Таг: Петковски

УПРАВНИОТ СУД МУ ЗАБРАНИ НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ ДА ЈА УРИВА ГАРАЖАТА ШТО МУ ПРЕЧИ НА ЕКСМИНИСТЕРОТ СПИРО РИСТОВСКИ

УПРАВНИОТ СУД МУ ЗАБРАНИ НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ ДА ЈА УРИВА ГАРАЖАТА ШТО МУ ПРЕЧИ НА ЕКСМИНИСТЕРОТ СПИРО РИСТОВСКИ

Управниот суд на Република Македонија донесе Решение за времена мерка со која ѝ се забранува на Општина Карпош да презема какви било дејствија, сè до ...
ЕКСНАЧАЛНИКОТ НА УБК БИЛ ВО ДРУШТВО СО  ПЕТКОВСКИ ОД СДСМ КОГА ТОЈ БИЛ ЗАСТРЕЛАН ВО БИТОЛА

ЕКСНАЧАЛНИКОТ НА УБК БИЛ ВО ДРУШТВО СО ПЕТКОВСКИ ОД СДСМ КОГА ТОЈ БИЛ ЗАСТРЕЛАН ВО БИТОЛА

Функционерот на СДСМ од Битола, Борче Петковски, кој вчера беше повреден со куршум во ногата за време на инцидентот бил заедно со неговите блиски приј ...
2 / 2 НАПИСИ