17-ГОДИШНА ДЕВОЈКА ПОВРЕДЕНА ОД СТРУЕН УДАР НАД ВАГОН НА ЖЕЛЕЗНИЧКАТА СТАНИЦА ВО МАЏАРИ

    17-ГОДИШНА ДЕВОЈКА ПОВРЕДЕНА ОД СТРУЕН УДАР НАД ВАГОН НА ЖЕЛЕЗНИЧКАТА СТАНИЦА ВО МАЏАРИИнцидентот се случил поладнево во 13.41 часот кога над еден од вагоните дошло до струен удар.(Фото: СДК.МК)

    На железничката станица во скопско Маџари од струен удар е повредена 17-годишна девојка. Инцидентот се случил попладнево во 13.41 часот кога над еден од вагоните дошло до струен удар.

    „Од ударот со повреди се здобила 17-годишна малолетничка. Веднаш биле повикани полициски службеници, Пожарна и Брза помош, по што повредената е пренесена на Клиничкиот центар на укажување лекарска помош“, велат од МВР.

    Симнете ја мобилната апликација

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира