Таг: пресуда

1 2 3 14 10 / 135 НАПИСИ
СУДИЈАТА ШАХИНИ ОД УПРАВНИОТ СУД, ЗА КРИМИНАЛ ОД 200 ИЛЈАДИ ЕВРА ОСУДЕН НА 5 ГОДИНИ ЗАТВОР

СУДИЈАТА ШАХИНИ ОД УПРАВНИОТ СУД, ЗА КРИМИНАЛ ОД 200 ИЛЈАДИ ЕВРА ОСУДЕН НА 5 ГОДИНИ ЗАТВОР

Управниот судија Мустафа Шахини, за кој во 2019 година Судскиот совет не дозволи да оди во притвор, за злоупотреба на службената положба и овластувања ...
УСЛОВНИ КАЗНИ ЗА ДИРЕКТОРИТЕ И ОСЛОБОДИТЕЛНА ПРЕСУДА ЗА ДОКТОРОТ БОБАН ВУЧЕСКИ ЗА ПОЖАРОТ ВО КОВИД БОЛНИЦАТА ВО ТЕТОВО

УСЛОВНИ КАЗНИ ЗА ДИРЕКТОРИТЕ И ОСЛОБОДИТЕЛНА ПРЕСУДА ЗА ДОКТОРОТ БОБАН ВУЧЕСКИ ЗА ПОЖАРОТ ВО КОВИД БОЛНИЦАТА ВО ТЕТОВО

Основниот суд Тетово ги изрече пресудите за обвинетите во врска со пожарот што изби во модуларната ковид болница во Тетово во септември 2021 година, в ...
СУДИЈАТА ЈОРДАН ВЕЛКОВСКИ НА ПЕТТИ ЈУНИ ЌЕ ЈА ИЗРЕЧЕ ПРЕСУДАТА ПРОТИВ ТРОЈЦАТА ОБВИНЕТИ ЗА ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКАТА МОДУЛАРНА БОЛНИЦА

СУДИЈАТА ЈОРДАН ВЕЛКОВСКИ НА ПЕТТИ ЈУНИ ЌЕ ЈА ИЗРЕЧЕ ПРЕСУДАТА ПРОТИВ ТРОЈЦАТА ОБВИНЕТИ ЗА ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКАТА МОДУЛАРНА БОЛНИЦА

Со кажувањето на завршните зборови на Обвинителството и на одбраната, заврши главната расправа за пожарот во модуларната ковид-болница во Клиничката б ...
ЕДНА ГОДИНА И ТРИ МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА АНЕСТЕЗИОЛОГОТ ТИКТОКЕР ОД ТЕТОВО КОЈ НЕОВЛАСТЕНО СНИМАШЕ ПАЦИЕНТИ

ЕДНА ГОДИНА И ТРИ МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА АНЕСТЕЗИОЛОГОТ ТИКТОКЕР ОД ТЕТОВО КОЈ НЕОВЛАСТЕНО СНИМАШЕ ПАЦИЕНТИ

Анестезиологот од тетовската Клиничка болница Валтон Дервиши, кој неовластено ги снимаше пациентите и снимките ги пушташе на социјалната мрежа ТикТок, ...
„ЛУФТХАНЗА“ НЕЛЕГАЛНО ДОБИЛА ГЕРМАНСКА ДРЖАВНА ПОМОШ ВО КОВИДКРИЗАТА, ПРЕСУДИ СУДОТ НА ЕУ И ГО ПОНИШТИ ОДОБРЕНИЕТО

„ЛУФТХАНЗА“ НЕЛЕГАЛНО ДОБИЛА ГЕРМАНСКА ДРЖАВНА ПОМОШ ВО КОВИДКРИЗАТА, ПРЕСУДИ СУДОТ НА ЕУ И ГО ПОНИШТИ ОДОБРЕНИЕТО

Судот на Европската унија денеска го поништи одобрението за германската државна помош доделена на „Луфтханза“ во вредност од 6 милијарди евра за време ...
ТВРДЕЊАТА НА ОХРИЃАНЕЦОТ ЏЕПАРОСКИ ДЕКА СЕ ПОВРЕДИЛ ПРИ ПАД ВО ШАХТА НЕ СЕ ВИСТИНИТИ И ТОА СЕ ГЛЕДА ОД НЕГОВИТЕ СЛИКИ ОД ШАХТАТА, ВЕЛИ СУДИЈАТА СТРЕЗОСКИ

ТВРДЕЊАТА НА ОХРИЃАНЕЦОТ ЏЕПАРОСКИ ДЕКА СЕ ПОВРЕДИЛ ПРИ ПАД ВО ШАХТА НЕ СЕ ВИСТИНИТИ И ТОА СЕ ГЛЕДА ОД НЕГОВИТЕ СЛИКИ ОД ШАХТАТА, ВЕЛИ СУДИЈАТА СТРЕЗОСКИ

Невистинити се тврдењата на охриѓанецот Илија Џепароски кој вчера кажа дека паднал во отворена шахта и се здобил со повреди, а судот пресудил дека е в ...
ПАДНАВ ВО ОТВОРЕНА ШАХТА, НО СУДОТ ПРЕСУДИ ЈАС ДА ПЛАТАМ 200 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ ОТИ НЕ СУМ ГЛЕДАЛ КАДЕ ОДАМ, ВЕЛИ ОХРИЃАНЕЦОТ ЏЕПАРОСКИ

ПАДНАВ ВО ОТВОРЕНА ШАХТА, НО СУДОТ ПРЕСУДИ ЈАС ДА ПЛАТАМ 200 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ ОТИ НЕ СУМ ГЛЕДАЛ КАДЕ ОДАМ, ВЕЛИ ОХРИЃАНЕЦОТ ЏЕПАРОСКИ

Охриѓанецот Илија Џепароски паднал во отворена шахта, добил тешка повреда, поднел тужба против ЈП Нискоградба, но место отштета, Охридскиот суд пресуд ...
ОСУМНАЕСЕТ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ПИЈАНИОТ ВОЗАЧ КОЈ ВО ВЕЛЕС НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН УСМРТИ 11-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ И ИЗБЕГА

ОСУМНАЕСЕТ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ПИЈАНИОТ ВОЗАЧ КОЈ ВО ВЕЛЕС НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН УСМРТИ 11-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ И ИЗБЕГА

Велешанецот Ангелче Николов доби затворска казна во висна од 18 години за две кривични дела, „Тешки дела против безбедноста на луѓето“ и за „Неукажува ...
70 ТЕКСТИЛНИ РАБОТНИЧКИ ОД КАВАДАРЦИ ТУЖЕЛЕ ЗА НЕИСПЛАТЕНИ ТРИ ПЛАТИ, КАВАДАРЕЧКИОТ СУД ГО ОДБИЛ БАРАЊЕТО И ДОСУДИЛ ДА ПЛАТАТ 20 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА СУДСКИ ТРОШОЦИ

70 ТЕКСТИЛНИ РАБОТНИЧКИ ОД КАВАДАРЦИ ТУЖЕЛЕ ЗА НЕИСПЛАТЕНИ ТРИ ПЛАТИ, КАВАДАРЕЧКИОТ СУД ГО ОДБИЛ БАРАЊЕТО И ДОСУДИЛ ДА ПЛАТАТ 20 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА СУДСКИ ТРОШОЦИ

Наместо по 130 илјади денари за три неисплатени плати и придонеси, седумдесетина поранешни работнички на текстилна фабрика од Кавадарци ќе треба да пл ...
ГИНЕКОЛОГОТ АСАНИ ДОБИ УСЛОВНА КАЗНА ОД 2 ГОДИНИ ЗАШТО РАБОТЕЛ НА ЦРНО ВО НЕГОВИОТ ДОМ ВО СТРУГА

ГИНЕКОЛОГОТ АСАНИ ДОБИ УСЛОВНА КАЗНА ОД 2 ГОДИНИ ЗАШТО РАБОТЕЛ НА ЦРНО ВО НЕГОВИОТ ДОМ ВО СТРУГА

Докторот Мухамед Асани од Струга, кој е и поранешен директор на Струшката болница, доби условна казна од 2 години зашто работел на црно во нелегална о ...
1 2 3 14 10 / 135 НАПИСИ