТО БЕГСТВОТО ОД ЗАПАЛЕНИОТ АВИОН ВО ТОКИО ПОМИНАЛО БЕЗ ЖРТВИ

ДОБРОТО ОДНЕСУВАЊЕ НА ПАТНИЦИТЕ КОИ ГО ОСТАВИЛЕ БАГАЖОТ Е КЛУЧЕН ФАКТОР ШТО БЕГСТВОТО ОД ЗАПАЛЕНИОТ АВИОН ВО ТОКИО ПОМИНАЛО БЕЗ ЖРТВИ

Јапонија ќе отвори меѓународна истрага за вчерашниот судир на два авиона на пистата на аеродромот „Ханеда“ во Токио, во која се очекува да учествуваат ...
ТОЛПА ВЛЕЗЕ НА ПИСТА НА АЕРОДРОМОТ ВО ДАГЕСТАН ЗА ДА СПРЕЧИ ВЛЕЗ НА ПАТНИЦИ ОД ИЗРАЕЛ

ТОЛПА ВЛЕЗЕ НА ПИСТА НА АЕРОДРОМОТ ВО ДАГЕСТАН ЗА ДА СПРЕЧИ ВЛЕЗ НА ПАТНИЦИ ОД ИЗРАЕЛ

Толпа упадна на аеродромот во Дагестан барајќи патници кои пристигнуваат од Тел Авив. Непроверено видео објавено на социјалните мрежи покажува луѓе ка ...
СО ЕДНО ЗАСТАНУВАЊЕ ОД ДЕНЕСКА СЕ МИНУВА ГРАНИЦАТА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА НА ЌАФАСАН

СО ЕДНО ЗАСТАНУВАЊЕ ОД ДЕНЕСКА СЕ МИНУВА ГРАНИЦАТА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА НА ЌАФАСАН

Границата меѓу Македонија и Албанија на граничниот премин Ќафасан-Ќафтане од денеска се минува со едно застанување. Премиерите на Македонија и Албаниј ...
СЛОВЕНКА ГРИЗНАЛА СТЈУАРДЕСА ОТИ Ѝ РЕКЛЕ ДА ЈА НАМАЛИ МУЗИКАТА НА ТЕЛЕФОНОТ ИЛИ ДА СТАВИ СЛУШАЛКИ

СЛОВЕНКА ГРИЗНАЛА СТЈУАРДЕСА ОТИ Ѝ РЕКЛЕ ДА ЈА НАМАЛИ МУЗИКАТА НА ТЕЛЕФОНОТ ИЛИ ДА СТАВИ СЛУШАЛКИ

Над 180 патници останаа на љубљанскиот аеродром Брник во средата место да отпатуваат за Лондон откако авион на Изиџет не полета поради инцидент со пат ...
1 2 3 9 10 / 83 НАПИСИ