Таг: патување

1 2 3 4 30 / 33 НАПИСИ
ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ПРЕДЛОЖИ ДА СЕ ВОВЕДАТ КОВИД ПАСОШИ ЗА СЛОБОДНО ПАТУВАЊЕ ВО РАМКИТЕ НА ЕУ

ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ПРЕДЛОЖИ ДА СЕ ВОВЕДАТ КОВИД ПАСОШИ ЗА СЛОБОДНО ПАТУВАЊЕ ВО РАМКИТЕ НА ЕУ

Европската комисија денеска предложи воведување на сертификати за вакцинирање, што на 450 милиони жители на Европската Унија ќе им овозможи слободно д ...
КОВИД ПАСОШИТЕ ЌЕ ВАЖАТ САМО ЗА ОНИЕ КОИ ПРИМИЛЕ ВАКЦИНА ОДОБРЕНА ОД ЕУ

КОВИД ПАСОШИТЕ ЌЕ ВАЖАТ САМО ЗА ОНИЕ КОИ ПРИМИЛЕ ВАКЦИНА ОДОБРЕНА ОД ЕУ

Ковид пасошите, кои ќе служат како потврда за вакцинирање во Европска Унија и ќе овозможат послободно да се патува, ќе важат само за оние кои примиле ...
СТРУМИЧАНЕЦОТ ДРАГАН КРСТЕВ ТРГНА ЗА АНГЛИЈА СО 47 ГОДИНИ СТАРА „ЗАСТАВА 101“, ЗА СЕКОЈ СЛУЧАЈ ЗЕМАЛ ЦЕЛА ГАЈБА СО РЕЗЕРВНИ ДЕЛОВИ

СТРУМИЧАНЕЦОТ ДРАГАН КРСТЕВ ТРГНА ЗА АНГЛИЈА СО 47 ГОДИНИ СТАРА „ЗАСТАВА 101“, ЗА СЕКОЈ СЛУЧАЈ ЗЕМАЛ ЦЕЛА ГАЈБА СО РЕЗЕРВНИ ДЕЛОВИ

Струмичанецот Дрaган Крстев тргна од родното село Ангелци за Англија со „застава 101“ старо половина век оти сакал да се вози по улиците на Лондон со ...
СВЕТОТ НИ СЕ ВООДУШЕВУВА НА ПРИРОДАТА, А НИЕ ЈА УНИШТУВАМЕ, ВЕЛИ ЕКСДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ТУРИЗАМ ДОНЕВ, НАПАДНАТ ОД ЛУЃЕ КОИ ПАЛЕА ДРВЈА ПОКРАЈ ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

СВЕТОТ НИ СЕ ВООДУШЕВУВА НА ПРИРОДАТА, А НИЕ ЈА УНИШТУВАМЕ, ВЕЛИ ЕКСДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ТУРИЗАМ ДОНЕВ, НАПАДНАТ ОД ЛУЃЕ КОИ ПАЛЕА ДРВЈА ПОКРАЈ ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

Поранешниот директор на Агенцијата за туризам Александар Донев минатата недела бил нападнат од граѓани кои крај Охридското Езерото носеле дрвја и гран ...
ГЕРМАНЦИТЕ ОД 15 ЈУНИ ЌЕ МОЖАТ СЛОБОДНО ДА ПАТУВААТ ВО 31 ЕВРОПСКА ЗЕМЈА, НЕ И ВО МАКЕДОНИЈА

ГЕРМАНЦИТЕ ОД 15 ЈУНИ ЌЕ МОЖАТ СЛОБОДНО ДА ПАТУВААТ ВО 31 ЕВРОПСКА ЗЕМЈА, НЕ И ВО МАКЕДОНИЈА

Канцеларката Ангела Меркел објави дека од следниот месец Германците ќе можат слободно да патуваат во 31 европска земја. На списокот не е Македонија. ...
ОД 3 ЈУНИ ПОВТОРНО ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ПАТУВА ВО ИТАЛИЈА

ОД 3 ЈУНИ ПОВТОРНО ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ПАТУВА ВО ИТАЛИЈА

Италијанската влада потпиша уредба со која од 3 јуни повторно ќе бидат дозволени патувањата од и во земјата, што е следен голем чекор во олеснувањето ...
НОВ ЗЕЛАНД ЌЕ СЕ ПОВРЗЕ СО АВСТРАЛИЈА СО СИГУРЕН КОРИДОР, НО УШТЕ ДОЛГО ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕН ЗА ОСТАТОКОТ ОД СВЕТОТ

НОВ ЗЕЛАНД ЌЕ СЕ ПОВРЗЕ СО АВСТРАЛИЈА СО СИГУРЕН КОРИДОР, НО УШТЕ ДОЛГО ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕН ЗА ОСТАТОКОТ ОД СВЕТОТ

Нов Зеланд уште долго време нема да ги отвори границите за остатокот од светот, вели премиерката Џесинда Ардерн. Таа дискутираше со австралиската влад ...
ДЕЗИНФИЦИРАЈТЕ ГИ РАЦЕТЕ ПРЕД ДА ВЛЕЗЕТЕ ВО КОЛА

ДЕЗИНФИЦИРАЈТЕ ГИ РАЦЕТЕ ПРЕД ДА ВЛЕЗЕТЕ ВО КОЛА

„Останете дома“ е најчестиот совет што медицинските лица го даваат за заштита од коронавирусот. Властите препорачуваат да не се патува без поголема по ...
НЕ ПАТУВАЈТЕ, НЕ СЕ ЗНАЕ КОГА ЌЕ МОЖЕТЕ ДА СЕ ВРАТИТЕ ДОМА, АПЕЛИРАШЕ МИНИСТЕРОТ НИКОЛА ДИМИТРОВ

НЕ ПАТУВАЈТЕ, НЕ СЕ ЗНАЕ КОГА ЌЕ МОЖЕТЕ ДА СЕ ВРАТИТЕ ДОМА, АПЕЛИРАШЕ МИНИСТЕРОТ НИКОЛА ДИМИТРОВ

Немојте да патувате, зошто секој момент се затвораат граници а ние немаме контрола на граничните премини на трети земји, рече министерот за надворешни ...
НЕМА ДА СЕ ЗАШТИТИТЕ ОД КОРОНАВИРУС АКО КРИЕТЕ КАДЕ СТЕ ПАТУВАЛЕ, АПЕЛИРА МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ

НЕМА ДА СЕ ЗАШТИТИТЕ ОД КОРОНАВИРУС АКО КРИЕТЕ КАДЕ СТЕ ПАТУВАЛЕ, АПЕЛИРА МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче денеска апелираше граѓаните при влез во земјава на властите и медицинските лица да им кажуваат точни информации ...
1 2 3 4 30 / 33 НАПИСИ