Таг: плоштад

1 2 3 6 10 / 52 НАПИСИ
СО ПОСРЕДСТВО НА МВР И ОБСЕ, ДОГОВОРЕНО Е НА ПЛОШТАДОТ ВО ТЕТОВО ЗАВРШНИОТ МИТИНГ НА ДУИ ДА БИДЕ ВЕЧЕРВА, А НА ВРЕДИ В ПОНЕДЕЛНИК

СО ПОСРЕДСТВО НА МВР И ОБСЕ, ДОГОВОРЕНО Е НА ПЛОШТАДОТ ВО ТЕТОВО ЗАВРШНИОТ МИТИНГ НА ДУИ ДА БИДЕ ВЕЧЕРВА, А НА ВРЕДИ В ПОНЕДЕЛНИК

После неколку денови натегање помеѓу ДУИ и опозиционата Коалиција Вреди (ВЛЕН) кој да го одржи завршниот митинг на градскиот плоштад во Тетово в понед ...
НОВОГОДИШНИТЕ КУЌАРКИ НА АРСОВСКА УШТЕ СТОЈАТ НА ПЛОШТАД

НОВОГОДИШНИТЕ КУЌАРКИ НА АРСОВСКА УШТЕ СТОЈАТ НА ПЛОШТАД

Новогодишните куќарки кои Град Скопје ги стави на Плоштадот Македонија во декември пред Нова година уште стојат. Тие се празни, заклучени и не се кори ...
ЗА ДА ГО ЗАШТИТИ ЦЕНТРАЛНИОТ ПЛОШТАД ОПТОВАРЕН СО ТУРИСТИ И ПРОДАВАЧИ, СЕВИЉА ЌЕ ПОЧНЕ ДА НАПЛАЌА ТАКСА

ЗА ДА ГО ЗАШТИТИ ЦЕНТРАЛНИОТ ПЛОШТАД ОПТОВАРЕН СО ТУРИСТИ И ПРОДАВАЧИ, СЕВИЉА ЌЕ ПОЧНЕ ДА НАПЛАЌА ТАКСА

Туристите во јужниот шпански град Севиља наскоро ќе треба да платат такса за да го посетат Плоштадот на Шпанија (Plaza de Espana), соопшти Градското с ...
ДАНЕЛА ВЕЛИ ДЕКА ИМА ЈАВЕН ПОВИК ЗА УКРАСУВАЊЕТО ОД 30.000 ЕВРА, АМА НЕ ГО ПОКАЖУВА

ДАНЕЛА ВЕЛИ ДЕКА ИМА ЈАВЕН ПОВИК ЗА УКРАСУВАЊЕТО ОД 30.000 ЕВРА, АМА НЕ ГО ПОКАЖУВА

Градоначалничката Данела Арсовска вели дека распишала јавен повик за новогодишното украсување од 30.000 евра, ама не го покажува. Откако САКАМДАКАЖАМ. ...
СКОПЈЕ БЕЗ НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ, АРСОВСКА НЕ КАЖУВА ДАЛИ ЌЕ ГИ КИТИ ПЛОШТАДОТ И УЛИЦИТЕ ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ

СКОПЈЕ БЕЗ НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ, АРСОВСКА НЕ КАЖУВА ДАЛИ ЌЕ ГИ КИТИ ПЛОШТАДОТ И УЛИЦИТЕ ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ

Скопје е без новогодишно украсување, ниту се знае дали градот ќе има новогодишен амбиент како сите останати главни градови. Плоштадот Македонија и ули ...
ШТИП ПОЧНА ДА ЈА ГРАДИ ТРЕТАТА ФОНТАНА НА ПЛОШТАДОТ ОТКАКО ПРВИТЕ ДВЕ НЕ НИ ПРОРАБОТЕА

ШТИП ПОЧНА ДА ЈА ГРАДИ ТРЕТАТА ФОНТАНА НА ПЛОШТАДОТ ОТКАКО ПРВИТЕ ДВЕ НЕ НИ ПРОРАБОТЕА

Дел од плоштадот во Штип почна да се руши. Се вадат мермерните плочи, се копа означената и заградена локација, каде што, според најавата од Општината, ...
СЕ ОТСТРАНУВА НЕФУНКЦИОНАЛНАТА ФОНТАНА НА ОХРИДСКИОТ ПЛОШТАД, РЕКОНСТРУКЦИЈАТА ЌЕ ЧИНИ НАД 760.000 ЕВРА

СЕ ОТСТРАНУВА НЕФУНКЦИОНАЛНАТА ФОНТАНА НА ОХРИДСКИОТ ПЛОШТАД, РЕКОНСТРУКЦИЈАТА ЌЕ ЧИНИ НАД 760.000 ЕВРА

Ппочна отстранувањето на фонтаната на плоштадот „Крушевска република“ во Охрид, која со години беше нефункционална и го нарушуваше ликот на градот. Ов ...
РАСПИШАН ОГЛАС ЗА ИДЕЕН ПРОЕКТ ЗА ПРОМЕНА НА ЛИКОТ НА ГРАДСКИОТ ПЛОШТАД ВО ТЕТОВО

РАСПИШАН ОГЛАС ЗА ИДЕЕН ПРОЕКТ ЗА ПРОМЕНА НА ЛИКОТ НА ГРАДСКИОТ ПЛОШТАД ВО ТЕТОВО

Тетовскиот плоштад спаѓа во еден од најбезличните јавни простори во државата. Сиви бетонски плочки, минимум зеленило и неколку клупи, од кои повеќето ...
ПОСТАВЕНА ЕЛКА НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ, ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈАТА НА АРСОВСКА ЗА НОВА ГОДИНА УШТЕ ЈА НЕМА

ПОСТАВЕНА ЕЛКА НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ, ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈАТА НА АРСОВСКА ЗА НОВА ГОДИНА УШТЕ ЈА НЕМА

На Плоштадот Македонијаво Скопје викендов беше поставена новогодишна елка. Покрај елката, на Плоштадот поставени се и десетина новогодишни куќарки во ...
СКОПЈЕ ЗА ПРВПАТ ОСТАНА БЕЗ НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ ВО МАНДАТ НА АРСОВСКА

СКОПЈЕ ЗА ПРВПАТ ОСТАНА БЕЗ НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ ВО МАНДАТ НА АРСОВСКА

Скопје годинава за првпат остана без новогодишно украсување. На улиците нема ниту една светилки и украс, на Плоштадот Македонија нема елка, ниту новог ...
1 2 3 6 10 / 52 НАПИСИ