Таг: патувања

1 2 10 / 19 НАПИСИ
ТОПЛОТНИТЕ БРАНОВИ ЌЕ ВЛИЈААТ КОГА И КАДЕ ЌЕ ПАТУВАМЕ НА ОДМОР, ВО ГРЦИЈА ЌЕ СЕ ОДИ И ВО НОЕМВРИ ПОРАДИ КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ

ТОПЛОТНИТЕ БРАНОВИ ЌЕ ВЛИЈААТ КОГА И КАДЕ ЌЕ ПАТУВАМЕ НА ОДМОР, ВО ГРЦИЈА ЌЕ СЕ ОДИ И ВО НОЕМВРИ ПОРАДИ КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ

Климатските промени, вклучувајќи ги топлотните бранови можат да имаат влијание врз начинот на кој луѓето ги планираат своите одмори, вели Себастијан Е ...
ГЕРМАНСКОТО МНР ГИ ПРЕДУПРЕДИ ГРАЃАНИТЕ КОИ ПАТУВААТ ВО МАКЕДОНИЈА ДА БИДАТ ПРЕТПАЗЛИВИ ПОРАДИ ЗАКАНИТЕ ЗА БОМБИ

ГЕРМАНСКОТО МНР ГИ ПРЕДУПРЕДИ ГРАЃАНИТЕ КОИ ПАТУВААТ ВО МАКЕДОНИЈА ДА БИДАТ ПРЕТПАЗЛИВИ ПОРАДИ ЗАКАНИТЕ ЗА БОМБИ

Министерство за надворешни работи на Германија ги предупреди нивните граѓани да бидат претпазливи ако патуваат во Македонија поради заканите за бомби. ...
НОВ ЗЕЛАНД ДОЗВОЛИ ВЛЕЗ ЗА ТУРИСТИ ОД 60 ЗЕМЈИ ПО ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОРЕНИ ГРАНИЦИ

НОВ ЗЕЛАНД ДОЗВОЛИ ВЛЕЗ ЗА ТУРИСТИ ОД 60 ЗЕМЈИ ПО ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОРЕНИ ГРАНИЦИ

Нов Зеланд денеска ги пречека туристите од САД, Канада, Велика Британија, Јапонија и повеќе од 50 други земји за првпат по повеќе од две години, откак ...
МАКЕДОНЦИТЕ КОИ СЕ ВО РУСИЈА ДА ЈА НАПУШТАТ ЗЕМЈАТА ОТИ МОЖЕН Е ЦЕЛОСЕН ПРЕКИН НА АВИОЛИНИИТЕ, АПЕЛИРА МНР

МАКЕДОНЦИТЕ КОИ СЕ ВО РУСИЈА ДА ЈА НАПУШТАТ ЗЕМЈАТА ОТИ МОЖЕН Е ЦЕЛОСЕН ПРЕКИН НА АВИОЛИНИИТЕ, АПЕЛИРА МНР

Министерството за надворешни работи апелира до сите македонски државјани кои во моментов се наоѓаат во Русија да ја напуштат земјата бидејќи постои мо ...
ИТАЛИЈА ЗАБРАНИ ТУРИСТИЧКИ ПАТУВАЊА ОД МАКЕДОНИЈА ПОРАДИ ВЛОШУВАЊЕ НА КОВИД СОСТОЈБАТА КАЈ НАС

ИТАЛИЈА ЗАБРАНИ ТУРИСТИЧКИ ПАТУВАЊА ОД МАКЕДОНИЈА ПОРАДИ ВЛОШУВАЊЕ НА КОВИД СОСТОЈБАТА КАЈ НАС

Италија забрани влез на лица кои претходните 14 дена престојувале или транзитирале низ Македонија. Оваа забрана не важи за оние што одат службено во р ...
ЕУ ЈА ТРГНА МАКЕДОНИЈА ОД ЛИСТАТА БЕЗБЕДНИ ЗЕМЈИ И ПОВТОРНО ВОВЕДЕ ОГРАНИЧУВАЊА ЗА ВЛЕЗ ВО БЛОКОТ

ЕУ ЈА ТРГНА МАКЕДОНИЈА ОД ЛИСТАТА БЕЗБЕДНИ ЗЕМЈИ И ПОВТОРНО ВОВЕДЕ ОГРАНИЧУВАЊА ЗА ВЛЕЗ ВО БЛОКОТ

Европската Унија ја отстрани Македонија од листата безбедни земји чии граѓани без ограничувања можат да патуваат во блокот поради зголемувањето на бро ...
МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ СТАВЕНА НА ЛИСТАТА БЕЗБЕДНИ ЗЕМЈИ ЧИИ ГРАЃАНИ МОЖАТ ДА ПАТУВААТ ВО ЕУ

МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ СТАВЕНА НА ЛИСТАТА БЕЗБЕДНИ ЗЕМЈИ ЧИИ ГРАЃАНИ МОЖАТ ДА ПАТУВААТ ВО ЕУ

Европската Унија се согласи да ја додаде Македонија на својата листа на безбедни земји, со што на македонските државјани ќе им биде дозволено да патув ...
ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ЈА ОДОБРИ УПОТРЕБАТА НА КОВИД ПАСОШИТЕ, КОИ ВЕЌЕ СЕ КОРИСТАТ ВО ГРЦИЈА И ШЕСТ ДРУГИ ЧЛЕНКИ НА ЕУ

ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ЈА ОДОБРИ УПОТРЕБАТА НА КОВИД ПАСОШИТЕ, КОИ ВЕЌЕ СЕ КОРИСТАТ ВО ГРЦИЈА И ШЕСТ ДРУГИ ЧЛЕНКИ НА ЕУ

Европратениците денеска усвоија нова потврда за патување, што ќе им овозможи на луѓето да патуваат низ Европската Унија без да се тестираат или да ода ...
БРИСЕЛ ЌЕ ГИ ОЛЕСНИ ОГРАНИЧУВАЊАТА ЗА ПАТУВАЊЕ ЗА ЗЕМЈИТЕ НАДВОР ОД ЕУ

БРИСЕЛ ЌЕ ГИ ОЛЕСНИ ОГРАНИЧУВАЊАТА ЗА ПАТУВАЊЕ ЗА ЗЕМЈИТЕ НАДВОР ОД ЕУ

Евроамбасадорите го поддржаа планот да се дозволат несуштински патувања од земјите надвор од Европска Унија кои имаат ниска стапка на зараза со корона ...
ГРЦИЈА И УШТЕ 11 ЧЛЕНКИ НА ЕУ СЕ ДОГОВОРИЈА ЗА „КОВИД ПАСОШИТЕ“ КОИ ТРЕБА ДА ГО СПАСАТ ЕВРОПСКИОТ ТУРИЗАМ

ГРЦИЈА И УШТЕ 11 ЧЛЕНКИ НА ЕУ СЕ ДОГОВОРИЈА ЗА „КОВИД ПАСОШИТЕ“ КОИ ТРЕБА ДА ГО СПАСАТ ЕВРОПСКИОТ ТУРИЗАМ

Грција, Хрватска и уште десет членки на Европската Унија ги договорија критериумите за издавање на таканаречените „ковид пасоши“, кои би требало да гo ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ