Таг: Педро Кастиљо

НАД 20 ЗАГИНАТИ НА ПРОТЕСТИТЕ ВО ПЕРУ ПО СМЕНАТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ КАСТИЉО

НАД 20 ЗАГИНАТИ НА ПРОТЕСТИТЕ ВО ПЕРУ ПО СМЕНАТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ КАСТИЉО

Властите на Перу одржаа разговори на највисоко ниво во обид да најдат решение за продлабочената политичка криза предизвикана од смената на претседател ...
УАПСЕН ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ПЕРУ ПЕДРО КАСТИЉО ЗАШТО ПОДГОТВУВАЛ ДРЖАВЕН УДАР

УАПСЕН ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ПЕРУ ПЕДРО КАСТИЉО ЗАШТО ПОДГОТВУВАЛ ДРЖАВЕН УДАР

Полицијата го уапси разрешениот претседател на Перу Педро Кастиљо и го обвини за побуна и заговор за кршење на уставниот поредок. Тој бил приведен ког ...
2 / 2 НАПИСИ