Таг: повратници

ДВАЈЦА ПОВРАТНИЦИ ОД СТРАНСТВО КОИ БИЛЕ ВО ДРЖАВЕН КАРАНТИН ВО ВЕЛЕС ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

ДВАЈЦА ПОВРАТНИЦИ ОД СТРАНСТВО КОИ БИЛЕ ВО ДРЖАВЕН КАРАНТИН ВО ВЕЛЕС ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

Две лица кои престојувале во државен карантин во велешкиот хотел „Монтенегро“ се позитиви на КОВИД-19. Оваа информација ја потврди Тони Димитриевски, ...
СИ МАВНАА ПО НЕКОЈА И ПОМИНА, РАСКАЖУВААТ СОСЕДИТЕ НА ФАМИЛИЈАТА ШТО СЕ ИСТЕПАА ПОРАДИ САМОИЗОЛАЦИЈА

СИ МАВНАА ПО НЕКОЈА И ПОМИНА, РАСКАЖУВААТ СОСЕДИТЕ НА ФАМИЛИЈАТА ШТО СЕ ИСТЕПАА ПОРАДИ САМОИЗОЛАЦИЈА

Ни стравот од смртоносниот коронавирус не ја запре меѓусоседската расправија и тепачка што вчера на пладне се случила во битолската периферна населба ...
ПОВРАТНИЦИ ОД ИТАЛИЈА ГИ НАТЕПАЛЕ СОСЕДИТЕ ВО БИТОЛА ОТИ ИМ РЕКЛЕ ДА СИ СЕДАТ ДОМА

ПОВРАТНИЦИ ОД ИТАЛИЈА ГИ НАТЕПАЛЕ СОСЕДИТЕ ВО БИТОЛА ОТИ ИМ РЕКЛЕ ДА СИ СЕДАТ ДОМА

Основното јавно обвинителство Битола поднесе Предлог за издавање казнен налог за пет лица, членови на семејство, кои сториле кривично дело – Непостапу ...
3 / 3 НАПИСИ