Таг: преговори за влез во ЕУ

ВО БУНДЕСТАГОТ СЕ СКАРАА ЗА ПРИСТАПУВАЊЕТО НА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ, ЗЕЛЕНИТЕ ЈА ОБВИНИЈА МЕРКЕЛ ДЕКА ГО КОЧИ ПРОЦЕСОТ

ВО БУНДЕСТАГОТ СЕ СКАРАА ЗА ПРИСТАПУВАЊЕТО НА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ, ЗЕЛЕНИТЕ ЈА ОБВИНИЈА МЕРКЕЛ ДЕКА ГО КОЧИ ПРОЦЕСОТ

Германскиот парламент денеска го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО, но опозицијата во исто време ја обвини канцеларката Ангела ...
ХАН И МОГЕРИНИ ВЕРУВААТ ДЕКА МАКЕДОНИЈА ДО ЈУЛИ ЌЕ ГО РЕШИ СПОРОТ СО ГРЦИЈА И ЌЕ ДОБИЕ ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ

ХАН И МОГЕРИНИ ВЕРУВААТ ДЕКА МАКЕДОНИЈА ДО ЈУЛИ ЌЕ ГО РЕШИ СПОРОТ СО ГРЦИЈА И ЌЕ ДОБИЕ ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан кажа дека Европската Унија е уверена дека Македонија наскоро ќе го реши спорот за им ...
ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР Е ОПТИМИСТ ДЕКА МАКЕДОНИЈА СЛЕДНАТА ГОДИНА ЌЕ ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ

ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР Е ОПТИМИСТ ДЕКА МАКЕДОНИЈА СЛЕДНАТА ГОДИНА ЌЕ ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ

Амбасадорот на Европската Унија во Македонија Самуел Жбогар е оптимист дека Македонија ќе смогне сили и ќе успее да направи заеднички договор помеѓу с ...
3 / 3 НАПИСИ