Таг: политичари

ЗА 30 ГОДИНИ ВО ОВАА ДРЖАВА НИЕДЕН ПОЛИТИЧАР И МОЌНИК НЕ ОДГОВАРАЛ, САМО СИРОМАШТИЈАТА ЗАВРШУВА ЗАД РЕШЕТКИ, РЕЧЕ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ

ЗА 30 ГОДИНИ ВО ОВАА ДРЖАВА НИЕДЕН ПОЛИТИЧАР И МОЌНИК НЕ ОДГОВАРАЛ, САМО СИРОМАШТИЈАТА ЗАВРШУВА ЗАД РЕШЕТКИ, РЕЧЕ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ

За претседателот Стево Пендаровски, учесник во широкото граѓанско движење на отпорот правдата против режимот на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, кое наст ...
3 Х СЈО

3 Х СЈО

1 Ние навистина мора да сме лудаци ако чекаме исход од ова што сега се нарекува „преговори за новиот Закон за Јавно обвинителство“. Море работни групи ...
УДРИ ГИ ТЕРЕЗА МЕЈ И БОРИС ЏОНСОН – ЛОНДОНЧАНИ ГО ИСТУРААТ ГНЕВОТ ОД БРЕГЗИТ ВО СПЕЦИЈАЛЕН ФИТНЕС ТРЕНИНГ

УДРИ ГИ ТЕРЕЗА МЕЈ И БОРИС ЏОНСОН – ЛОНДОНЧАНИ ГО ИСТУРААТ ГНЕВОТ ОД БРЕГЗИТ ВО СПЕЦИЈАЛЕН ФИТНЕС ТРЕНИНГ

Лондончаните на кои им е преку глава од Брегзит, можат да го истурат својот гнев со специјален фитнес тренинг кој содржи интензивни вежби, како на при ...
ПОВЕЌЕ ПОЛИТИЧАРИ ОД УМЕТНИЦИ НА ОТВОРАЊЕТО НА „БРАЌА МАНАКИ“

ПОВЕЌЕ ПОЛИТИЧАРИ ОД УМЕТНИЦИ НА ОТВОРАЊЕТО НА „БРАЌА МАНАКИ“

Имаше повеќе политичари од уметници на свеченото отворање на 38. издание на Фестивалот на филмска камера „Браќа Манаки“ синоќа во Битола. Црвениот теп ...
ЛИЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ ГИ ЧЕКААТ ПОЛИТИЧАРИТЕ ВО КАМПОТ СПРОТИ СОБРАНИЕ ЗА ДА ИМ ГИ КАЖАТ ПРОБЛЕМИТЕ

ЛИЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ ГИ ЧЕКААТ ПОЛИТИЧАРИТЕ ВО КАМПОТ СПРОТИ СОБРАНИЕ ЗА ДА ИМ ГИ КАЖАТ ПРОБЛЕМИТЕ

Дваесетина лица со посебни потреби и нивните семејства од иницијативата „5 до 12“ утрово поставија камп во паркот Жена Борец спроти Собрание, со порак ...
САНКЦИИТЕ ЗА ПОЛИТИЧАРИ СЕРИОЗНО СЕ РАЗГЛЕДУВААТ, НАВЕСТИ ХОЈТ ЈИ

САНКЦИИТЕ ЗА ПОЛИТИЧАРИ СЕРИОЗНО СЕ РАЗГЛЕДУВААТ, НАВЕСТИ ХОЈТ ЈИ

Заканите за санкции кон одредени политичари во Македонија кои го блокираат демократскиот процес се можност што сериозно се разгледува, навести денеска ...
6 / 6 НАПИСИ