Таг: патување

1 2 3 20 / 30 НАПИСИ
САД ВО НОЕМВРИ СЕ ОТВОРААТ ЗА ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИТЕ ПАТНИЦИ

САД ВО НОЕМВРИ СЕ ОТВОРААТ ЗА ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИТЕ ПАТНИЦИ

САД објавија дека ги олеснуваат рестрикциите за патувања и повторно се отвораат за патниците од Велика Британија, Европска Унија и други држави. Од но ...
ХОЛАНДИЈА ОД 6 СЕПТЕМВРИ ЌЕ БАРА И ВАКЦИНА И ПЦР ТЕСТ И КАРАНТИН ЗА ВЛЕЗ НА МАКЕДОНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ

ХОЛАНДИЈА ОД 6 СЕПТЕМВРИ ЌЕ БАРА И ВАКЦИНА И ПЦР ТЕСТ И КАРАНТИН ЗА ВЛЕЗ НА МАКЕДОНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ

Холандија објави дека од утре ќе ја стави Македонија на листата земји каде што постои многу висок ризик од зараза со коронавирус, при што за македонск ...
СЕРТИФИКАТОТ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ЗА СЛОБОДНО ПАТУВАЊЕ ОД ДЕНЕС ДОСТАПЕН НА МОБИЛНА АПЛИКАЦИЈА

СЕРТИФИКАТОТ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ЗА СЛОБОДНО ПАТУВАЊЕ ОД ДЕНЕС ДОСТАПЕН НА МОБИЛНА АПЛИКАЦИЈА

Сефрификатот за вакцинација од денеска граѓаните можат да го имаат и на мобилна апликација на паметен телефон. Апликацијата  CommonPass за патување во ...
САД ПРЕПОРАЧУВААТ ДА НЕ СЕ ПАТУВА ВО ГРЦИЈА ПОРАДИ ЗГОЛЕМЕН РИЗИК ОД КОВИД-19

САД ПРЕПОРАЧУВААТ ДА НЕ СЕ ПАТУВА ВО ГРЦИЈА ПОРАДИ ЗГОЛЕМЕН РИЗИК ОД КОВИД-19

Американскиот Центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) препорача да не се патува во Грција, Малта и Ирска поради зголемен ризик од зараза со к ...
ОД ПРВИ ЈУЛИ ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ПАТУВА СО ИСТЕЧЕНИ ПАСОШИ ПОРАДИ ГОЛЕМ БРОЈ БАРАЊА ЗА НОВИ ИСПРАВИ

ОД ПРВИ ЈУЛИ ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ПАТУВА СО ИСТЕЧЕНИ ПАСОШИ ПОРАДИ ГОЛЕМ БРОЈ БАРАЊА ЗА НОВИ ИСПРАВИ

Од 1 јули ќе може да се патува со истечени пасоши, соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР). Поради енормниот број барања за вадење нови патни ...
ВРЕМЕ Е ДА ГО РЕЗЕРВИРАТЕ ВАШИОТ ОДМОР ВО ИТАЛИЈА, КАЖА ПРЕМИЕРОТ ДРАГИ

ВРЕМЕ Е ДА ГО РЕЗЕРВИРАТЕ ВАШИОТ ОДМОР ВО ИТАЛИЈА, КАЖА ПРЕМИЕРОТ ДРАГИ

Италијанскиот премиер Марио Драги изрази уверување дека ковид пасошите на Европската Унија ќе го олеснат патувањето од средина на јуни, додавајќи дека ...
ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИТЕ МОЖАТ ДА ПАТУВААТ ДОМА И ВО СТРАНСТВО, ВЕЛАТ НОВИТЕ АМЕРИКАНСКИ ПРЕПОРАКИ

ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИТЕ МОЖАТ ДА ПАТУВААТ ДОМА И ВО СТРАНСТВО, ВЕЛАТ НОВИТЕ АМЕРИКАНСКИ ПРЕПОРАКИ

Целосно вакцинираните жители на САД можат слободно да патуваат низ земјата без да се тестираат за коронавирус или да одат во карантин, објави Центарот ...
ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ПРЕДЛОЖИ ДА СЕ ВОВЕДАТ КОВИД ПАСОШИ ЗА СЛОБОДНО ПАТУВАЊЕ ВО РАМКИТЕ НА ЕУ

ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ПРЕДЛОЖИ ДА СЕ ВОВЕДАТ КОВИД ПАСОШИ ЗА СЛОБОДНО ПАТУВАЊЕ ВО РАМКИТЕ НА ЕУ

Европската комисија денеска предложи воведување на сертификати за вакцинирање, што на 450 милиони жители на Европската Унија ќе им овозможи слободно д ...
КОВИД ПАСОШИТЕ ЌЕ ВАЖАТ САМО ЗА ОНИЕ КОИ ПРИМИЛЕ ВАКЦИНА ОДОБРЕНА ОД ЕУ

КОВИД ПАСОШИТЕ ЌЕ ВАЖАТ САМО ЗА ОНИЕ КОИ ПРИМИЛЕ ВАКЦИНА ОДОБРЕНА ОД ЕУ

Ковид пасошите, кои ќе служат како потврда за вакцинирање во Европска Унија и ќе овозможат послободно да се патува, ќе важат само за оние кои примиле ...
СТРУМИЧАНЕЦОТ ДРАГАН КРСТЕВ ТРГНА ЗА АНГЛИЈА СО 47 ГОДИНИ СТАРА „ЗАСТАВА 101“, ЗА СЕКОЈ СЛУЧАЈ ЗЕМАЛ ЦЕЛА ГАЈБА СО РЕЗЕРВНИ ДЕЛОВИ

СТРУМИЧАНЕЦОТ ДРАГАН КРСТЕВ ТРГНА ЗА АНГЛИЈА СО 47 ГОДИНИ СТАРА „ЗАСТАВА 101“, ЗА СЕКОЈ СЛУЧАЈ ЗЕМАЛ ЦЕЛА ГАЈБА СО РЕЗЕРВНИ ДЕЛОВИ

Струмичанецот Дрaган Крстев тргна од родното село Ангелци за Англија со „застава 101“ старо половина век оти сакал да се вози по улиците на Лондон со ...
1 2 3 20 / 30 НАПИСИ