Таг: прекин

1 2 3 10 / 29 НАПИСИ
ОШТЕТЕН Е ВТОРИОТ СТОЛБ ОД ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ МОСТ НА РЕКАТА ЦРНА, НЕМА ВОЗОВИ КОН СОЛУНСКОТО ПРИСТАНИШТЕ, НЕ СЕ ЗНАЕ КОЛКУ ЌЕ ТРАЕ САНАЦИЈАТА

ОШТЕТЕН Е ВТОРИОТ СТОЛБ ОД ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ МОСТ НА РЕКАТА ЦРНА, НЕМА ВОЗОВИ КОН СОЛУНСКОТО ПРИСТАНИШТЕ, НЕ СЕ ЗНАЕ КОЛКУ ЌЕ ТРАЕ САНАЦИЈАТА

Оштетувањето на еден од двата столба на железничкиот мост на реката Црна, кај Стоби, било констатирано вчера во 12,35 часот од машиновозачот на товарн ...
ПОПУШТИ ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ МОСТ НА ЦРНА РЕКА, ТОВАРНИОТ СООБРАЌАЈ КОН ГЕВГЕЛИЈА ВО ПРЕКИН, ЕДИНСТВЕНИОТ ВОЗ ОД И КОН БИТОЛА НЕ СООБРАЌА ОТИ СЕ РАСИПА ЛОКОМОТИВАТА

ПОПУШТИ ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ МОСТ НА ЦРНА РЕКА, ТОВАРНИОТ СООБРАЌАЈ КОН ГЕВГЕЛИЈА ВО ПРЕКИН, ЕДИНСТВЕНИОТ ВОЗ ОД И КОН БИТОЛА НЕ СООБРАЌА ОТИ СЕ РАСИПА ЛОКОМОТИВАТА

Железничкиот патнички сообраќај во земјава е речиси во колапс. Функционира ама со големи тешкотии. Откако утрово беше прекинат неколкудневниот штрајк ...
ВОЗОВИТЕ ПАК НЕ ВОЗАТ, ПРОТЕСТ НА ВРАБОТЕНИТЕ ОТИ НЕ ИМ Е ИСПЛАТЕНА ЦЕЛА ПЛАТА ЗА ЈУЛИ

ВОЗОВИТЕ ПАК НЕ ВОЗАТ, ПРОТЕСТ НА ВРАБОТЕНИТЕ ОТИ НЕ ИМ Е ИСПЛАТЕНА ЦЕЛА ПЛАТА ЗА ЈУЛИ

Железничкиот сообраќај во државава и денеска е во прекин поради бојкотот на машинскиот и извршниот персонал во Железници Транспорт. Причина за бојк ...
ПРЕКИНАТ СООБРАЌАЈОТ НА ПАТОТ ГРАДСКО-ПРИЛЕП ПОРАДИ ПОПЛАВА

ПРЕКИНАТ СООБРАЌАЈОТ НА ПАТОТ ГРАДСКО-ПРИЛЕП ПОРАДИ ПОПЛАВА

Сообраќајот на регионалниот пат Градско-Прилеп утринава беше во целосен прекин поради поплава, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК). Дождот п ...
ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА БИТОЛСКИОТ СОВЕТ ИЛИЕВСКА ОД „ПОИНАКУ“ ЈА ПРЕКИНА СЕДНИЦАТА, СОВЕТНИЦИТЕ ИЗБРАА ДРУГ ПРЕТСЕДАВАЧ И ЈА ПРОДОЛЖИЈА

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА БИТОЛСКИОТ СОВЕТ ИЛИЕВСКА ОД „ПОИНАКУ“ ЈА ПРЕКИНА СЕДНИЦАТА, СОВЕТНИЦИТЕ ИЗБРАА ДРУГ ПРЕТСЕДАВАЧ И ЈА ПРОДОЛЖИЈА

Претседателката на Советот на Општина Битола Габриела Илиевска, која е од редовите на граѓанската инцијатива Поинаку со три советника, денес ја прекин ...
НЕМА ДОКАЗИ ДЕКА САЈБЕРНАПАД ГО ПРЕДИЗВИКАЛ ПРЕКИНОТ НА АВИОСООБРАЌАЈОТ ВО САД, КАЖА БЕЛАТА КУЌА

НЕМА ДОКАЗИ ДЕКА САЈБЕРНАПАД ГО ПРЕДИЗВИКАЛ ПРЕКИНОТ НА АВИОСООБРАЌАЈОТ ВО САД, КАЖА БЕЛАТА КУЌА

Воздушниот сообраќај во САД полека се нормализира по неколкучасовниот прекин, објави Федералната агенција за авијација (ФАА). Ова следува откако се по ...
РУДНИЦИТЕ БУЧИМ И БОРОВ ДОЛ ГО ПРЕКИНАА ПРОИЗВОДСТВOTO, ЌЕ СЕ МОНТИРА НОВА ОПРЕМА

РУДНИЦИТЕ БУЧИМ И БОРОВ ДОЛ ГО ПРЕКИНАА ПРОИЗВОДСТВOTO, ЌЕ СЕ МОНТИРА НОВА ОПРЕМА

Од денеска, рудниците Бучим и Боров Дол го прекинаа производствениот процес. Од компанијата не прецизираат до кога ќе трае прекинот, но како што е нај ...
РУСИЈА УШТЕ ЕДНАШ ЦЕЛОСНО ГО ЗАТВОРИ ГАСОВОДОТ СЕВЕРЕН ТЕК 1 КОН ЕВРОПА

РУСИЈА УШТЕ ЕДНАШ ЦЕЛОСНО ГО ЗАТВОРИ ГАСОВОДОТ СЕВЕРЕН ТЕК 1 КОН ЕВРОПА

Русија уште еднаш целосно ја прекина испораката на гас кон Европа, тврдејќи дека се потребни поправи на гасоводот Северен тек 1. „Газпром“ кажа дека р ...
ИЗЛЕЗНОСТА НА ИЗБОРИТЕ ДО 11 ЧАСОТ E 14,18 ОТСТО, НАЈГОЛЕМА ВО РАНКОВЦЕ 38,2, НАЈМАЛА ВО САРАЈ 5,19 ОТСТО

ИЗЛЕЗНОСТА НА ИЗБОРИТЕ ДО 11 ЧАСОТ E 14,18 ОТСТО, НАЈГОЛЕМА ВО РАНКОВЦЕ 38,2, НАЈМАЛА ВО САРАЈ 5,19 ОТСТО

До 11 часот излезноста на гласачките места каде се одржува втор круг од локалните избори е 14,18 отсто или гласале 160.035 граѓани. Во првиот круг изл ...
УСЛУГИТЕ НА „ФЕЈСБУК“ ПРОРАБОТЕА ПО ШЕСТ ЧАСА, ОД КОМПАНИЈАТА ВЕЛАТ ДЕКА Е ТЕХНИЧКА ГРЕШКА

УСЛУГИТЕ НА „ФЕЈСБУК“ ПРОРАБОТЕА ПО ШЕСТ ЧАСА, ОД КОМПАНИЈАТА ВЕЛАТ ДЕКА Е ТЕХНИЧКА ГРЕШКА

Компанијата „Фејсбук“ објави дека последниот голем прекин во работата на нејзините услуги бил предизвикан од погрешна промена на конфигурацијата. Фејс ...
1 2 3 10 / 29 НАПИСИ