Таг: Павле Богоевски

1 2 3 4 6 20 / 59 НАПИСИ
ОПАШ ОД БИК

ОПАШ ОД БИК

1 Тоа дека пратеникот Павле Богоевски си е кабает што прекршил закон и купувал нелегални сустанци не е спорно. Самиот си призна и треба да си ја носи ...
ЛДП РАБОТИ НА ЗАКОН ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА МАРИХУАНАТА

ЛДП РАБОТИ НА ЗАКОН ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА МАРИХУАНАТА

Пратеничката на ЛДП Јулијана Николова денеска најави дека нејзината пратеничка група ќе достави во собраниска процедура предлог-закон за легализацијат ...
ВО МОМЕНТОВ НЕМА ОСНОВ ЗА ПОСТАПКА ПРОТИВ ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ, КАЖА ТАЛАТ ЏАФЕРИ 

ВО МОМЕНТОВ НЕМА ОСНОВ ЗА ПОСТАПКА ПРОТИВ ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ, КАЖА ТАЛАТ ЏАФЕРИ 

Претседателот на Собрание Талат Џафери вели дека во овој момент нема основ за каква било постапка, откако пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојановск ...
ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ЈА НАПУШТИ ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА БЕКО ПОЛОВИНА ЧАС ПО ПОЛНОЌ, СЛУЧАЈОТ СО ТАКСИСТОТ ГО ПРЕЗЕМА СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ЈА НАПУШТИ ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА БЕКО ПОЛОВИНА ЧАС ПО ПОЛНОЌ, СЛУЧАЈОТ СО ТАКСИСТОТ ГО ПРЕЗЕМА СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

Половина час по полноќ независниот пратеник Павле Богоевски ја напуштил полициската станица Беко, откако сам се пријави дека по телефон нарачувал масл ...
ТЕСТИРАЈТЕ МЕ ЗА ДРОГА, ПРИЈАВИВ НЕЛЕГАЛНО СНИМАЊЕ ВО ТАКСИ, ВЕЛИ ПРАТЕНИКОТ ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ПО ОБЈАВЕНАТА СНИМКА

ТЕСТИРАЈТЕ МЕ ЗА ДРОГА, ПРИЈАВИВ НЕЛЕГАЛНО СНИМАЊЕ ВО ТАКСИ, ВЕЛИ ПРАТЕНИКОТ ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ПО ОБЈАВЕНАТА СНИМКА

Пратеникот Павле Богоевски вели дека неговиот разговор објавен вчера на руската социјална мрежа „Вконтакте“ е нелегално снимен од таксист пред неколку ...
ПОКРЕНАТА Е ПОСТАПКА ЗА НЕДОАЃАЊЕТО НА ГРУЕВСКИ НА РАБОТА ШЕСТ МЕСЕЦИ ВО СОБРАНИЕТО

ПОКРЕНАТА Е ПОСТАПКА ЗА НЕДОАЃАЊЕТО НА ГРУЕВСКИ НА РАБОТА ШЕСТ МЕСЕЦИ ВО СОБРАНИЕТО

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја известил Комисијата за деловнички и мандатно-имунитетни прашања дека пратеникот во азил Никола Груевски ше ...
ЏАФЕРИ МОЖЕШЕ ДА ГО ТРПИ ГРУЕВСКИ КОГА САКАШЕ ДА СЕ ТЕПА СО НЕГО, А СЕ НАВРЕДИЛ ОД ЗЕКИРИ, КАЖА ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ

ЏАФЕРИ МОЖЕШЕ ДА ГО ТРПИ ГРУЕВСКИ КОГА САКАШЕ ДА СЕ ТЕПА СО НЕГО, А СЕ НАВРЕДИЛ ОД ЗЕКИРИ, КАЖА ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ

Пратеникот Павле Богоевски искоментира дека претседателот на Собранието Талат Џафери можел да го трпи експремиерот Никола Груевски кога сакаше да се т ...
СЕДНИЦАТА ЈА ПРЕКИНАВ ПОРАДИ ОДНЕСУВАЊЕТО НА МУХАМЕД ЗЕКИРИ И ЗАТОА ШТО ПОМИНА ПОЛНОЌ, КАЖА ЏАФЕРИ

СЕДНИЦАТА ЈА ПРЕКИНАВ ПОРАДИ ОДНЕСУВАЊЕТО НА МУХАМЕД ЗЕКИРИ И ЗАТОА ШТО ПОМИНА ПОЛНОЌ, КАЖА ЏАФЕРИ

Претседателот на Собранието Талат Џафери вели дека ноќеска ја прекинал седницата за одземање на имунитетот на Трајко Вељаноски затоа што истекло време ...
ЏАФЕРИ ГО ЗЛОУПОТРЕБИ СОБРАНИЕТО И НАПРАВИ БУДАЛИ ОД НАС ЗА ДА ГО ЗАШТИТИ ВЕЉАНОСКИ ОД ПРИТВОР, ВЕЛИ ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ

ЏАФЕРИ ГО ЗЛОУПОТРЕБИ СОБРАНИЕТО И НАПРАВИ БУДАЛИ ОД НАС ЗА ДА ГО ЗАШТИТИ ВЕЉАНОСКИ ОД ПРИТВОР, ВЕЛИ ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ

Претседателот на Комисијата за деловнички и мандатно-имунитетни прашања Павле Богоевски вели дека претседателот на Собранието Талат Џафери вчера го зл ...
ПО ЗАМЕНИЧКАТА НА ШАЌИРИ ОД ДУИ КОМУ МУ СЕ СЛОШИЛО ТРГНАЛ ВОЗАЧ, ПА СЕ ВРАТИЛ, ТВРДАТ ОД ДУИ ЗА ГЛАСАЊЕТО ЗА ИМУНИТЕТОТ НА ВЕЉАНОСКИ

ПО ЗАМЕНИЧКАТА НА ШАЌИРИ ОД ДУИ КОМУ МУ СЕ СЛОШИЛО ТРГНАЛ ВОЗАЧ, ПА СЕ ВРАТИЛ, ТВРДАТ ОД ДУИ ЗА ГЛАСАЊЕТО ЗА ИМУНИТЕТОТ НА ВЕЉАНОСКИ

Координаторот на пратеничката група на ДУИ Ејуп Аљими тврди дека синоќа околу 21 часот тргнал возач да ја земе пратеничката Мирсада Асани-Емини од Чег ...
1 2 3 4 6 20 / 59 НАПИСИ