Таг: пензионери

1 2 329 / 29 НАПИСИ
НЕ ДОЦНИ ВАКЦИНАЦИЈАТА ПРОТИВ ГРИП, СЛЕДНАТА НЕДЕЛА СТИГААТ БЕСПЛАТНИТЕ ВАКЦИНИ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ СО ПРОСЕЧНИ ИЛИ БЕЗ ПЕНЗИИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

НЕ ДОЦНИ ВАКЦИНАЦИЈАТА ПРОТИВ ГРИП, СЛЕДНАТА НЕДЕЛА СТИГААТ БЕСПЛАТНИТЕ ВАКЦИНИ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ СО ПРОСЕЧНИ ИЛИ БЕЗ ПЕНЗИИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Вакцинацијата против грип ќе почне до крајот на месецот, иако вообичаено таа почнува од 15 октомври. Од Министерството за здравство велат дека имуниза ...
ПАРАГЛАЈДЕРИСТИ ГО ЖИВНАА КРУШЕВО, ГРАД НА ПЕНЗИОНЕРИ

ПАРАГЛАЈДЕРИСТИ ГО ЖИВНАА КРУШЕВО, ГРАД НА ПЕНЗИОНЕРИ

Параглајдеристи и македонски иселеници од странство ја живнаа крушевската чаршија на неколку дена пред Илинден. Во кафулињата и рестораните во центаро ...
ПЕНЗИОНЕРИТЕ ОД КАВАДАРЦИ ОЧЕКУВААТ ДВЕ МЕСТА НА СОВЕТНИЧКАТА ЛИСТА НА ВМРО-ДПМНЕ

ПЕНЗИОНЕРИТЕ ОД КАВАДАРЦИ ОЧЕКУВААТ ДВЕ МЕСТА НА СОВЕТНИЧКАТА ЛИСТА НА ВМРО-ДПМНЕ

По најавата за излегување со независна советничка листа на претстојните локални избори, која ќе ги застапува нивните интереси, од Здружението на пензи ...
80-ГОДИШЕН ИНВЕСТИТОР ОД ТУРЦИЈА 3 ГОДИНИ ЧЕКА ДОЗВОЛА ЗА ИЗГРАДБА НА ПЕНЗИОНЕРСКИ ДОМ ВО КАВАДАРЦИ

80-ГОДИШЕН ИНВЕСТИТОР ОД ТУРЦИЈА 3 ГОДИНИ ЧЕКА ДОЗВОЛА ЗА ИЗГРАДБА НА ПЕНЗИОНЕРСКИ ДОМ ВО КАВАДАРЦИ

Три и пол години се чека на изградба на регионален старечки дом во Кавадарци,  иако уште пред три години се најде и инвеститор за изградба на ваков об ...
МЛАДИТЕ СЕ ИСЕЛИЈА, СЛАВНО КРУШЕВО ДЕНЕС ГО КРЕПАТ САМО ПЕНЗИОНЕРИ

МЛАДИТЕ СЕ ИСЕЛИЈА, СЛАВНО КРУШЕВО ДЕНЕС ГО КРЕПАТ САМО ПЕНЗИОНЕРИ

Се празни градот каде се удрени темелите на македонската револуционерна борба. Славно Крушево, од каде пред повеќе од еден век одекна гласот за првата ...
ЛАНИ 445.000 ЛУЃЕ ЖИВЕЕЛЕ ПОД ПРАГОТ НА СИРОМАШТИЈА ВО МАКЕДОНИЈА

ЛАНИ 445.000 ЛУЃЕ ЖИВЕЕЛЕ ПОД ПРАГОТ НА СИРОМАШТИЈА ВО МАКЕДОНИЈА

Стапката на сиромашни лица во Македонија во 2015 изнесувала 21,5 проценти, објави Државниот завод за статистика. Минатата година 445.000 граѓани жи ...
ПОКАЧУВАЊЕТО НА ПЕНЗИИТЕ ЌЕ ДОЦНИ ЗА ДА СЕ ПОКЛОПИ СО ИЗБОРИТЕ

ПОКАЧУВАЊЕТО НА ПЕНЗИИТЕ ЌЕ ДОЦНИ ЗА ДА СЕ ПОКЛОПИ СО ИЗБОРИТЕ

Бившиот министер за финансии Зоран Ставрески лани најави дека секој октомври пензиите ќе бидат зголемувани за 5 отсто, за годинава на 14 јули, среде п ...
СО ЈАВНИ КОМШИСКИ МУАБЕТИ ЌЕ СЕ СПАСУВА ПАРКОТ ВО ТАФТАЛИЏЕ

СО ЈАВНИ КОМШИСКИ МУАБЕТИ ЌЕ СЕ СПАСУВА ПАРКОТ ВО ТАФТАЛИЏЕ

  Жителите на Тафталиџе најавуваат нова форма на отпор против петкатницата во паркот на улица Букурешка. В понеделник во 19 часот, организираа ...
ПЕНЗИОНЕРИТЕ ПО ПЕТТИ ПАТ ГО ОДБРАНИЈА ПАРКОТ ВО ТАФТАЛИЏЕ

ПЕНЗИОНЕРИТЕ ПО ПЕТТИ ПАТ ГО ОДБРАНИЈА ПАРКОТ ВО ТАФТАЛИЏЕ

Само една недела откако жителите по четврти пат го одбранија паркот во Тафталиџе, утрово повторно дојдоа багери и камиони со намера да почнат да копаа ...
1 2 329 / 29 НАПИСИ