Таг: прерогација

ПОЧНА СУСПЕНЗИЈАТА НА БРИТАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, ЏОНСОН ПОВТОРНО НЕ ДОБИ ПОДДРШКА ЗА НОВИ ИЗБОРИ

ПОЧНА СУСПЕНЗИЈАТА НА БРИТАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, ЏОНСОН ПОВТОРНО НЕ ДОБИ ПОДДРШКА ЗА НОВИ ИЗБОРИ

Петнеделната суспензија на британскиот парламент и официјално почна денеска, откако пратениците го спречија и вториот обид на премиерот Борис Џонсон д ...
ИЛЈАДНИЦИ БРИТАНЦИ ПРОТЕСТИРААТ ПРОТИВ ЗАТВОРАЊЕТО НА ПАРЛАМЕНТОТ

ИЛЈАДНИЦИ БРИТАНЦИ ПРОТЕСТИРААТ ПРОТИВ ЗАТВОРАЊЕТО НА ПАРЛАМЕНТОТ

Десетици илјади луѓе излегоа на протестите низ Велика Британија против одлуката на премиерот Борис Џонсон да го затвори парламентот на пет недели, во ...
2 / 2 НАПИСИ