Таг: претседателски избори

1 2 3 10 10 / 91 НАПИСИ
МАКРОН ЈА ПОБЕДИ ЛЕ ПЕН, ПРВПАТ ПО 20 ГОДИНИ ФРАНЦИЈА РЕИЗБРА ПРЕТСЕДАТЕЛ

МАКРОН ЈА ПОБЕДИ ЛЕ ПЕН, ПРВПАТ ПО 20 ГОДИНИ ФРАНЦИЈА РЕИЗБРА ПРЕТСЕДАТЕЛ

Емануел Макрон ја победи десничарската кандидатка Марин Ле Пен во вториот круг од претседателските избори во Франција, според проекциите на францускит ...
323 БУГАРИ ГЛАСАА ВО МАКЕДОНИЈА, РАДЕВ ПОБЕДИ СО 205 ГЛАСА

323 БУГАРИ ГЛАСАА ВО МАКЕДОНИЈА, РАДЕВ ПОБЕДИ СО 205 ГЛАСА

Во вториот круг од претседателските избори во Бугарија, кој се одржа вчера, во Македонија гласаа 323 бугарски државјани, што е двојно помалку од пред ...
ВРХОВНИОТ СУД ГО ОДБИ ОБИДОТ НА ТРАМП ДА СЕ ПОНИШТИ ПОБЕДАТА НА БАЈДЕН

ВРХОВНИОТ СУД ГО ОДБИ ОБИДОТ НА ТРАМП ДА СЕ ПОНИШТИ ПОБЕДАТА НА БАЈДЕН

Врховниот суд во САД ја одби тужбата да се поништат резултатите од претседателските избори во четири клучни држави во кои победи избраниот претседател ...
ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И 20 УАПСЕНИ ЛИЦА НА ПРОТЕСТОТ ЗА ПОДДРШКА НА ТРАМП ВО ВАШИНГТОН

ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И 20 УАПСЕНИ ЛИЦА НА ПРОТЕСТОТ ЗА ПОДДРШКА НА ТРАМП ВО ВАШИНГТОН

Најмалку едно лице е прободено и 20-тина се уапсени, откако синоќа во Вашингтон се судрија илјадници поддржувачи на претседателот Доналд Трамп кои про ...
ПРОТЕСТИ И АПСЕЊА ВО МИНСК ПО РЕИЗБОРОТ НА ЛУКАШЕНКО ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА БЕЛОРУСИЈА

ПРОТЕСТИ И АПСЕЊА ВО МИНСК ПО РЕИЗБОРОТ НА ЛУКАШЕНКО ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА БЕЛОРУСИЈА

Белорускиот претседател Александар Лукашенко е реизбран со  убедлива победа на вчерашните изборите, соопшти денес Изборната комисија. По изборите, сле ...
РАСФАТИ ЈА ДНЕВНАТА

РАСФАТИ ЈА ДНЕВНАТА

1 Ѓорге Иванов и Зоран Заев стојат еден до друг на платформата на Скопскиот аеродром. И молчат. Чекаат авионот на папата да се одвои од пистата да му ...
АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ИМ ЧЕСТИТАШЕ НА ПЕНДАРОВСКИ И НА ГРАЃАНИТЕ КОИ ГО ИСКОРИСТИЈА ПРАВОТО ДА ГЛАСААТ

АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ИМ ЧЕСТИТАШЕ НА ПЕНДАРОВСКИ И НА ГРАЃАНИТЕ КОИ ГО ИСКОРИСТИЈА ПРАВОТО ДА ГЛАСААТ

Американската амбасада им честиташе на граѓаните на Северна Македонија кои го искористија правото да гласаат на претседателските избори и му честиташе ...
СКОПЈЕ ВО ВТОРИОТ КРУГ ГО ДОБИ ПЕНДАРОВСКИ СО 11.164 ГЛАСОВИ РАЗЛИКА

СКОПЈЕ ВО ВТОРИОТ КРУГ ГО ДОБИ ПЕНДАРОВСКИ СО 11.164 ГЛАСОВИ РАЗЛИКА

Во вториот круг на претседателските избори во Скопје победи кандидатот на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски, за разлика од првиот круг кога повеќе ...
ДА НЕ СЕ ЧАТАЛИМЕ МНОГУ, НИКОЈ НЕ ГИ НОСИ ГЛАСОВИТЕ В ЏЕБ, РЕЧЕ ЗАЕВ ЗА ИЗЈАВИТЕ ОД ДУИ ДЕКА ТИЕ МУ ЈА ДОНЕЛЕ ПОБЕДАТА НА ПЕНДАРОВСКИ

ДА НЕ СЕ ЧАТАЛИМЕ МНОГУ, НИКОЈ НЕ ГИ НОСИ ГЛАСОВИТЕ В ЏЕБ, РЕЧЕ ЗАЕВ ЗА ИЗЈАВИТЕ ОД ДУИ ДЕКА ТИЕ МУ ЈА ДОНЕЛЕ ПОБЕДАТА НА ПЕНДАРОВСКИ

Премиерот Зоран Заев рече дека политичарите не располагаат со гласовите на граѓаните, одговарајќи на новинарско прашање дали победата на Стево Пендаро ...
ВО ОХРИД И НОВО СЕЛО СДСМ ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК, А ИЗГУБИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

ВО ОХРИД И НОВО СЕЛО СДСМ ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК, А ИЗГУБИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

Во општините Охрид и Ново Село каде покрај претседателските избори вчера во вториот круг се избираше и градоначалник, победија кандидатите на СДСМ, а ...
1 2 3 10 10 / 91 НАПИСИ