Таг: посета

1 6 7 8 9 80 / 89 НАПИСИ
ЗОРИЦА Ѝ ПОДАРИ НА ПЕРИСТЕРА ОХРИДСКИ БИСЕРИ, А ОД НЕА ДОБИ СВИЛЕНА МАРАМА

ЗОРИЦА Ѝ ПОДАРИ НА ПЕРИСТЕРА ОХРИДСКИ БИСЕРИ, А ОД НЕА ДОБИ СВИЛЕНА МАРАМА

Зорица Заева, сопругата на премиерот Зоран Заев, и партнерката на грчкиот премиер Алексис Ципрас, Перистера Бети Базијана, на денешниот заеднички руче ...
ЗАЕВА И ПАРТНЕРКАТА НА ЦИПРАС БАЗИЈАНА СЕ ПРОШЕТАА ПО СКОПСКОТО КАЛЕ

ЗАЕВА И ПАРТНЕРКАТА НА ЦИПРАС БАЗИЈАНА СЕ ПРОШЕТАА ПО СКОПСКОТО КАЛЕ

Партнерката на премиерот на Грција Алексис Ципрас, Перистера Бети Базијана, со сопругата на премиерот Зоран Заев, Зорица денеска се прошетаа низ Скопј ...
ТРИ ДЕЦА СО МАЛИ СИПАНИЦИ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА, БОЛНИЦИТЕ ЗАБРАНИЈА ПОСЕТА ДОДЕКА ТРАЕ ЕПИДЕМИЈАТА

ТРИ ДЕЦА СО МАЛИ СИПАНИЦИ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА, БОЛНИЦИТЕ ЗАБРАНИЈА ПОСЕТА ДОДЕКА ТРАЕ ЕПИДЕМИЈАТА

На Клиниката за инфективни болести во последното деноноќие биле прегледани шест нови пациенти заразени со сипаници (морбили), а три биле задржани на л ...
НОВИ ШЕСТ ЗАРАЗЕНИ СО МАЛИ СИПАНИЦИ ПРИМЕНИ НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА, ЛЕКАРИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА ДОПРВА ЌЕ СЕ ШИРИ БОЛЕСТА

НОВИ ШЕСТ ЗАРАЗЕНИ СО МАЛИ СИПАНИЦИ ПРИМЕНИ НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА, ЛЕКАРИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА ДОПРВА ЌЕ СЕ ШИРИ БОЛЕСТА

Шест нови заболени од мали сипаници вчера се примени на Клиниката за инфективни болести, а тројца се амбулантски прегледани, соопшти Министерството за ...
БОЛНИЦИТЕ ДА ЗАБРАНАТ ПОСЕТИ ДОДЕКА ТРАЕ ЕПИДЕМИЈАТА СО МОРБИЛИ, 19-ГОДИШНИК ПРИМЕН ВО ПОТЕШКА СОСТОЈБА

БОЛНИЦИТЕ ДА ЗАБРАНАТ ПОСЕТИ ДОДЕКА ТРАЕ ЕПИДЕМИЈАТА СО МОРБИЛИ, 19-ГОДИШНИК ПРИМЕН ВО ПОТЕШКА СОСТОЈБА

Универзитетски клиники во Клиничкиот центар во Скопје добиле укажување од Министерството за здравство во текот на денешниот ден да ги свикаат своите к ...
КИМ ЏОНГ-УН ЗА 35. РОДЕНДЕН ДОЈДЕ ВО НЕНАЈАВЕНА ПОСЕТА НА КИНА, НА ПОВИДОК НОВ САМИТ СО ТРАМП

КИМ ЏОНГ-УН ЗА 35. РОДЕНДЕН ДОЈДЕ ВО НЕНАЈАВЕНА ПОСЕТА НА КИНА, НА ПОВИДОК НОВ САМИТ СО ТРАМП

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-Ун пристигна во ненајавена посета на Кина, на покана од претседателот Шји Џјинпинг. Според државните медиуми, Ким ...
ПАПАТА ФРАЊО НА 7 МАЈ ПРВПАТ ДОАЃА ВО МАКЕДОНИЈА

ПАПАТА ФРАЊО НА 7 МАЈ ПРВПАТ ДОАЃА ВО МАКЕДОНИЈА

Поглаварот на Католичката црква Папата Фрањо на 7 мај ќе ја посети Македонија, соопшти денес Владата. „Би сакале да ве известиме дека Неговата Свет ...
МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА НА САД МАТИС ДОАЃА СПЕЦИЈАЛНО САМО ВО СКОПЈЕ НА ЕДЕН ДЕН, ЗАГРИЖЕН ЗА РУСКАТА ПАКOСТ

МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА НА САД МАТИС ДОАЃА СПЕЦИЈАЛНО САМО ВО СКОПЈЕ НА ЕДЕН ДЕН, ЗАГРИЖЕН ЗА РУСКАТА ПАКOСТ

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис викендов ќе дојде од Пентагон во Скопје во специјална еднодневна посета, за да ја поддржи Македонија пре ...
КУРЦ ПРЕЧЕКАН СО ПОГРЕШНО ЗНАМЕ ПРЕД ВЛАДАТА, ЛАТВИСКО МЕСТО АВСТРИСКО

КУРЦ ПРЕЧЕКАН СО ПОГРЕШНО ЗНАМЕ ПРЕД ВЛАДАТА, ЛАТВИСКО МЕСТО АВСТРИСКО

Австрискиот канцелар Себастијан Курц, кој денеска е во официјална посета на Република Македонија, беше пречекан со погрешно знаме на официјалната цере ...
ТРАМП ГО ПОКАНИЛ ПУТИН ВО САД НАЕСЕН

ТРАМП ГО ПОКАНИЛ ПУТИН ВО САД НАЕСЕН

Доналд Трамп го поканил Владимир Путин да ги посети САД наесен, соопшти портпаролката на Белата куќа Сара Сандерс. Таа напиша на Твитер дека веќе с ...
1 6 7 8 9 80 / 89 НАПИСИ