Таг: Павле Богоевски

1 4 5 659 / 59 НАПИСИ
СУДЕЊЕТО НА ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ СЕ ОДЛОЖИ, ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРОТЕСТИРАШЕ ПРЕД СУДОТ

СУДЕЊЕТО НА ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ СЕ ОДЛОЖИ, ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРОТЕСТИРАШЕ ПРЕД СУДОТ

Се одложи судењето на Павле Богоевски, истакнат активист на Шарената револуција, поради технички пропуст во обвинителниот акт. Шарена револуција де ...
ШАРЕНИТЕ ДЕНЕСКА НА ПРОТЕСТ ПРЕД СУДОТ ЗА ПОДДРШКА НА ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ

ШАРЕНИТЕ ДЕНЕСКА НА ПРОТЕСТ ПРЕД СУДОТ ЗА ПОДДРШКА НА ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ

Шарената револуција закажа протест за денеска во 10.45 часот пред Основниот суд Скопје 1 за поддршка на Павле Богоевски, непосредно пред неговото суде ...
ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ НА СУД ЗА УЧЕСТВО ВО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ТРИ ДЕНА ОТКАКО ПОВИКА НА ШИРОК ОПОЗИЦИСКИ ФРОНТ

ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ НА СУД ЗА УЧЕСТВО ВО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ТРИ ДЕНА ОТКАКО ПОВИКА НА ШИРОК ОПОЗИЦИСКИ ФРОНТ

Активистот на Шарената револуција Павле Богоевски денеска (среда) во 11 часот треба да се појави на судење во Основниот суд Скопје 1, само три дена от ...
ЗАЕВ НАЈАВИ ШИРОК ФРОНТ СО НЕПАРТИСКИТЕ ГРАЃАНИ ЗА ИЗБОРИТЕ НА 11 ДЕКЕМВРИ

ЗАЕВ НАЈАВИ ШИРОК ФРОНТ СО НЕПАРТИСКИТЕ ГРАЃАНИ ЗА ИЗБОРИТЕ НА 11 ДЕКЕМВРИ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави широк фронт на изборите на 11 декември, составен од „сите партии на левицата и центарот, индивидуалци, интелектуалци ...
ИЗБЕГНАТ ИНЦИДЕНТ, АКТИВИСТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СО СКИНАТА МАИЦА И МОДРИНКИ

ИЗБЕГНАТ ИНЦИДЕНТ, АКТИВИСТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СО СКИНАТА МАИЦА И МОДРИНКИ

Павле Богоевски, активистот на Шарената револуција синоќа беше лесно повреден кога се обидуваше да ја пробие полоициската блокада кон зградата на Мини ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПОВИКА НА МАСОВЕН ПРОТЕСТ, ГРУЕВСКИ ИМ СЕ ЗАКАНИ СО ГРАЃАНСКИ СУДИР

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПОВИКА НА МАСОВЕН ПРОТЕСТ, ГРУЕВСКИ ИМ СЕ ЗАКАНИ СО ГРАЃАНСКИ СУДИР

Активистите на Шарената револуција повикуваат на масовен протест денеска попладне пред седиштето на Специјалното јавно обвинителство, а лидерот на ВМР ...
БОГОЕВСКИ: АПСАТ ЛУЃЕ ЗА СПУШТАЊЕ ПЛАТНО, А ИЗВРШИТЕЛИ НА СЕРИОЗНИ КРИВИЧНИ ДЕЛА СЕДАТ НА СЛОБОДА

БОГОЕВСКИ: АПСАТ ЛУЃЕ ЗА СПУШТАЊЕ ПЛАТНО, А ИЗВРШИТЕЛИ НА СЕРИОЗНИ КРИВИЧНИ ДЕЛА СЕДАТ НА СЛОБОДА

Павле Богоевски, активистот на Шарената револуција, кого вечерва полиција го уапси додека се обидуваше да постави платно на кејот на Вардар со пораки ...
ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ИЗЛЕЗЕ ОД ПОЛИЦИЈА СО ПРЕКРШОЧНА ПРИЈАВА

ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ИЗЛЕЗЕ ОД ПОЛИЦИЈА СО ПРЕКРШОЧНА ПРИЈАВА

Павле Богоевски, активистот на Шарената револуција кој вечерва беше уапсен на кејот на Вардар, излезе од полициската станица „Пролет“ со прекршочна пр ...
ДОЈДЕТЕ НАЈБРЗО ШТО МОЖЕТЕ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА ПРОЛЕТ, ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПОБАРА ПОДДРШКА

ДОЈДЕТЕ НАЈБРЗО ШТО МОЖЕТЕ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА ПРОЛЕТ, ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПОБАРА ПОДДРШКА

Шарената рволуција повикува на протест за поддршка на приведениот активист Павле Богоевски. Него полицијата го приведе од кејот на Вардар спроти Музеј ...
1 4 5 659 / 59 НАПИСИ