Таг: Павле Трајанов

1 2 10 / 15 НАПИСИ
ЗАМИНУВАЊЕТО НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ НЕ ЈА НАРУШУВА СТАБИЛНОСТА НА ВЛАДАТА, РЕКОНСТРУКЦИЈАТА ЌЕ ПОМИНЕ СО НАД 64 ПРАТЕНИЦИ, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ

ЗАМИНУВАЊЕТО НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ НЕ ЈА НАРУШУВА СТАБИЛНОСТА НА ВЛАДАТА, РЕКОНСТРУКЦИЈАТА ЌЕ ПОМИНЕ СО НАД 64 ПРАТЕНИЦИ, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ

Откако вчера Демократскиот сојуз (ДС) донесе одлука нивниот пратеник и лидер Павле Трајанов да ја напушти владејачката коалиција, премиерот Димитар Ко ...
ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ НЕМА ВЕЌЕ ДА БИДЕ ДЕЛ ОД ВЛАСТА

ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ НЕМА ВЕЌЕ ДА БИДЕ ДЕЛ ОД ВЛАСТА

Пратеникот и лидер на Демократски сојуз (ДС) Павле Трајанов веќе нема да биде дел од парламентарното мнозинство и нема да ја поддржи владината реконст ...
ИМА 7 ИНСТИТУЦИИ ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈА, НО ТИЕ СЕ ПАРТИЗИРАНИ И НЕ ФУНКЦИОНИРААТ, ПОБАРА ПРАТЕНИКОТ ТРАЈАНОВ ОД КОВАЧЕВСКИ ОД ПОНЕДЕЛНИК ДА СЕ ПОСВЕТИ НА ТЕМАТА

ИМА 7 ИНСТИТУЦИИ ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈА, НО ТИЕ СЕ ПАРТИЗИРАНИ И НЕ ФУНКЦИОНИРААТ, ПОБАРА ПРАТЕНИКОТ ТРАЈАНОВ ОД КОВАЧЕВСКИ ОД ПОНЕДЕЛНИК ДА СЕ ПОСВЕТИ НА ТЕМАТА

Пак се спомнуваат реформи на правосудниот систем, но треба конечно да.се спроведат, побара пратеникот Павле Трајанов од Демократскиот сојуз. „Очеку ...
НЕКА НАСТАПАТ СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ ЕДНАШ САМИ ДА ВИДИМЕ КОЛКУ ТЕЖАТ БЕЗ МАЛИТЕ ПАРТИИ, СМЕТА ТРАЈАНОВ, КОЈ СО ЛДП И ДОМ ПРАВИ КОАЛИЦИЈА ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

НЕКА НАСТАПАТ СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ ЕДНАШ САМИ ДА ВИДИМЕ КОЛКУ ТЕЖАТ БЕЗ МАЛИТЕ ПАРТИИ, СМЕТА ТРАЈАНОВ, КОЈ СО ЛДП И ДОМ ПРАВИ КОАЛИЦИЈА ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Демократскиот сојуз и Либерално-демократската партија, кои веќе објавија дека самостојно ќе настапат на локалните избори во октомври, заедно со партиј ...
МЕШАЊЕ ЛОНЧИЊА Е ДА БАРАТЕ ПОПИС ОД ЕДНА И ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ОД ДРУГА СТРАНА, СОБРАНИЕТО Е ВО ПОЛН КАПАЦИТЕТ И ТРЕБА ДА РАБОТИ, ВЕЛИ ПРОФЕСОРОТ БОРЧЕ ДАВИТКОВСКИ

МЕШАЊЕ ЛОНЧИЊА Е ДА БАРАТЕ ПОПИС ОД ЕДНА И ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ОД ДРУГА СТРАНА, СОБРАНИЕТО Е ВО ПОЛН КАПАЦИТЕТ И ТРЕБА ДА РАБОТИ, ВЕЛИ ПРОФЕСОРОТ БОРЧЕ ДАВИТКОВСКИ

Во услови на функционален парламент или парламент во полн капацитет, не може да се прогласува вонредна состојба, вели за САКАМДАКАЖАМ професорот Борче ...
СУДИИ, ОБВИНИТЕЛИ И ПОЛИЦАЈЦИ ТРЕБА ДА ОДГОВАРААТ АКО СЕ ИЗГЛАСА НОВ ЗАКОН ЗА РЕВИЗИЈА НА ПОЛИТИЧКИ МОНТИРАНИТЕ ПРОЦЕСИ

СУДИИ, ОБВИНИТЕЛИ И ПОЛИЦАЈЦИ ТРЕБА ДА ОДГОВАРААТ АКО СЕ ИЗГЛАСА НОВ ЗАКОН ЗА РЕВИЗИЈА НА ПОЛИТИЧКИ МОНТИРАНИТЕ ПРОЦЕСИ

Еден не толку афирмиран закон што се предлага и веќе е во собраниска процедура, за повторување на местени судски процеси, може да биде еден од методит ...
НА МАКЕДОНЦИТЕ ОД ПУСТЕЦ ИМ БИЛЕ НУДЕНИ КНИГИ НА БУГАРСКИ, ТИЕ САКААТ ДА УЧАТ ОД УЧЕБНИЦИ НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК

НА МАКЕДОНЦИТЕ ОД ПУСТЕЦ ИМ БИЛЕ НУДЕНИ КНИГИ НА БУГАРСКИ, ТИЕ САКААТ ДА УЧАТ ОД УЧЕБНИЦИ НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК

Над 500 учебници на македонски јазик од прво до петто одделение по математика и природни науки деновиве ќе бидат донирани на околу 250 учениците од Пу ...
ДОДЕКА НЕМА ВЛАДА ЌЕ НЕМА НИ ЗАКОН ЗА ЗАШТИТА НА СВЕДОЦИТЕ НА СЈО, НИ ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА МАНДАТОТ 

ДОДЕКА НЕМА ВЛАДА ЌЕ НЕМА НИ ЗАКОН ЗА ЗАШТИТА НА СВЕДОЦИТЕ НА СЈО, НИ ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА МАНДАТОТ 

Измената на Законот за заштита на сведоците, за да се воведе дискреционо право Специјалното обвинителство да си ги штити сведоците во истрагите што ги ...
ПАК НЕ ПОМИНАА ЗАКОНИТЕ ЗА СЈО НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ

ПАК НЕ ПОМИНАА ЗАКОНИТЕ ЗА СЈО НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ

Прaтеникoт Пaвле Трaјaнoв нa денешнaтa седницa нa Сoбрaниетo пoбaрa зaкoните што ќе ја олеснат работата нa СЈO дa се стaвaт нa дневен ред. Негoвиoт пр ...
ТРАЈАНОВ СЕ СОМНЕВА ДЕКА ЧЕТИРИТЕ ПРЖИНСКИ ПАРТИИ ПАК ЌЕ ГИ ОДЛОЖАТ ИЗБОРИТЕ

ТРАЈАНОВ СЕ СОМНЕВА ДЕКА ЧЕТИРИТЕ ПРЖИНСКИ ПАРТИИ ПАК ЌЕ ГИ ОДЛОЖАТ ИЗБОРИТЕ

Пратеникот и лидер на Демократски сојуз Павле Трајанов денеска изјави дека слушнал коментари дека четирите партии, потписнички на Договорот од Пржино, ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ