Таг: Преспански договор

1 2 3 6 10 / 56 НАПИСИ
ТАШМАРУНИШТА ВО ВАШИНГТОН

ТАШМАРУНИШТА ВО ВАШИНГТОН

Го болело стомак. Да не бевме во НАТО ќе го болеше глава и којзнае што сѐ ќе го болеше. Ако воопшто и постоеше државата. ...
САД ЌЕ РАБОТАТ СО ДВЕТЕ СТРАНИ ДА СЕ ОДРЖАТ ПРИДОБИВКИТЕ НА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР, ВЕЛИ СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

САД ЌЕ РАБОТАТ СО ДВЕТЕ СТРАНИ ДА СЕ ОДРЖАТ ПРИДОБИВКИТЕ НА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР, ВЕЛИ СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

САД ќе работат со двете страни да се одржат придобивките на Преспанскиот договор, изјавија од прес-службата на американскиот Стејт департмент по изјав ...
НИЕ ГО САКАМЕ ЗАПАДЕН БАЛКАН ВО ЕУ И ЗАГРИЖЕН СУМ ДЕКА НОВАТА ВЛАДА НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА НЕПОТРЕБНО ГО КОМПЛИЦИРА ЕВРОПСКОТО ОБЕДИНУВАЊЕ, РЕЧЕ МИЦОТАКИС ВО САД

НИЕ ГО САКАМЕ ЗАПАДЕН БАЛКАН ВО ЕУ И ЗАГРИЖЕН СУМ ДЕКА НОВАТА ВЛАДА НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА НЕПОТРЕБНО ГО КОМПЛИЦИРА ЕВРОПСКОТО ОБЕДИНУВАЊЕ, РЕЧЕ МИЦОТАКИС ВО САД

За САКАМДАКАЖАМ.МК од Вашингтон, Горан Михајловски Премиерот на Грција Киријакос Мицотакис рече дека неговата Влада е доследна на политиката за про ...
ЏЕНТЛМЕНСКИ ДОГОВОР

ЏЕНТЛМЕНСКИ ДОГОВОР

А бе, „Миле ми текна!“ е работава. ...
ГРЦИЈА ДА СТАВИ ВЕТО ЗА БУГАРИЈА ВО ШЕНГЕН ДОДЕКА НЕ ГО КРЕНЕ ВЕТОТО ЗА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ, РЕЧЕ ГРЧКИОТ ЕКСМИНИСТЕР КОЦИЈАС НА КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА 6-ГОДИШНИНАТА ОД ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР

ГРЦИЈА ДА СТАВИ ВЕТО ЗА БУГАРИЈА ВО ШЕНГЕН ДОДЕКА НЕ ГО КРЕНЕ ВЕТОТО ЗА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ, РЕЧЕ ГРЧКИОТ ЕКСМИНИСТЕР КОЦИЈАС НА КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА 6-ГОДИШНИНАТА ОД ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР

„На Северна Македонија ѝ ветивме влез во ЕУ и имаме обврска тоа да го испорачаме”, рече поранешниот грчки министер за надоврешни рабти Никос Коѕијас, ...
МАРШАЛОВ ФОНД

МАРШАЛОВ ФОНД

Ќе се формира Министерство за ненадлежност со вицепремиер што ќе го води телото за меѓуресорска координација на ненадлежности на сите министерства и д ...
СО ГРЧКИОТ МИНИСТЕР ГЕРАПЕТРИТИС СЕДЕВМЕ ЕДЕН ДО ДРУГ, НО НЕ ЗБОРУВАВМЕ ЗА ИМЕТО, РЕЧЕ ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА СИЉАНОВСКА-ДАВКОВА

СО ГРЧКИОТ МИНИСТЕР ГЕРАПЕТРИТИС СЕДЕВМЕ ЕДЕН ДО ДРУГ, НО НЕ ЗБОРУВАВМЕ ЗА ИМЕТО, РЕЧЕ ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА СИЉАНОВСКА-ДАВКОВА

Претседателката Гордана Сиљановска-Давкова и грчкиот министер за надворшени работи Јоргос Герапетритис не разговарале за Преспанскиот договор и употре ...
ЖРТВИТЕ ТРЕБА ДА СЕ НАГРАДУВААТ, А НЕ ЦИНИЧНО ДА СЕ ИГНОРИРААТ, ВЕЛАТ ЗАЕВ И ЦИПРАС ВО ЗАЕДНИЧКА КОЛУМНА ПО ПОВОД ГОДИШНИНАТА ОД ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР

ЖРТВИТЕ ТРЕБА ДА СЕ НАГРАДУВААТ, А НЕ ЦИНИЧНО ДА СЕ ИГНОРИРААТ, ВЕЛАТ ЗАЕВ И ЦИПРАС ВО ЗАЕДНИЧКА КОЛУМНА ПО ПОВОД ГОДИШНИНАТА ОД ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР

Преспанскиот договор ѝ даде нов моментум на европската перспектива на Западен Балкан, ја обнови улогата на ЕУ во регионот и ја нагласи важноста на тра ...
ВО ИЗЈАВИТЕ ЌЕ КАЖУВАМ МАКЕДОНИЈА, А ИНСТИТУЦИОНАЛНО ВЛАДАТА НА ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ЈА КОРИСТИ ПРИДАВКАТА, РЕЧЕ МИЦКОСКИ

ВО ИЗЈАВИТЕ ЌЕ КАЖУВАМ МАКЕДОНИЈА, А ИНСТИТУЦИОНАЛНО ВЛАДАТА НА ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ЈА КОРИСТИ ПРИДАВКАТА, РЕЧЕ МИЦКОСКИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар на идната Влада Христијан Мицкоски во своите говори нема да го употребува името Северна Македонија, а сите документи ...
МОЛК НА СКРШЕНИТЕ ГЛАВИ

МОЛК НА СКРШЕНИТЕ ГЛАВИ

Мала е италијанската лента, а големо е името Македонија ...
1 2 3 6 10 / 56 НАПИСИ