Таг: повредена

ВЕЛЕШКИОТ СУД ВИДЕЛ ДЕКА НИКОЛОВ ВОЗЕЛ ПИЈАН И БЕЗ ДОЗВОЛА И ДЕКА ИЗБЕГАЛ ОТКАКО НА ПЕШАЧКИ ЗБРИШАЛ ДЕТЕ И МАЈКА Ѝ, А СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА МУ ЈА НАМАЛИ КАЗНАТА ОТИ БИЛ НЕЖЕНЕТ И СЕ КАЕЛ

ВЕЛЕШКИОТ СУД ВИДЕЛ ДЕКА НИКОЛОВ ВОЗЕЛ ПИЈАН И БЕЗ ДОЗВОЛА И ДЕКА ИЗБЕГАЛ ОТКАКО НА ПЕШАЧКИ ЗБРИШАЛ ДЕТЕ И МАЈКА Ѝ, А СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА МУ ЈА НАМАЛИ КАЗНАТА ОТИ БИЛ НЕЖЕНЕТ И СЕ КАЕЛ

По еден месец од изрекувањето на пресудата на Апелациониот суд Скопје на 10 јули, со која 18-годишната затворска казна од Основниот суд Велес на возач ...
МАЛОЛЕТНИЧКАТА КОЈА ЈА УДРИ СТРУЈА КОГА СЕ КАЧИЛА НА ВАГОН Е СТАБИЛНА, НО СО ИЗГОРЕНИЦИ ОД ТРЕТ СТЕПЕН, ВЕЛИ КАРИЛ

МАЛОЛЕТНИЧКАТА КОЈА ЈА УДРИ СТРУЈА КОГА СЕ КАЧИЛА НА ВАГОН Е СТАБИЛНА, НО СО ИЗГОРЕНИЦИ ОД ТРЕТ СТЕПЕН, ВЕЛИ КАРИЛ

Седумнаесетгодишната девојка која вчера беше повредена на железничка станица е во стабилна состојба, но има 30 отсто изгореници на телото од трет степ ...
17-ГОДИШНА ДЕВОЈКА ПОВРЕДЕНА ОД СТРУЕН УДАР НАД ВАГОН НА ЖЕЛЕЗНИЧКАТА СТАНИЦА ВО МАЏАРИ

17-ГОДИШНА ДЕВОЈКА ПОВРЕДЕНА ОД СТРУЕН УДАР НАД ВАГОН НА ЖЕЛЕЗНИЧКАТА СТАНИЦА ВО МАЏАРИ

На железничката станица во скопско Маџари од струен удар е повредена 17-годишна девојка. Инцидентот се случил попладнево во 13.41 часот кога над еден ...
НАПАДНАТА СО НОЖИЦИ И ПОВРЕДЕНА МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ВО КУМАНОВСКАТА БОЛНИЦА, УАПСЕН НАПАЃАЧОТ

НАПАДНАТА СО НОЖИЦИ И ПОВРЕДЕНА МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ВО КУМАНОВСКАТА БОЛНИЦА, УАПСЕН НАПАЃАЧОТ

Медицинска сестра вработена на Инфективното одделение во Општата болница во Куманово, ноќеска е повредена откако била нападната додека била дежурна во ...
ТЕТОВКА ПОВРЕДЕНА ОД ЗАТАЛКАН КУРШУМ

ТЕТОВКА ПОВРЕДЕНА ОД ЗАТАЛКАН КУРШУМ

Тетовка е тешко повредена од заталкан куршум, најверојатно при свадбена веселба. Со доаѓањето на нашите сонародници кои се на работа во странство, во ...
ТЕШКО ПОВРЕДЕНА 17-ГОДИШНА ДЕВОЈКА, ВОЗИЛОТО СО КОЕ ПАТУВАЛА УДРИ ВО КОЊ НА ОБИКОЛНИЦАТА НАД БИТОЛА

ТЕШКО ПОВРЕДЕНА 17-ГОДИШНА ДЕВОЈКА, ВОЗИЛОТО СО КОЕ ПАТУВАЛА УДРИ ВО КОЊ НА ОБИКОЛНИЦАТА НАД БИТОЛА

Седумнаесетгодишна девојка е тешко повредена откако возилото во кое патувала удрило во коњ и излетало од регионалниот пат А3 Битола-Прилеп. Сообраќајк ...
6 / 6 НАПИСИ