Таг: патување

1 2 3 434 / 34 НАПИСИ
НЕМА ДА СЕ ЗАШТИТИТЕ ОД КОРОНАВИРУС АКО КРИЕТЕ КАДЕ СТЕ ПАТУВАЛЕ, АПЕЛИРА МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ

НЕМА ДА СЕ ЗАШТИТИТЕ ОД КОРОНАВИРУС АКО КРИЕТЕ КАДЕ СТЕ ПАТУВАЛЕ, АПЕЛИРА МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче денеска апелираше граѓаните при влез во земјава на властите и медицинските лица да им кажуваат точни информации ...
ДЕЈВИД ЛИНЧ ВО ГЕВГЕЛИЈА СЕ ИНСПИРИРАЛ ЗА КУЛТНА СЦЕНА ОД „ТВИН ПИКС“

ДЕЈВИД ЛИНЧ ВО ГЕВГЕЛИЈА СЕ ИНСПИРИРАЛ ЗА КУЛТНА СЦЕНА ОД „ТВИН ПИКС“

Дејвид Линч речиси никогаш не го открива значењето на симболиката на своите режисерски избори, но во својата најнова книга „Соба за сонување“ ја посоч ...
ЧЕШКИ РЕЖИСЕР КРУЖИ НИЗ СВЕТОТ СО  „ТРАБАНТ“ ОТИ  НЕМАЛ „ЛЕНД РОВЕР“

ЧЕШКИ РЕЖИСЕР КРУЖИ НИЗ СВЕТОТ СО „ТРАБАНТ“ ОТИ НЕМАЛ „ЛЕНД РОВЕР“

Ништо не ја симболизира старата Источна Германија како „трабант“. Малиот автомобил со кружните предни светла останува до ден - денес симбол на комуниз ...
САМО ДО АРГЕНТИНА ЛЕТАВ СО БИЗНИС КЛАСА, ВЕЛИ АЛЕКСАНДАР ДОНЕВ, ДИРЕКТОР НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ТУРИЗАМ

САМО ДО АРГЕНТИНА ЛЕТАВ СО БИЗНИС КЛАСА, ВЕЛИ АЛЕКСАНДАР ДОНЕВ, ДИРЕКТОР НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ТУРИЗАМ

Директорот на државната Агенција за промоција и поддршка на туризмот Александар Донев вели дека само до Буенос Аирес, Аргентина, летал со бизнис класа ...
1 2 3 434 / 34 НАПИСИ