Таг: Павле Богоевски

1 2 3 4 5 6 40 / 59 НАПИСИ
СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА ГО ПРИФАТИ БАРАЊЕТО ЗА ОДОБРУВАЊЕ ПРИТВОР ЗА ШЕСТМИНАТА ПРАТЕНИЦИ ОСОМНИЧЕНИ ЗА 27 АПРИЛ

СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА ГО ПРИФАТИ БАРАЊЕТО ЗА ОДОБРУВАЊЕ ПРИТВОР ЗА ШЕСТМИНАТА ПРАТЕНИЦИ ОСОМНИЧЕНИ ЗА 27 АПРИЛ

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања со пет гласа „за“ го прифати барањето за одобрување притвор за пратениците на ВМРО-Д ...
ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ЈА ЗАКАЖА КОМИСИJATA ЗА ОДОБРУВАЊЕ ПРИТВОР ЗА ПРАТЕНИЦИТЕ ОСОМНИЧЕНИ ЗА 27 АПРИЛ

ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ЈА ЗАКАЖА КОМИСИJATA ЗА ОДОБРУВАЊЕ ПРИТВОР ЗА ПРАТЕНИЦИТЕ ОСОМНИЧЕНИ ЗА 27 АПРИЛ

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања на која што треба да се расправа за барањата за притвор за пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ...
СУДОТ НЕМА ПОБАРАНО ОДЗЕМАЊЕ ИМУНИТЕТ НА ПРАТЕНИЦИ, КАЖА ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ

СУДОТ НЕМА ПОБАРАНО ОДЗЕМАЊЕ ИМУНИТЕТ НА ПРАТЕНИЦИ, КАЖА ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ

Собранието сè уште нема добиено барање од Кривичниот суд за одземање на имунитет на пратеници кои денеска се приведени или повикани на распит за учест ...
ПАРИ ЗА ПОГОЛЕМИ ПЛАТИ НА ЛЕКАРИТЕ ЌЕ ИМА КОГА ЌЕ СЕ СТАБИЛИЗИРА ДРЖАВАТА, А ТОА ЌЕ БИДЕ БРГУ, МУ РЕЧЕ БОГОЕВСКИ НА СТЕВАНАНЏИЈА

ПАРИ ЗА ПОГОЛЕМИ ПЛАТИ НА ЛЕКАРИТЕ ЌЕ ИМА КОГА ЌЕ СЕ СТАБИЛИЗИРА ДРЖАВАТА, А ТОА ЌЕ БИДЕ БРГУ, МУ РЕЧЕ БОГОЕВСКИ НА СТЕВАНАНЏИЈА

Во Собранието денеска се расправаше за предлогот на група пратеници на ВМРО-ДПМНЕ за измени на Законот за докторска дејност со кој што платата на спец ...
СУДОВИТЕ УШТЕ ГИ ВЛЕЧКААТ ПРОЦЕСИТЕ ПРОТИВ ДЕМОНСТРАНТИТЕ ЗА МАРТИН НЕШКОВСКИ И ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ

СУДОВИТЕ УШТЕ ГИ ВЛЕЧКААТ ПРОЦЕСИТЕ ПРОТИВ ДЕМОНСТРАНТИТЕ ЗА МАРТИН НЕШКОВСКИ И ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ

Судските процеси по разни основи не се завршени за најмалку 20 учесници во демонстрациите во 2015  и за десетина шарени револуционери од протестите во ...
ГЛУПАВО ОДЕЊЕ

ГЛУПАВО ОДЕЊЕ

1 Добро бе, и тој Зврлевски. Што човек ќе беше? Срам малку да имаше? Малку непријатно да му станеше. Со што ли го држат, што ли му знаат, што имаат за ...
ЕДЕН ЗАКОН НЕМА ДА ДОНЕСЕШ, МУ СЕ ЗАКАНИ ИЛИЈА ДИМОВСКИ НА ТАЛАТ ЏАФЕРИ

ЕДЕН ЗАКОН НЕМА ДА ДОНЕСЕШ, МУ СЕ ЗАКАНИ ИЛИЈА ДИМОВСКИ НА ТАЛАТ ЏАФЕРИ

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски му се закани на претседателот на Собранието Талат Џафери дека нема да донесе ниту еден закон на денешното прод ...
СРАМ ДА ТИ Е КРСТО, МУ СЕ ОБРАТИ ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ НА ПРАТЕНИКОТ КОЈ ЈА ОТВОРИ ВРАТАТА ЗА НАСИЛНИЦИТЕ НА 27 АПРИЛ

СРАМ ДА ТИ Е КРСТО, МУ СЕ ОБРАТИ ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ НА ПРАТЕНИКОТ КОЈ ЈА ОТВОРИ ВРАТАТА ЗА НАСИЛНИЦИТЕ НА 27 АПРИЛ

Марко Зврлевски е ракот кој метастазира, во Советот на обвинители, Судски совет, и другите институции и покренуваше случаи против неистомислениците, а ...
МУКОВСКИ И ТАРЧУЛОВСКИ САМИ ЌЕ СИ ОДЛУЧУВААТ ЗА ОДЗЕМАЊЕТО НА НИВНИОТ ПРАТЕНИЧКИ ИМУНИТЕТ

МУКОВСКИ И ТАРЧУЛОВСКИ САМИ ЌЕ СИ ОДЛУЧУВААТ ЗА ОДЗЕМАЊЕТО НА НИВНИОТ ПРАТЕНИЧКИ ИМУНИТЕТ

Крсто Муковски и неговиот колега пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Јохан Тарчуловски, коишто МВР, по наредба на Скопското обвинителство на 25 мај ги идентификува ...
ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ И ЕМИЛ ДИМИТРИЕВ ЌЕ ГО КОНТРОЛИРААТ ПРИСЛУШУВАЊЕТО ВО УБК

ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ И ЕМИЛ ДИМИТРИЕВ ЌЕ ГО КОНТРОЛИРААТ ПРИСЛУШУВАЊЕТО ВО УБК

Tрајко Вељаноски пред Комисијата за избори и именувања е предложен за претседател на собраниската Комисија за надзор над работата на Управата за безбе ...
1 2 3 4 5 6 40 / 59 НАПИСИ