Таг: пречек

СИ ВЕТИВМЕ ДЕКА ЌЕ СЕ ВРАТИМЕ НА ПЛОШТАД – ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ЈА СЛАВЕА ЕВРОПСКАТА ТИТУЛА НА ВАРДАР

СИ ВЕТИВМЕ ДЕКА ЌЕ СЕ ВРАТИМЕ НА ПЛОШТАД – ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ЈА СЛАВЕА ЕВРОПСКАТА ТИТУЛА НА ВАРДАР

На Скопје му се случи нова величествена прослава на спортски успех, откако ракометарите на Вардар по две години повторно го донесоа пехарот на Лигата ...
ПЕХАРОТ НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ ПРИСТИГНА ВО СКОПЈЕ

ПЕХАРОТ НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ ПРИСТИГНА ВО СКОПЈЕ

Ракометарите на Вардар се вратија дома и со себе го донесоа највредниот можен трофеј - пехарот на Лигата на шампионите. Дваесет и четири часа откако ...
ВАРДАР СО ЧАРТЕР ЌЕ СЛЕТА ВО СКОПЈЕ ВО 18.50 ЧАСОТ, ГРАД СКОПЈЕ ГО ПЛАТИ ЛЕТОТ 39.500 ЕВРА

ВАРДАР СО ЧАРТЕР ЌЕ СЛЕТА ВО СКОПЈЕ ВО 18.50 ЧАСОТ, ГРАД СКОПЈЕ ГО ПЛАТИ ЛЕТОТ 39.500 ЕВРА

Ракометарите на Вардар попладнево во 18.50 часот ќе слетаа во Скопје. Град Скопје за ракометарите обезбеди чартер лет за кој од буџетот ќе бидат одвое ...
И НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ПЕНДАРОВСКИ ВО ДЕЛЕГАЦИЈАТА ЗА ПРЕЧЕК НА ПАПАТА ФРАЊО

И НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ПЕНДАРОВСКИ ВО ДЕЛЕГАЦИЈАТА ЗА ПРЕЧЕК НА ПАПАТА ФРАЊО

Новоизбраниот претседател Стево Пендаровски утрово беше дел од делегацијата која во вилата Водно го пречека папата Фрањо. Пендаровски беше избран з ...
ХРВАТСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ 5 ЧАСА ПАТУВАА ОД АЕРОДРОМОТ ДО ПЛОШТАДОТ, ГИ ПРЕЧЕКАА 350.000 ЛУЃЕ

ХРВАТСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ 5 ЧАСА ПАТУВАА ОД АЕРОДРОМОТ ДО ПЛОШТАДОТ, ГИ ПРЕЧЕКАА 350.000 ЛУЃЕ

Околу 350.000 граѓани излегоа на улиците и главниот плоштад во Загреб да ги пречекаат хрватските фудбалски репрезентативци кои се вратија дома со среб ...
ЛУДНИЦА ВО ЗАГРЕБ – СВЕТСКИТЕ ВИЦЕПРВАЦИ СЕ ВРАТИЈА ДОМА

ЛУДНИЦА ВО ЗАГРЕБ – СВЕТСКИТЕ ВИЦЕПРВАЦИ СЕ ВРАТИЈА ДОМА

Најдобрите хрватски фудбалери се вратија дома со сребрен медал околу вратот, неполни 24 часа откако во Москва загубија од Франција со 2:4 во финалето ...
КАМИОН ПРОПАДНА НА ПЛОШТАД ДОДЕКА СЕ СПРЕМА ПРЕЧЕКОТ НА РАКОМЕТАРИТЕ

КАМИОН ПРОПАДНА НА ПЛОШТАД ДОДЕКА СЕ СПРЕМА ПРЕЧЕКОТ НА РАКОМЕТАРИТЕ

Камион пропадна во фонтаната на Плоштад Македонија, додека траат подготовките за свечениот пречек на ракометарите на Вардар за освоената шампионска ти ...
7 / 7 НАПИСИ