Таг: струен удар

14-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ЗАГИНА ОД СТРУЕН УДАР ОТКАКО СЕ КАЧИЛО НА ВАГОН НА ЖЕЛЕЗНИЧКАТА ВО ИЛИНДЕН

14-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ЗАГИНА ОД СТРУЕН УДАР ОТКАКО СЕ КАЧИЛО НА ВАГОН НА ЖЕЛЕЗНИЧКАТА ВО ИЛИНДЕН

Од струен удар загина 14-годишно девојче на железничка станица во Општина Илинден, соопшти Основното јавно обвинителство Скопје кое заедно со увидни е ...
МАЛОЛЕТНИЧКАТА КОЈА ЈА УДРИ СТРУЈА КОГА СЕ КАЧИЛА НА ВАГОН Е СТАБИЛНА, НО СО ИЗГОРЕНИЦИ ОД ТРЕТ СТЕПЕН, ВЕЛИ КАРИЛ

МАЛОЛЕТНИЧКАТА КОЈА ЈА УДРИ СТРУЈА КОГА СЕ КАЧИЛА НА ВАГОН Е СТАБИЛНА, НО СО ИЗГОРЕНИЦИ ОД ТРЕТ СТЕПЕН, ВЕЛИ КАРИЛ

Седумнаесетгодишната девојка која вчера беше повредена на железничка станица е во стабилна состојба, но има 30 отсто изгореници на телото од трет степ ...
17-ГОДИШНА ДЕВОЈКА ПОВРЕДЕНА ОД СТРУЕН УДАР НАД ВАГОН НА ЖЕЛЕЗНИЧКАТА СТАНИЦА ВО МАЏАРИ

17-ГОДИШНА ДЕВОЈКА ПОВРЕДЕНА ОД СТРУЕН УДАР НАД ВАГОН НА ЖЕЛЕЗНИЧКАТА СТАНИЦА ВО МАЏАРИ

На железничката станица во скопско Маџари од струен удар е повредена 17-годишна девојка. Инцидентот се случил попладнево во 13.41 часот кога над еден ...
ПОРАДИ СТРУЕН УДАР, РЕЧИСИ ЕДЕН ЧАС НЕ РАБОТЕШЕ ЕЛЕКТРОСТАТСКИОТ ФИЛТЕР НА БЛОК 2 ВО РЕК

ПОРАДИ СТРУЕН УДАР, РЕЧИСИ ЕДЕН ЧАС НЕ РАБОТЕШЕ ЕЛЕКТРОСТАТСКИОТ ФИЛТЕР НА БЛОК 2 ВО РЕК

Поради струен удар на 110-киловолтен далновод, попладнево без напојување со електрична енергија останаа дел од постројките во РЕК Битола, меѓу кои и е ...
ВАНЕ, ЌЕ СИ НАПРАВИМЕ „ТЕАТАРЧЕ ЛЕВО ЌОШЕ“ НА НЕБОТО, РЕКОА НАЈБЛИСКИТЕ КОЛЕГИ НА ВАНЧО ПЕТРУШЕВСКИ НА КОМЕМОРАЦИЈАТА ВО ДРАМСКИ ТЕАТАР

ВАНЕ, ЌЕ СИ НАПРАВИМЕ „ТЕАТАРЧЕ ЛЕВО ЌОШЕ“ НА НЕБОТО, РЕКОА НАЈБЛИСКИТЕ КОЛЕГИ НА ВАНЧО ПЕТРУШЕВСКИ НА КОМЕМОРАЦИЈАТА ВО ДРАМСКИ ТЕАТАР

„Ване велеше дека во тишината и убавината на руралното Орешани го наоѓа својот мир. Таму уживаше во својата пасија-сликарството. И самиот велеше: 'Зна ...
В ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ БИДАТ КОМЕМОРАЦИЈАТА И ПОГРЕБОТ НА ВАНЧО ПЕТРУШЕВСКИ

В ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ БИДАТ КОМЕМОРАЦИЈАТА И ПОГРЕБОТ НА ВАНЧО ПЕТРУШЕВСКИ

Комеморацијата за актерот Ванчо Петрушевски кој почина денес на 67 години, ќе се одржи в понеделник во 10 часот во неговиот матичен Драмски театар, ни ...
ГЛУМЕЦОТ ВАНЧО ПЕТРУШЕВСКИ ЗАГИНАЛ ОД СТРУЕН УДАР

ГЛУМЕЦОТ ВАНЧО ПЕТРУШЕВСКИ ЗАГИНАЛ ОД СТРУЕН УДАР

Актерот Ванчо Петрушевски почина денеска на 67 години, објавија на своите фејсбук страници неговите колеги од Драмскиот театар. Неофицијално, загинал ...
7 / 7 НАПИСИ