Таг: Перо Костадинов

ФОЛК ФЕСТ ВАЛАНДОВО НЕ ДОБИ ПАРИ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА ОТИ ОПШТИНАТА АПЛИЦИРАЛА НА ПОГРЕШЕН КОНКУРС

ФОЛК ФЕСТ ВАЛАНДОВО НЕ ДОБИ ПАРИ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА ОТИ ОПШТИНАТА АПЛИЦИРАЛА НА ПОГРЕШЕН КОНКУРС

Реномираниот фестивал Фолк фест Валандово годинава нема да добие пари од годишните програми на Министерството за култура. Во објавените резултати од г ...
ЗАЕВ ДА ЈА ОДЛОЖИ ОСТАВКАТА ПОРАДИ СОСТОЈБАТА ВО ДРЖАВАТА, ОДЛУЧИ ЦЕНТРАЛНИОТ ОДБОР НА СДСМ

ЗАЕВ ДА ЈА ОДЛОЖИ ОСТАВКАТА ПОРАДИ СОСТОЈБАТА ВО ДРЖАВАТА, ОДЛУЧИ ЦЕНТРАЛНИОТ ОДБОР НА СДСМ

Централниот одбор на СДСМ денеска предложил и донесе одлука претседателот на партијата и премиер Зоран Заев да не поднесува оставка од функцијата доде ...
ВАЛАНДОВО УРЕДУВА ПАРЦЕЛА ЗА НОВИ ГРОБИШТА ОТИ ВО ПОСТОЕЧКАТА СЕ ПОГРЕБУВААТ ВО КАРПИ

ВАЛАНДОВО УРЕДУВА ПАРЦЕЛА ЗА НОВИ ГРОБИШТА ОТИ ВО ПОСТОЕЧКАТА СЕ ПОГРЕБУВААТ ВО КАРПИ

Валандово ја почна постапката за уредување парцела за нови гробишта, откако жителите на овој град со години реагираат оти нема слободни гробни места в ...
СИТЕ СМЕ ИСТИ, ПОРАЧАА ДЕЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ КОИ ТРЧАА ШТАФЕТА ВО СТРУМИЦА

СИТЕ СМЕ ИСТИ, ПОРАЧАА ДЕЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ КОИ ТРЧАА ШТАФЕТА ВО СТРУМИЦА

‘Подај ми рака и биди ми другар’, ‘Поместуваме планини заедно’,’Сите сме исти’, беа пораките на „Штафетата на еднаквоста“ во Струмица, што ја организи ...
4 / 4 НАПИСИ