Таг: претседателски избори во САД 2020

1 2 3 4 10 / 32 НАПИСИ
ПЕНС МУ ГО СВРТЕ ГРБОТ НА ТРАМП ВО ОЧЕКУВАЊЕ АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС ДА ГО ПОТВРДИ БАЈДЕН ЗА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ

ПЕНС МУ ГО СВРТЕ ГРБОТ НА ТРАМП ВО ОЧЕКУВАЊЕ АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС ДА ГО ПОТВРДИ БАЈДЕН ЗА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ

Доналд Трамп уште еднаш нагласи дека никогаш нема да признае пораз додека Сенатот и Претставничкиот дом почнаа ретка заедничка седница која треба да з ...
ТРАМП СНИМЕН КАКО ЗАВЧЕРА ГО ПРИТИСКА ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР НА ЏОРЏИЈА ДА МУ ПРОНАЈДЕ ГЛАСОВИ СО КОИ БИ ПОБЕДИЛ НА ИЗБОРИТЕ

ТРАМП СНИМЕН КАКО ЗАВЧЕРА ГО ПРИТИСКА ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР НА ЏОРЏИЈА ДА МУ ПРОНАЈДЕ ГЛАСОВИ СО КОИ БИ ПОБЕДИЛ НА ИЗБОРИТЕ

Доналд Трамп бил снимен како завчера од државниот секретар на Џорџија бара да му пронајде доста гласови со кои би го свртел резултатот од претседателс ...
ИЗБОРНИОТ КОЛЕГИУМ ЈА ПОТВРДИ ПОБЕДАТА НА БАЈДЕН НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ

ИЗБОРНИОТ КОЛЕГИУМ ЈА ПОТВРДИ ПОБЕДАТА НА БАЈДЕН НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ

Изборниот колегиум ја потврди победата на Џо Бајден на претседателските избори во САД, давајќи му мнозинство од своите гласови. Победата на Бајден бе ...
ЏОРЏИЈА ПРОГЛАСИ ПОБЕДА НА БАЈДЕН ДОДЕКА СУДОВИТЕ ГИ ОДБИВААТ СИТЕ ТУЖБИ НА ТРАМП

ЏОРЏИЈА ПРОГЛАСИ ПОБЕДА НА БАЈДЕН ДОДЕКА СУДОВИТЕ ГИ ОДБИВААТ СИТЕ ТУЖБИ НА ТРАМП

Џорџија и по повторното броење гласови ја потврди победата на Џо Бајден на изборите, додека три сојузни држави ги отфрлија тужбите поднесени од адвока ...
ТРАМП ТВРДИ ДЕКА МУ СЕ ИЗБРИШАНИ 2,7 МИЛИОНИ ГЛАСОВИ, ИЗБОРНИТЕ ВЛАСТИ ВЕЛАТ ДЕКА НЕМА ДОКАЗИ ЗА ИЗМАМИ

ТРАМП ТВРДИ ДЕКА МУ СЕ ИЗБРИШАНИ 2,7 МИЛИОНИ ГЛАСОВИ, ИЗБОРНИТЕ ВЛАСТИ ВЕЛАТ ДЕКА НЕМА ДОКАЗИ ЗА ИЗМАМИ

Федералните изборни власти кажаа дека овие избори за Белата куќа биле најбезбедните во американската историја, отфрлувајќи ги тврдењата на Доналд Трам ...
ИЗБОРИТЕ НЕ СЕ ЗАВРШЕНИ, ПРАВНАТА БИТКА САМО ШТО ЗАПОЧНА, КАЖАА ОД ТИМОТ НА ТРАМП

ИЗБОРИТЕ НЕ СЕ ЗАВРШЕНИ, ПРАВНАТА БИТКА САМО ШТО ЗАПОЧНА, КАЖАА ОД ТИМОТ НА ТРАМП

Тимот на Доналд Трамп порача дека изборите се далеку од завршени и дека правната битка за оспорување на победата на Џо Бајден е само почеток. „Овие ...
ТРАМП ПЛАНИРА ДА ОБЈАВУВА НЕКРОЛОЗИ ОД МРТВИ ЛУЃЕ ЗА КОИ ТВРДИ ДЕКА ГЛАСАЛЕ ЗА ДА ГИ ДОКАЖЕ ИЗБОРНИТЕ ИЗМАМИ

ТРАМП ПЛАНИРА ДА ОБЈАВУВА НЕКРОЛОЗИ ОД МРТВИ ЛУЃЕ ЗА КОИ ТВРДИ ДЕКА ГЛАСАЛЕ ЗА ДА ГИ ДОКАЖЕ ИЗБОРНИТЕ ИЗМАМИ

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден денеска ќе го свика првиот состанок на својот тим за борба против коронавирусот за да го испита најгол ...
БАЈДЕН ВЕТИ ОБЕДИНУВАЊЕ НА ЗЕМЈАТА ВО СВОЈОТ ПОБЕДНИЧКИ ГОВОР, ТРАМП СЀ УШТЕ НЕ СЕ ОБРАТИЛ ВО ЈАВНОСТ

БАЈДЕН ВЕТИ ОБЕДИНУВАЊЕ НА ЗЕМЈАТА ВО СВОЈОТ ПОБЕДНИЧКИ ГОВОР, ТРАМП СЀ УШТЕ НЕ СЕ ОБРАТИЛ ВО ЈАВНОСТ

Џо Бајден вети дека нема да ја дели, туку ќе ја обедини Америка, во својот прв говор откако вчера беше прогласен за победник на претседателските избор ...
„НОЌНАТА МОРА ЗАВРШИ“ – НИЗ АМЕРИКА СЕ СЛАВИ ПОБЕДАТА НА БАЈДЕН

„НОЌНАТА МОРА ЗАВРШИ“ – НИЗ АМЕРИКА СЕ СЛАВИ ПОБЕДАТА НА БАЈДЕН

Доналд Трамп го напушти неговиот голф клуб во Вирџинија и се упати кон Белата куќа, околу која се собра маса луѓе, прославувајќи ја победата на Џо Бај ...
ВРЕМЕ Е АМЕРИКА ДА СЕ ОБЕДИНИ И ЗАЦЕЛИ, КАЖА ЏО БАЈДЕН ПО ПОБЕДАТА НА ИЗБОРИТЕ

ВРЕМЕ Е АМЕРИКА ДА СЕ ОБЕДИНИ И ЗАЦЕЛИ, КАЖА ЏО БАЈДЕН ПО ПОБЕДАТА НА ИЗБОРИТЕ

Џо Бајден порача дека е време Америка да се обедини, откако ја потврди победата на претседателските избори. „Почестен сум од довербата што американ ...
1 2 3 4 10 / 32 НАПИСИ