Таг: престрелка

ЕДЕН ЗАГИНАТ И УШТЕ ЕДЕН ПОВРЕДЕН ВО ПРЕСТРЕЛКА ВО СКОПСКО ШИШЕВО

ЕДЕН ЗАГИНАТ И УШТЕ ЕДЕН ПОВРЕДЕН ВО ПРЕСТРЕЛКА ВО СКОПСКО ШИШЕВО

20-годишно момче почина денеска како последица на повредите здобиени во престрелка што се случила ноќеска на влезот во скопското село Шишево. Во прест ...
ПУКАЊЕ КАЈ „ЛЕПТОКАРИЈА“ ВО СКОПЈЕ, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

ПУКАЊЕ КАЈ „ЛЕПТОКАРИЈА“ ВО СКОПЈЕ, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

Попладнево случајни минувачи пријавиле во МВР дека непознато лице кај трговскиот центар „Лептокарија“ во скопски Карпош пукало со пиштол во друго лице ...
ЕДЕН МРТОВ И ЕДЕН ТЕШКО ПОВРЕДЕН ВО ПРЕСТРЕЛКА НА „РУЗВЕЛТОВА“ ВО СКОПЈЕ

ЕДЕН МРТОВ И ЕДЕН ТЕШКО ПОВРЕДЕН ВО ПРЕСТРЕЛКА НА „РУЗВЕЛТОВА“ ВО СКОПЈЕ

На улицaта „Рузвелтова“ во Скопје околу еден часот по полноќ се случи вооружена престрелка во која според очевидци, едно лице е убиено, а друго е тешк ...
ПОЛИЦИЈАТА ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ 12 ЛИЦА ЗА ПРЕСТРЕЛКАТА ВО МАЛА РЕЧИЦА, НА СИТЕ ИМ Е ОДРЕДЕН ПРИТВОР

ПОЛИЦИЈАТА ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ 12 ЛИЦА ЗА ПРЕСТРЕЛКАТА ВО МАЛА РЕЧИЦА, НА СИТЕ ИМ Е ОДРЕДЕН ПРИТВОР

СВР Тетово во соработка со СВР Куманово и Одделот за криминалистичка полиција при МВР, го документираше и расчисти случајот од 5 април во Мала Речица ...
ПОЕТСКА СЛОБОДА

ПОЕТСКА СЛОБОДА

1 Во најновата престрелка меѓу високопрофилни членови на ДУИ на раскрсница во близина на партиското седиште во Мала Речица, најмистериозен детал од пр ...
ЧЕТВОРИЦА УАПСЕНИ ЗА ПРЕСТРЕЛКАТА ВО МАЛА РЕЧИЦА ВО КОЈА ЗАГИНА ЧЛЕН НА ДУИ ОД КУМАНОВО

ЧЕТВОРИЦА УАПСЕНИ ЗА ПРЕСТРЕЛКАТА ВО МАЛА РЕЧИЦА ВО КОЈА ЗАГИНА ЧЛЕН НА ДУИ ОД КУМАНОВО

Четири лица досега се уапсени во врска со вчерашната престрелка во Мала Речица во која што загина Неип Реџепи од кумановскиот огранокот на ДУИ, велат ...
ПОЧИНА ЗАСТРЕЛАНИОТ НЕЗАВИСЕН КАНДИДАТ ОД КИЧЕВО

ПОЧИНА ЗАСТРЕЛАНИОТ НЕЗАВИСЕН КАНДИДАТ ОД КИЧЕВО

Почина Алит Абази, носител на независна кандидатска листа за локалните избори во Кичево, во кој пред една недела беше пукано со пиштол. Од Министерств ...
УАПСЕН ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА БОМБАШКИТЕ НАПАДИ ВО ЊУЈОРК, ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО ПРЕСТРЕЛКАТА

УАПСЕН ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА БОМБАШКИТЕ НАПАДИ ВО ЊУЈОРК, ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО ПРЕСТРЕЛКАТА

Ахмад Кан Рахами, осомничениот за бомбашките напади викендов во Њујорк и Њу Џерси, е уапсен и однесен на операција откако беше ранет во престрелката с ...
8 / 8 НАПИСИ