Таг: пешачки премин

1 2 10 / 13 НАПИСИ
НА СУДЕЊЕТО ПРИЗНА ВИНА ОБВИНЕТИОТ КОЈ ВОЗЕЈЌИ ПИЈАН ПРЕГАЗИ 11-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН И ИЗБЕГА, А ОБВИНИТЕЛКАТА КАЖА ДЕКА ИМАЛ И ЗАБРАНА ЗА ВОЗЕЊЕ

НА СУДЕЊЕТО ПРИЗНА ВИНА ОБВИНЕТИОТ КОЈ ВОЗЕЈЌИ ПИЈАН ПРЕГАЗИ 11-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН И ИЗБЕГА, А ОБВИНИТЕЛКАТА КАЖА ДЕКА ИМАЛ И ЗАБРАНА ЗА ВОЗЕЊЕ

Обвинетиот Ангелче Николов (28) на денешното судење призна дека во моментите кога ја сторил сообраќајката во Велес во која почина 11-годишната Магдале ...
ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА ВОЗАЧОТ КОЈ ВОЗЕЈЌИ ПИЈАН ВО ВЕЛЕС ПРЕГАЗИ ДЕТЕ НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН И ИЗБЕГА

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА ВОЗАЧОТ КОЈ ВОЗЕЈЌИ ПИЈАН ВО ВЕЛЕС ПРЕГАЗИ ДЕТЕ НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН И ИЗБЕГА

За возачот А. М. (29) од Велес кој возејќи пијан прегази дете на пешачки премин и избега, велешкото Основно јавно обвинителство ( ОЈО) поднесе обвинит ...
ЌЕ СЕ ИЗДИГНЕ КРСТОСНИЦАТА ЗА ДА СЕ УСПОРИ ВОЗЕЊЕТО НА УЛИЦАТА ВО ВЕЛЕС КАДЕ ПИЈАН ВОЗАЧ ПРЕГАЗИ 11-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН

ЌЕ СЕ ИЗДИГНЕ КРСТОСНИЦАТА ЗА ДА СЕ УСПОРИ ВОЗЕЊЕТО НА УЛИЦАТА ВО ВЕЛЕС КАДЕ ПИЈАН ВОЗАЧ ПРЕГАЗИ 11-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН

Велешани реагираа дека на улицата Борис Трајковски треба да се постават легнати полицајци, бидејќи но неа брзо се вози. На оваа улица во саботата вече ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА ВЕЛЕШАНЕЦОТ КОЈ ВОЗЕЈЌИ ПИЈАН ПРЕГАЗИ 11-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН И ИЗБЕГА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА ВЕЛЕШАНЕЦОТ КОЈ ВОЗЕЈЌИ ПИЈАН ПРЕГАЗИ 11-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН И ИЗБЕГА

Велешкото обвинителство побара притвор за 29-годишниот велешанец А. Н. кој возејќи пијан, прегази 11-годишно девојче на пешачки премин во Весел и избе ...
11-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ЗАГИНА НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН ВО ВЕЛЕС, ВОЗАЧОТ ИЗБЕГАЛ И СЕ ТРАГА ПО НЕГО

11-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ЗАГИНА НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН ВО ВЕЛЕС, ВОЗАЧОТ ИЗБЕГАЛ И СЕ ТРАГА ПО НЕГО

Единаесетгодишно девојче загина во сообраќајна несреќа во Велес додека со родителите минувало на пешачки премин. Инцидентот се случи синоќа околу 22:1 ...
ВЕЛЕС ПОСТАВИ СТОЛПЧИЊА НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИНИ ЗА ПОГОЛЕМА БЕЗБЕДНОСТ НА ПЕШАЦИТЕ

ВЕЛЕС ПОСТАВИ СТОЛПЧИЊА НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИНИ ЗА ПОГОЛЕМА БЕЗБЕДНОСТ НА ПЕШАЦИТЕ

На повеќе локации во Велес, пред пешачки премини, локалната власт постави безбедносни столпчиња. Со ова дополнително се означува просторот пред пешачк ...
ПЕТ И ПОЛ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ШТИПСКИОТ ВОЗАЧ КОЈ ПРЕГАЗИ УЧЕНИК НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН ПРЕД УЧИЛИШТЕ

ПЕТ И ПОЛ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ШТИПСКИОТ ВОЗАЧ КОЈ ПРЕГАЗИ УЧЕНИК НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН ПРЕД УЧИЛИШТЕ

Основниот суд Штип го осуди 69-годишниот возач Богдан М. од Штип на 5 и пол години затвор затоа што пред средното училиште „Никола Нехтенин“ во Штип п ...
ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ ДА ИМ СЕ ВРАТИ НА ГРАЃАНИТЕ – БИТОЛА ЈА ОДБЕЛЕЖУВА ЕВРОПСКАТА НЕДЕЛА НА МОБИЛНОСТ

ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ ДА ИМ СЕ ВРАТИ НА ГРАЃАНИТЕ – БИТОЛА ЈА ОДБЕЛЕЖУВА ЕВРОПСКАТА НЕДЕЛА НА МОБИЛНОСТ

Дизајнерски пешачки премини се исцртаа во Битола на дел од главните сообаќајници и пред училиштата како дел од активностите од Европската недела на мо ...
ПО СМРТТА НА ПРЕГАЗЕНИОТ УЧЕНИК, ШТИП ПОЧНА ДА ГРАДИ КРУЖЕН ТЕК ЗА ПОГОЛЕМА БЕЗБЕДНОСТ ВО СООБРАЌАЈОТ

ПО СМРТТА НА ПРЕГАЗЕНИОТ УЧЕНИК, ШТИП ПОЧНА ДА ГРАДИ КРУЖЕН ТЕК ЗА ПОГОЛЕМА БЕЗБЕДНОСТ ВО СООБРАЌАЈОТ

По смртта на средношколецот кој беше прегазен на пешачки премин пред ЕМУЦ „Никола Нехтенин“ на самиот влез во Штип, Општината почна со изградба на кру ...
УЧЕНИЦИ ПРОТЕСТИРААТ ПОРАДИ ПРЕГАЗЕНИОТ СОКЛАСНИК НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН ВО ШТИП

УЧЕНИЦИ ПРОТЕСТИРААТ ПОРАДИ ПРЕГАЗЕНИОТ СОКЛАСНИК НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН ВО ШТИП

Учениците од двете смени при ЕМУЦ „Никола Нехтенин“ во Штип денеска протестираат против несовесните возачи, а во знак на подршка за нивниот сокласник ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ