Таг: претседателски избори

1 2 3 13 10 / 127 НАПИСИ
ЏО БАЈДЕН СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ 2024

ЏО БАЈДЕН СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ 2024

Џо Бајден ја повлече кандидатурата за претседателските избори 2024.  Американскиот претседател соопшти дека нема да бара втор мандат на изборите во ...
УРЕДНИЧКИОТ КОЛЕГИУМ НА „ЊУЈОРК ТАЈМС“ ГО ПОВИКА БАЈДЕН ДА СЕ ОТКАЖЕ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА ТРКА

УРЕДНИЧКИОТ КОЛЕГИУМ НА „ЊУЈОРК ТАЈМС“ ГО ПОВИКА БАЈДЕН ДА СЕ ОТКАЖЕ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА ТРКА

Уредничкиот колегиум на „Њујорк тајмс“ вчера го повика претседателот Џо Бајден да се откаже од учество на претседателските избори против Доналд Трамп, ...
ОДЗИВОТ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ Е 53,30 ОТСТО, А НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ 46,31 ОТСТО

ОДЗИВОТ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ Е 53,30 ОТСТО, А НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ 46,31 ОТСТО

Излезноста до 19 часот за претседателски избори е 46,31 отсто според пристигнатите податоци од над 92 отсто од избирачките места, кажа претседателот н ...
ЌЕ МОЖЕ САМО ЕДНАШ ДА СЕ ГЛАСА НА ДВОЈНИТЕ ИЗБОРИ НА 8 МАЈ, ГЛАСАЧИТЕ ЌЕ ТРЕБА ДА КАЖАТ ДАЛИ ЌЕ ГЛАСААТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ЗА ДА СЕ ИЗМЕРИ ЦЕНЗУСОТ

ЌЕ МОЖЕ САМО ЕДНАШ ДА СЕ ГЛАСА НА ДВОЈНИТЕ ИЗБОРИ НА 8 МАЈ, ГЛАСАЧИТЕ ЌЕ ТРЕБА ДА КАЖАТ ДАЛИ ЌЕ ГЛАСААТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ЗА ДА СЕ ИЗМЕРИ ЦЕНЗУСОТ

Државната изборна комисија донесе упатство со кое им кажа на гласачите дека на 8 мај, кога се гласа за претседателски (втор круг) и за парламентарни и ...
ЗА КАМПАЊАТА, СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ СОБРА 2.400 ЕВРА ОД ТРОЈЦА ГРАЃАНИ И ЕДНА ФИРМА, А ДОНАЦИИТЕ ЗА СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА СЕ 325.000 ЕВРА

ЗА КАМПАЊАТА, СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ СОБРА 2.400 ЕВРА ОД ТРОЈЦА ГРАЃАНИ И ЕДНА ФИРМА, А ДОНАЦИИТЕ ЗА СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА СЕ 325.000 ЕВРА

Актуелниот претседател Стево Пендаровски собра најмалку донации од седуммината претседателски кандидати, откако за него донирале тројца граѓани и една ...
О, ДУШО МОЈА

О, ДУШО МОЈА

Истрошија и европска идеја и вредности со глупостите што ги повторуваат божем во име на ЕУ. ...
СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ ОСВОИ САМО 8.013 ГЛАСОВИ, ОД КОИ 2.143 ВО КАРПОШ КАДЕ Е ГРАДОНАЧАЛНИК

СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ ОСВОИ САМО 8.013 ГЛАСОВИ, ОД КОИ 2.143 ВО КАРПОШ КАДЕ Е ГРАДОНАЧАЛНИК

Кандидатот за претседател на ГРОМ и актуелен градоначалник на скопската општина Карпош Стевчо Јакимовски, на вчерашниот прв круг на претседателските и ...
СДСМ ПРВПАТ ВО ИСТОРИЈАТА ОСВОИ ПОМАЛКУ ОД 200.000 ГЛАСОВИ

СДСМ ПРВПАТ ВО ИСТОРИЈАТА ОСВОИ ПОМАЛКУ ОД 200.000 ГЛАСОВИ

Кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски вчера во првиот круг од претседателските избори освои 180.306 гласови (99,85% преброени), што е првпат во историј ...
СИЛЈАНОВСКА ИМА ДВОЈНО ПОВЕЌЕ ГЛАСОВИ ОД ПЕНДАРОВСКИ И ПО 90 ОТСТО ПРЕБРОЕНИ ИЗБИРАЧКИ МЕСТА

СИЛЈАНОВСКА ИМА ДВОЈНО ПОВЕЌЕ ГЛАСОВИ ОД ПЕНДАРОВСКИ И ПО 90 ОТСТО ПРЕБРОЕНИ ИЗБИРАЧКИ МЕСТА

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Сиљановска - Давкова има 320.506 гласови (40,05%), што е двојно повеќе од кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски - 15 ...
ДУИ И АЛИЈАНСА НА СЕЛА СЛАВЕА СО ЗУРЛИ И ТАПАНИ ВО ТЕТОВО ЗАТОА ШТО ОСМАНИ ОСВОИЛ ПОВЕЌЕ ГЛАСОВИ ОД ТАРАВАРИ

ДУИ И АЛИЈАНСА НА СЕЛА СЛАВЕА СО ЗУРЛИ И ТАПАНИ ВО ТЕТОВО ЗАТОА ШТО ОСМАНИ ОСВОИЛ ПОВЕЌЕ ГЛАСОВИ ОД ТАРАВАРИ

Вечерва во Тетово ечеа зурли и тапани со кои ДУИ и Алијанса на Албанците на Села, заедно со коалиционите партнери, славеа затоа што нивниот претседате ...
1 2 3 13 10 / 127 НАПИСИ