Таг: предлог

1 2 3 10 / 29 НАПИСИ
НИТУ ЕДНА ХАРТИЈА НЕ МОЖЕ ДА МИ ГО ОДЗЕМЕ ТОА ДЕКА СУМ МАКЕДОНЕЦ СО МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ ВО СОБРАНИЕТО ДОДЕКА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ СВИРЕА НА ВУВУЗЕЛИ

НИТУ ЕДНА ХАРТИЈА НЕ МОЖЕ ДА МИ ГО ОДЗЕМЕ ТОА ДЕКА СУМ МАКЕДОНЕЦ СО МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ ВО СОБРАНИЕТО ДОДЕКА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ СВИРЕА НА ВУВУЗЕЛИ

„Јас, Димитар Ковачевски, сум Македонец од раѓање. Знам една работа. Ниту една хартија не може да ми го одземе или намали мојот идентитет, јазик и ист ...
СО ПРЕДЛОЖЕНИТЕ ЗАКЛУЧОЦИ НА СДСМ ВО СОБРАНИЕТО СЕ ЗАДОЛЖУВА ВЛАДАТА ДА НЕ ДОЗВОЛИ БУГАРСКИТЕ БАРАЊА ДА БИДАТ ОДРЕДНИЦИ ЗА ОТВОРАЊЕ И ЗАТВОРАЊЕ ПОГЛАВЈА ВО ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ

СО ПРЕДЛОЖЕНИТЕ ЗАКЛУЧОЦИ НА СДСМ ВО СОБРАНИЕТО СЕ ЗАДОЛЖУВА ВЛАДАТА ДА НЕ ДОЗВОЛИ БУГАРСКИТЕ БАРАЊА ДА БИДАТ ОДРЕДНИЦИ ЗА ОТВОРАЊЕ И ЗАТВОРАЊЕ ПОГЛАВЈА ВО ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески ги објави предлог – заклучоците на владејачката партија во врска со францускиот предлог. Ка ...
ЧЕШКА Е ВОЗНЕМИРЕНА ОТИ ФРАНЦИЈА ЗА ПРЕДЛОГОТ СЕ КОНСУЛТИРАЛА САМО СО БУГАРИЈА, А НЕ И СО ДРУГИТЕ ЗЕМЈИ ОД ЕУ, ВЕЛИ ЧЕШКИОТ ИНСТИТУТ ЕУРОПЕУМ

ЧЕШКА Е ВОЗНЕМИРЕНА ОТИ ФРАНЦИЈА ЗА ПРЕДЛОГОТ СЕ КОНСУЛТИРАЛА САМО СО БУГАРИЈА, А НЕ И СО ДРУГИТЕ ЗЕМЈИ ОД ЕУ, ВЕЛИ ЧЕШКИОТ ИНСТИТУТ ЕУРОПЕУМ

Чешка е многу вонземирена од Франција и Бугарија, зашто за францускиот предлог за кревање на бугарското вето за почеток на пристапните преговори на Ма ...
ОСУМДНЕВЕН КУЌЕН ПРИТВОР ЗА 7 ЛИЦА, А ПРИТВОР ЗА ЕДЕН, ЗА КАМЕНУВАЊЕТО НА ПОЛИЦИЈАТА И НА СОБРАНИСКАТА ЗГРАДА НА ПРОТЕСТИТЕ НА 5 ЈУЛИ

ОСУМДНЕВЕН КУЌЕН ПРИТВОР ЗА 7 ЛИЦА, А ПРИТВОР ЗА ЕДЕН, ЗА КАМЕНУВАЊЕТО НА ПОЛИЦИЈАТА И НА СОБРАНИСКАТА ЗГРАДА НА ПРОТЕСТИТЕ НА 5 ЈУЛИ

Осумдневен куќен притвор добија 7, а притвор доби еден од осомничените демонстранти кои беа приведени откако ескалираше мирниот протест на 5 јули прот ...
БУГАРИЈА НАЈАВИ ДИПЛОМАТСКИ МЕРКИ ПРОТИВ „ГОВОРОТ НА ОМРАЗА“ НА ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ВО СКОПЈЕ

БУГАРИЈА НАЈАВИ ДИПЛОМАТСКИ МЕРКИ ПРОТИВ „ГОВОРОТ НА ОМРАЗА“ НА ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ВО СКОПЈЕ

Министерката за надворешни работи на Бугарија Теодора Генчовска најавува дипломатски мерки против говорот на омраза, по протестите коишто се одржуваат ...
ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ Е КАТАСТРОФА ЗА ЕУ ЗАТОА ШТО ЈА ПРИФАТИ НАЦИОНАЛИСТИЧКАТА ЛОГИКА НА БУГАРИЈА, СМЕТА АВСТРИСКИОТ ПРОФЕСОР ФЛОРИЈАН БИБЕР

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ Е КАТАСТРОФА ЗА ЕУ ЗАТОА ШТО ЈА ПРИФАТИ НАЦИОНАЛИСТИЧКАТА ЛОГИКА НА БУГАРИЈА, СМЕТА АВСТРИСКИОТ ПРОФЕСОР ФЛОРИЈАН БИБЕР

Професорот за политика и историја на Југоисточна Европа на Универзитетот во Грац, Флоријан Бибер, на Твитер седум точки објасни зошто францускиот пред ...
УСЛОВ ЗА ПОНАТАМОШНИ ПРЕГОВОРИ СО БУГАРИЈА ДА БИДЕ ПРАВОТО НА СОПСТВЕНА МАКЕДОНСКА ИСТОРИЈА, ПОБАРА СОЈУЗОТ НА БОРЦИ ОД БИТОЛА

УСЛОВ ЗА ПОНАТАМОШНИ ПРЕГОВОРИ СО БУГАРИЈА ДА БИДЕ ПРАВОТО НА СОПСТВЕНА МАКЕДОНСКА ИСТОРИЈА, ПОБАРА СОЈУЗОТ НА БОРЦИ ОД БИТОЛА

Не е само јазикот елемент на национална идентификација, туку ништо помалку таков елемент е и историјата. Не го прифаќаме дефокусирањето на проблемот п ...
НА ПРОТЕСТИТЕ ВЕЧЕРВА СЕ ПЛАНИРА НЕШТО ШТО НЕ ДОЛИКУВА НА ЗЕМЈА ВО НАТО, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

НА ПРОТЕСТИТЕ ВЕЧЕРВА СЕ ПЛАНИРА НЕШТО ШТО НЕ ДОЛИКУВА НА ЗЕМЈА ВО НАТО, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

На протести против францускиот предлог за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, коишто се најавуваат пред Владата, МНР и Собранието ве ...
МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК Е ВАШ ЈАЗИК И ЕВРОПСКАТА УНИЈА ГО ПОЧИТУВА ТОА, РЕЧЕ ШАРЛ МИШЕЛ, ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ

МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК Е ВАШ ЈАЗИК И ЕВРОПСКАТА УНИЈА ГО ПОЧИТУВА ТОА, РЕЧЕ ШАРЛ МИШЕЛ, ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел кој денеска престојува во Скопје и се сретна со претседателот Стево Пендаровски, премиерот Димитар Коваче ...
КОВАЧЕВСКИ И МИЦКОСКИ ДЕНЕСКА ЌЕ РАЗГОВАРААТ ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЗА ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ

КОВАЧЕВСКИ И МИЦКОСКИ ДЕНЕСКА ЌЕ РАЗГОВАРААТ ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЗА ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ

Премиерот Димитар Ковачевски и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе имаат средба денеска во 15 часот, a ќе разговараат за францускиот пре ...
1 2 3 10 / 29 НАПИСИ