Таг: полициски час

1 2 3 4 17 20 / 163 НАПИСИ
УТРЕВЕЧЕР НЕМА ПОЛИЦИСКИ ЧАС, ОД ЧЕТВРТОК ПОЧНУВА НА ПОЛНОЌ

УТРЕВЕЧЕР НЕМА ПОЛИЦИСКИ ЧАС, ОД ЧЕТВРТОК ПОЧНУВА НА ПОЛНОЌ

Од 13 мај полицискиот час ќе почнува на полноќ и ќе трае до 4 часот, одлучи Владата. Владата на Фејсбук објави дека оваа одлука стапува на сила од 12 ...
ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ОД ПОЛНОЌ, СЕ ОТВОРААТ ФИТНЕС ЦЕНТРИТЕ, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ОД ПОЛНОЌ, СЕ ОТВОРААТ ФИТНЕС ЦЕНТРИТЕ, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Полицискиот час да трае од полноќ до пет наутро, кафеаните, само на отворено, да работат до 23.30 и да се отворат фитнес центрите и теретаните, предла ...
ШПАНЦИТЕ СЛАВЕА НА УЛИЦИ И ПЛАЖИ ОТКАКО БЕА УКИНАТИ ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА И ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

ШПАНЦИТЕ СЛАВЕА НА УЛИЦИ И ПЛАЖИ ОТКАКО БЕА УКИНАТИ ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА И ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

Епидемиолозите предупредија дека пандемијата е далеку од завршена, откако викендов, Шпанците на улици и плажи ги славеа крајот на шестмесечната вонред ...
ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД ПОЛНОЌ, СЕ ОТВАРААТ ФИТНЕС ЦЕНТРИТЕ, ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ СМЕАТ ДА ЗЕМАТ ОДМОР, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД ПОЛНОЌ, СЕ ОТВАРААТ ФИТНЕС ЦЕНТРИТЕ, ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ СМЕАТ ДА ЗЕМАТ ОДМОР, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Полицискиот час да трае од полноќ до пет наутро, кафеаните, само на отворено, да работат до 23.30 и да се отворат фитнес центрите и теретаните, пред ...
ПРИВЕДЕНИ СЕДУММИНА ОД СКОПСКОТО КАФУЛЕ „ТРИ КИЧЕН“ ВО 1.30 ПО ПОЛНОЌ

ПРИВЕДЕНИ СЕДУММИНА ОД СКОПСКОТО КАФУЛЕ „ТРИ КИЧЕН“ ВО 1.30 ПО ПОЛНОЌ

Полицијата ноќеска околку 1.30 часот по полноќ интервенирала во скопското кафуле „Три кичен бар“ оти бил прекршен полицискиот час и мерките за заштита ...
ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 23 ЧАСОТ, 14-ДНЕВЕН КАРАНТИН ЗА ПАТНИЦИТЕ ОД ИНДИЈА И БРАЗИЛ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 23 ЧАСОТ, 14-ДНЕВЕН КАРАНТИН ЗА ПАТНИЦИТЕ ОД ИНДИЈА И БРАЗИЛ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Од утре (среда, 5 мај) полицискиот час наместо од 21 часот ќе почнува од 23, одлучи Владата на денешната седницата.  Забраната за движење како и досег ...
ОД СРЕДА ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 23 ЧАСОТ, КАФЕАНИТЕ ДА РАБОТАТ ДО 22.30, Ѝ ПРЕДЛАГА КРИЗНИОТ ШТАБ НА ВЛАДАТА

ОД СРЕДА ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 23 ЧАСОТ, КАФЕАНИТЕ ДА РАБОТАТ ДО 22.30, Ѝ ПРЕДЛАГА КРИЗНИОТ ШТАБ НА ВЛАДАТА

Полицискиот час од среда да почнува од 23, а кафулињата да работат до 22.30 часот,  е предложено на денешниот состанок на Централниот кризен штаб, а о ...
ВЕЧЕРВА НЕМА ПОЛИЦИСКИ ЧАС, АМА КАФЕАНИТЕ ЌЕ РАБОТАТ ДО 20:30 ЧАСОТ

ВЕЧЕРВА НЕМА ПОЛИЦИСКИ ЧАС, АМА КАФЕАНИТЕ ЌЕ РАБОТАТ ДО 20:30 ЧАСОТ

Вечерва нема полициски час, но летните тераси на кафеаните и кафулињата ќе работат до 20:30 часот, согласно одлуката на Владата од 27 април. Утревечер ...
ОД УТРЕ ДО 15 МАЈ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 21 ДО 5 ЧАСОТ, КАФЕАНСКИТЕ ТЕРАСИ ЌЕ РАБОТАТ ДО 20.30, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ОД УТРЕ ДО 15 МАЈ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 21 ДО 5 ЧАСОТ, КАФЕАНСКИТЕ ТЕРАСИ ЌЕ РАБОТАТ ДО 20.30, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Од утре (28 април) полицискиот час ќе важи од 21 до 5 часот, а исклучок од забраната и посебниот режим на движење се вечерните часови меѓу 1 и 2 мај з ...
В СРЕДА ДА СЕ ОТВОРАТ ЛЕТНИТЕ ТЕРАСИ НА КАФУЛИЊАТА И КАФЕАНИТЕ И ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 21 ЧАСОТ, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

В СРЕДА ДА СЕ ОТВОРАТ ЛЕТНИТЕ ТЕРАСИ НА КАФУЛИЊАТА И КАФЕАНИТЕ И ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 21 ЧАСОТ, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Комисијата за заразни болести предлага полицискиот час од среда, 28 април, да почнува од 21 часот и да трае до 5 часот, објави Државната агенција МИА. ...
1 2 3 4 17 20 / 163 НАПИСИ