Таг: пазар

1 2 10 / 20 НАПИСИ
НЕ ГИ ИСТАКНУВАМЕ ЦЕНИТЕ НА ПРОИЗВОДИТЕ ЗАШТО ПОСТОЈАНО ГИ МЕНУВААТ, ВЕЛАТ БИТОЛСКИТЕ ПАЗАРЏИИ

НЕ ГИ ИСТАКНУВАМЕ ЦЕНИТЕ НА ПРОИЗВОДИТЕ ЗАШТО ПОСТОЈАНО ГИ МЕНУВААТ, ВЕЛАТ БИТОЛСКИТЕ ПАЗАРЏИИ

Неколку дена пред Велигден, кога потрошувачката е зголемена, не се поставени цени на најголемиот дел од земјоделските производи на пазарот во центарот ...
ДВЕ ФИРМИ КОИ РАБОТАТ ОПШТИНСКИ ГРАДЕЖНИ РАБОТИ ВО ВЕЛЕС КАЗНЕТИ ОТИ ДОЦНАТ

ДВЕ ФИРМИ КОИ РАБОТАТ ОПШТИНСКИ ГРАДЕЖНИ РАБОТИ ВО ВЕЛЕС КАЗНЕТИ ОТИ ДОЦНАТ

Казнети се две градежни фирми кои работат општински проекти во Велес. На забелешките од опозицијата дека локалната власт со години премногу толерантно ...
БИТОЛСКИТЕ ПАЗАРЏИИ ГНЕВНИ ШТО НЕ СМЕАТ ДА ПРОДАВААТ НА ПАРКИНГОТ НА ПАЗАРОТ, ОД ВЛАСТА ВЕЛАТ ТАКА ОДЛУЧИЛЕ ЗАРАДИ ПОГОЛЕМА ХИГИЕНА

БИТОЛСКИТЕ ПАЗАРЏИИ ГНЕВНИ ШТО НЕ СМЕАТ ДА ПРОДАВААТ НА ПАРКИНГОТ НА ПАЗАРОТ, ОД ВЛАСТА ВЕЛАТ ТАКА ОДЛУЧИЛЕ ЗАРАДИ ПОГОЛЕМА ХИГИЕНА

Пазарџиите и земјоделците со клетви им се нафрлија на советниците од ВМРО-ДПМНЕ и Поинаку  за време на седницата на Советот во Битола, откако гласаа в ...
СÉ Е ПОСКАПО ОД ЛАНИ, АМА ВО ТЕТОВО ОБИЧАЈОТ ЗА КУРБАН БАЈРАМ МОРА ДА СЕ ЗАПАЗИ

СÉ Е ПОСКАПО ОД ЛАНИ, АМА ВО ТЕТОВО ОБИЧАЈОТ ЗА КУРБАН БАЈРАМ МОРА ДА СЕ ЗАПАЗИ

Просторот веднаш до градскиот стадион во Тетово последниве три денa е претворен во сточен пазар. Десетина сточари од Тетово и околните села продаваат ...
ОПШТИНА ТЕТОВО ЌЕ ГИ ОТСТРАНУВА ДИВИТЕ ПРОДАВАЧИ НА ТРОТОАРИТЕ ОКОЛУ ЗЕЛЕНИОТ ПАЗАР

ОПШТИНА ТЕТОВО ЌЕ ГИ ОТСТРАНУВА ДИВИТЕ ПРОДАВАЧИ НА ТРОТОАРИТЕ ОКОЛУ ЗЕЛЕНИОТ ПАЗАР

Секторот за комунални дејности и заштита на животната средина и природата на Општина Тетово, заедно со Општинскиот инспекторат, покренаа активности за ...
ПРОДАВАЧКА НА ПАЗАРОТ ВО ВУХАН Е ПРВИОТ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС, ВЕЛИ АМЕРИКАНСКО ИСТРАЖУВАЊЕ

ПРОДАВАЧКА НА ПАЗАРОТ ВО ВУХАН Е ПРВИОТ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС, ВЕЛИ АМЕРИКАНСКО ИСТРАЖУВАЊЕ

Првиот познат случај на коронавирус е продавачка на пазарот во кинескиот град Вухан, а не сметководител кој немал никакви врски со пазарот, што ги пок ...
ВЕЛЕШКИТЕ ПАЗАРЏИИ ПРЕСЕЛЕНИ ПОКРАЈ ВАРДАР, ЌЕ ОСТАНАТ ТАМУ ДОДЕКА НЕ СЕ ПОКРИЕ НОВИОТ ПАЗАР

ВЕЛЕШКИТЕ ПАЗАРЏИИ ПРЕСЕЛЕНИ ПОКРАЈ ВАРДАР, ЌЕ ОСТАНАТ ТАМУ ДОДЕКА НЕ СЕ ПОКРИЕ НОВИОТ ПАЗАР

Од утрово, велешани пазаруваат на нова, привремена локација, покрај Вардар, на паркингот спроти спортската сала на ОУ „Панко Брашнаров“. Таму ќе бидат ...
ПРОДАВАЧИТЕ ГО УЗУРПИРААТ ПРОСТОРОТ ОКОЛУ ТЕЗГИТЕ, НА ГРАДСКИОТ ПАЗАР ВО ВЕЛЕС НЕМА ПРОСТОР ЗА КУПУВАЧИТЕ

ПРОДАВАЧИТЕ ГО УЗУРПИРААТ ПРОСТОРОТ ОКОЛУ ТЕЗГИТЕ, НА ГРАДСКИОТ ПАЗАР ВО ВЕЛЕС НЕМА ПРОСТОР ЗА КУПУВАЧИТЕ

Градскиот пазар во Велес работи во стеснет простор за продажба поради реконструкцијата на еден дел, но кај тезгите има поставени дополнителни гајби на ...
НАСЕЛБАТА ШУТО ОРИЗАРИ БЛОКИРАНА ПРЕД РАМАЗАН БАЈРАМ, ГЛАВНАТА УЛИЦА ПРЕТВОРЕНА ВО ПАЗАР

НАСЕЛБАТА ШУТО ОРИЗАРИ БЛОКИРАНА ПРЕД РАМАЗАН БАЈРАМ, ГЛАВНАТА УЛИЦА ПРЕТВОРЕНА ВО ПАЗАР

Целата улица Индира Ганди во скопската населбата Шуто Оризари е претворена во пазар. Пред празникот Рамазан Бајрам, населбата е целосно блокирана од т ...
ВО ПРИЛЕП ДЕЗИНФЕКЦИЈА НА СЕКОЕ ВОЗИЛО, ОД УТРЕ СЕ ЗАТВОРА ГРАДСКИОТ ПАЗАР, ПО ДВАТА СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС  

ВО ПРИЛЕП ДЕЗИНФЕКЦИЈА НА СЕКОЕ ВОЗИЛО, ОД УТРЕ СЕ ЗАТВОРА ГРАДСКИОТ ПАЗАР, ПО ДВАТА СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС  

Општина Прилеп ги заостри превентивните мерки во борбата со коронавирусот, откако денес беа потврдени првите два позитивни случаи на болни во градот.  ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ