Таг: превоз

1 2 3 5 10 / 46 НАПИСИ
СКОПЈЕ И НАТАМУ ЌЕ НЕМА ЈАВЕН ПРЕВОЗ ОТИ ВМРО-ДПМНЕ НЕ ГЛАСАШЕ ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ПЛАТИ НА ЈСП

СКОПЈЕ И НАТАМУ ЌЕ НЕМА ЈАВЕН ПРЕВОЗ ОТИ ВМРО-ДПМНЕ НЕ ГЛАСАШЕ ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ПЛАТИ НА ЈСП

ЈСП „Скопје“ не доби субвенции од 11 милиони евра за да може да се подели плата оти ВМРО-ДПМНЕ не гласаше за одлуката. На седницата гласаа сите други ...
ДАНЕЛА ТРЕБА ОД ДЕНЕС ДА ВОВЕДЕ БЕСПЛАТЕН ЈАВЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ, СТАПИЈА НА СИЛА МЕРКИТЕ ПОРАДИ ГОЛЕМОТО ЗАГАДУВАЊЕ ВО СКОПЈЕ

ДАНЕЛА ТРЕБА ОД ДЕНЕС ДА ВОВЕДЕ БЕСПЛАТЕН ЈАВЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ, СТАПИЈА НА СИЛА МЕРКИТЕ ПОРАДИ ГОЛЕМОТО ЗАГАДУВАЊЕ ВО СКОПЈЕ

Од утрово, во Скопје стапуваат на сила мерките за заштита од загадувањето откако два дена по ред во главниот град има високо ниво ПМ10 честички. Од Ми ...
ПАТУВАЊЕТО СО ВОЗ НА РАБОТА ДО СКОПЈЕ Е АВАНТУРА ЗА ВЕЛЕШАНИ, НИКОГАШ НЕ ЗНААТ ДАЛИ И КОГА ЌЕ ТРГНЕ

ПАТУВАЊЕТО СО ВОЗ НА РАБОТА ДО СКОПЈЕ Е АВАНТУРА ЗА ВЕЛЕШАНИ, НИКОГАШ НЕ ЗНААТ ДАЛИ И КОГА ЌЕ ТРГНЕ

Штрајковите на вработените во Македонски железници особено ги чувствуваат велешани кои работат во Скопје и секојдневно патуваат до работното место, а ...
ОД УТРЕ СЕ ПРЕКИНУВА БЕСПЛАТНИОТ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ВО СКОПЈЕ ВОВЕДЕН ПОРАДИ ЗАГАДУВАЊЕТО

ОД УТРЕ СЕ ПРЕКИНУВА БЕСПЛАТНИОТ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ВО СКОПЈЕ ВОВЕДЕН ПОРАДИ ЗАГАДУВАЊЕТО

Од утре наутро престанува да важи бесплатниот автобуски превоз во Скопје воведен како мерка поради загадениот воздух. Како што соопшти ЈСП „Скопје“, б ...
НАРЕДНИВЕ ДЕНОВИ ЌЕ ИСПЛАТИМЕ ПЛАТА, ВЕЛАТ ОД ЈСП „СКОПЈЕ“ ОТКАКО ВОЗАЧИТЕ СЕ ЗАКАНИЈА ДЕКА НЕМА ДА ВОЗАТ

НАРЕДНИВЕ ДЕНОВИ ЌЕ ИСПЛАТИМЕ ПЛАТА, ВЕЛАТ ОД ЈСП „СКОПЈЕ“ ОТКАКО ВОЗАЧИТЕ СЕ ЗАКАНИЈА ДЕКА НЕМА ДА ВОЗАТ

Вработените во наредниве денови ќе добијат плата и нема да дозволиме скопјани да останат без јавен превоз, велат од ЈСП „Скопје“ откако денеска возачи ...
ЗА 40 ОТСТО ПОСКАПЕ ГРАДСКИОТ И ОПШТИНСКИОТ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ВО ВЕЛЕС

ЗА 40 ОТСТО ПОСКАПЕ ГРАДСКИОТ И ОПШТИНСКИОТ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ВО ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес ги изгласа новите цени на градскиот и општинскиот автобуски јавен превоз, кои се повисоки за 40 отсто од претходните. Тоа се ...
СРЕДНОШКОЛЦИТЕ ОД МОГИЛА ГУБАТ ОД НАСТАВА ОТИ НЕМААТ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ И МОРА САМИ ДА ПЛАЌААТ ДА СТИГНАТ ДО ШКОЛО

СРЕДНОШКОЛЦИТЕ ОД МОГИЛА ГУБАТ ОД НАСТАВА ОТИ НЕМААТ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ И МОРА САМИ ДА ПЛАЌААТ ДА СТИГНАТ ДО ШКОЛО

Учениците од пелагониската Општина Могила кои учат средно училиште во Битола се оставени без бесплатен школски превоз, а од некои села нема ни редовна ...
ГРАДСКИОТ И ТАКСИ ПРЕВОЗ ВО ВЕЛЕС СО НОВИ ЦЕНИ, ОД СОВЕТОТ ВЕЛАТ ДЕКА СЕ ПОКАЧЕНИ БЕЗ НЕГОВА ОДЛУКА

ГРАДСКИОТ И ТАКСИ ПРЕВОЗ ВО ВЕЛЕС СО НОВИ ЦЕНИ, ОД СОВЕТОТ ВЕЛАТ ДЕКА СЕ ПОКАЧЕНИ БЕЗ НЕГОВА ОДЛУКА

Врз која законска основа е покачена цената на градскиот и такси превоз во Велес и имаат ли превозниците одобрување од надлежните општински власти, беш ...
ОПШТИНИТЕ НЕМААТ ПАРИ ЗА ВОДА И ДА СОБИРААТ ЃУБРЕ, А ОД ПЕТОК ВО СКОПЈЕ ЌЕ ИМА БЕСПЛАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ЗА ПЕНЗИОНЕРИ ШТО ГРАДОТ ЌЕ ГО ЧИНИ 650.000 ЕВРА

ОПШТИНИТЕ НЕМААТ ПАРИ ЗА ВОДА И ДА СОБИРААТ ЃУБРЕ, А ОД ПЕТОК ВО СКОПЈЕ ЌЕ ИМА БЕСПЛАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ЗА ПЕНЗИОНЕРИ ШТО ГРАДОТ ЌЕ ГО ЧИНИ 650.000 ЕВРА

Од петок, пензионерите во Скопје ќе се возат бесплатно во автобусите од јавниот превоз секој вторник, петок, сабота и недела. За оваа мерка од буџетот ...
ОПШТИНА КОНЧЕ ЌЕ КУПИ КОМБИЊА ЗА БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ НА 66 СРЕДНОШКОЛЦИ КОИ УЧАТ ВО РАДОВИШ, НАЈАВИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ РИСТОВ

ОПШТИНА КОНЧЕ ЌЕ КУПИ КОМБИЊА ЗА БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ НА 66 СРЕДНОШКОЛЦИ КОИ УЧАТ ВО РАДОВИШ, НАЈАВИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ РИСТОВ

Сојузот на средношколците ја повика Општина Радовиш да го обезбеди законскиот бесплатен превоз за 66 ученици од Општина Конче кои учат во радовишкото ...
1 2 3 5 10 / 46 НАПИСИ