Таг: патување

1 2 3 4 10 / 34 НАПИСИ
ВЕЛЕШАНЕЦОТ РИСТЕ МУЛЕВ СО НЕГОВИОТ 49 ГОДИНИ СТАР „ОПЕЛ КАДЕТ“ НА ЕВРОПСКИ СОБИР ВО БИХ

ВЕЛЕШАНЕЦОТ РИСТЕ МУЛЕВ СО НЕГОВИОТ 49 ГОДИНИ СТАР „ОПЕЛ КАДЕТ“ НА ЕВРОПСКИ СОБИР ВО БИХ

Младиот велешанец Ристе Мулев, минатиот викенд, за четири дена, со неговиот автомобил, олдтајмер помина 1650 километри, патувајќи преку шест држави. Ц ...
ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ ДА КАЖЕ КОЈ ГО ПЛАТИ ПАТУВАЊЕТО НА НЕГОВИТЕ ДЕЦА ВО ВАШИНГТОН, ПОВИКА ИВАНОВСКА ОД АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА

ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ ДА КАЖЕ КОЈ ГО ПЛАТИ ПАТУВАЊЕТО НА НЕГОВИТЕ ДЕЦА ВО ВАШИНГТОН, ПОВИКА ИВАНОВСКА ОД АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА

Претседателката на Антикорупциската комисија Билјана Ивановска денеска го повика премиерот Димитар Ковачевски да каже кој го плати патувањето на негов ...
АНГЛИЧАНЕЦ Ѝ ИСПРАТИЛ ИЗВРШИТЕЛИ НА „ВИЗЕР“ ОТИ СО МЕСЕЦИ НЕ МУ ВРАЌАЛА ПАРИ ЗА ОТКАЖАН ЛЕТ

АНГЛИЧАНЕЦ Ѝ ИСПРАТИЛ ИЗВРШИТЕЛИ НА „ВИЗЕР“ ОТИ СО МЕСЕЦИ НЕ МУ ВРАЌАЛА ПАРИ ЗА ОТКАЖАН ЛЕТ

Англичанецот Расел Квирк испратил извршители на аеродромот Лутон во Лондон, да се соочат со „Визер“, бидејќи компанијата му должела пари откако во пос ...
ВЛЕЗ ВО ЕУ ЌЕ ЧИНИ СЕДУМ ЕВРА ОД МАЈ 2023

ВЛЕЗ ВО ЕУ ЌЕ ЧИНИ СЕДУМ ЕВРА ОД МАЈ 2023

Бесплатните патувања во Европската Унија ќе завршат во мај 2023, кога Брисел ќе ја лансира долгоочекуваната шема за укинување на визите, ЕТИАС. Иак ...
РАБОТНИЦИТЕ ОД ВЕЛЕШКА СВИЛАРА И ПОРЦЕЛАНКА ВО 1950-ТИТЕ НА РАБОТА ОДЕЛЕ СО ТОВАРЕН ВОЗ, А ЗА АДМИНИСТРАЦИЈАТА ИМАЛО АВТОБУС

РАБОТНИЦИТЕ ОД ВЕЛЕШКА СВИЛАРА И ПОРЦЕЛАНКА ВО 1950-ТИТЕ НА РАБОТА ОДЕЛЕ СО ТОВАРЕН ВОЗ, А ЗА АДМИНИСТРАЦИЈАТА ИМАЛО АВТОБУС

По формирањето на двата големи велешки комбинати, „Свилара - Нонча Камишова“ и „Порцеланка - Борис Кидрич“, на почетоците на 1950-тите години, се отво ...
ИТАЛИЈА И ГЕРМАНИЈА СЕ ОТВОРИЈА ЗА МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ, МОЖЕ ДА СЕ ВЛЕЗЕ СО КОВИД СЕРТИФИКАТ ИЛИ НЕГАТИВЕН ТЕСТ

ИТАЛИЈА И ГЕРМАНИЈА СЕ ОТВОРИЈА ЗА МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ, МОЖЕ ДА СЕ ВЛЕЗЕ СО КОВИД СЕРТИФИКАТ ИЛИ НЕГАТИВЕН ТЕСТ

На македонските граѓани од утре им се олеснува влезот во Италија, без разлика дали се вакцинирани против ковид-19, додека Германија се отвори уште вче ...
МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ОД 1 МАРТ ЌЕ МОЖАТ БЕЗ РЕСТРИКЦИИ ДА ПАТУВААТ ВО ЕУ АКО ПРИМИЛЕ ВАКЦИНА ОДОБРЕНА ОД ЕВРОПСКАТА АГЕНЦИЈА ЗА ЛЕКОВИ

МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ОД 1 МАРТ ЌЕ МОЖАТ БЕЗ РЕСТРИКЦИИ ДА ПАТУВААТ ВО ЕУ АКО ПРИМИЛЕ ВАКЦИНА ОДОБРЕНА ОД ЕВРОПСКАТА АГЕНЦИЈА ЗА ЛЕКОВИ

Од 1 март, македонските граѓани ќе можат да патуваат во земјите од Европската Унија ако се целосно вакцинирани против ковид-19 или ја прележале болест ...
ХОЛАНДИЈА ВОВЕДЕ КАРАНТИН ЗА ПАТНИЦИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА КОИ НЕ СЕ ВАКЦИНИРАНИ СО ТРЕТАТА ДОЗА

ХОЛАНДИЈА ВОВЕДЕ КАРАНТИН ЗА ПАТНИЦИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА КОИ НЕ СЕ ВАКЦИНИРАНИ СО ТРЕТАТА ДОЗА

Од утре се заоструваат условите за влез во Холандија за македонските граѓани откако Македонија беше ставена на листата на земји со многу висок ризик о ...
ОД 22 ДЕКЕМВРИ ЌЕ СЕ БАРА И НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС ЗА ВЛЕЗ ВО ХОЛАНДИЈА

ОД 22 ДЕКЕМВРИ ЌЕ СЕ БАРА И НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС ЗА ВЛЕЗ ВО ХОЛАНДИЈА

Македонските граѓани кои патуваат во Холандија ќе мора да приложат негативен ПЦР или антиген тест при влез во земјата. Оваа мерка ќе стапи на сила на ...
ЛИЦАТА СО ДИГИТАЛЕН КОВИД ПАСОШ ЌЕ ПАТУВААТ СЛОБОДНО ВО ЕУ ОД ЈАНУАРИ, БЕЗ РАЗЛИКА ОД КОЈА ЗЕМЈА ДОАЃААТ

ЛИЦАТА СО ДИГИТАЛЕН КОВИД ПАСОШ ЌЕ ПАТУВААТ СЛОБОДНО ВО ЕУ ОД ЈАНУАРИ, БЕЗ РАЗЛИКА ОД КОЈА ЗЕМЈА ДОАЃААТ

Европската Унија би требала да се фокусира на вакциналниот статус на патниците, а не на географските зони во своите правила за домашни и надворешни па ...
1 2 3 4 10 / 34 НАПИСИ