Таг: принц Хари

1 2 10 / 19 НАПИСИ
БРИТАНСКИ ТАБЛОИДИ ГО ХАКИРАЛЕ ТЕЛЕФОНОТ НА ПРИНЦОТ ХАРИ ЗА ДА СОБИРААТ ИНФОРМАЦИИ, ЌЕ ТРЕБА ДА МУ ПЛАТАТ ОТШТЕТА ЗА НАНЕСЕН СТРЕС

БРИТАНСКИ ТАБЛОИДИ ГО ХАКИРАЛЕ ТЕЛЕФОНОТ НА ПРИНЦОТ ХАРИ ЗА ДА СОБИРААТ ИНФОРМАЦИИ, ЌЕ ТРЕБА ДА МУ ПЛАТАТ ОТШТЕТА ЗА НАНЕСЕН СТРЕС

Принцот Хари го доби судскиот случај со британските таблоиди од групацијата „Мирор“, кои го хакирале неговиот телефон за да собираат информации за нег ...
ХАРИ И МЕГАН ИЗБЕГНАЛЕ „КАТАСТРОФАЛНА“ СООБРАЌАЈКА ДОДЕКА ГИ БРКАЛЕ ПАПАРАЦИ ВО ЊУЈОРК

ХАРИ И МЕГАН ИЗБЕГНАЛЕ „КАТАСТРОФАЛНА“ СООБРАЌАЈКА ДОДЕКА ГИ БРКАЛЕ ПАПАРАЦИ ВО ЊУЈОРК

Принцот Хари, неговата сопруга Меган Маркл и нејзината мајка биле вклучени во „речиси катастрофална“ сообраќајна несреќа додека бегале од папараци, из ...
ХАРИ ЌЕ ДОЈДЕ БЕЗ МЕГАН НА КРУНИСУВАЊЕТО НА ЧАРЛС ТРЕТИ

ХАРИ ЌЕ ДОЈДЕ БЕЗ МЕГАН НА КРУНИСУВАЊЕТО НА ЧАРЛС ТРЕТИ

Војводата од Сасекс, принцот Хари ќе присуствува на крунисувањето на неговиот татко, кралот Чарлс Трети, но не и неговата сопруга, војвотката од Сасек ...
ДОДЕКА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО МОЛЧИ, ПРИНЦОТ ХАРИ ЌЕ ИМА ТРИ ТВ-ИНТЕРВЈУА ПРЕД ИЗЛЕГУВАЊЕТО НА НЕГОВИТЕ МЕМОАРИ

ДОДЕКА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО МОЛЧИ, ПРИНЦОТ ХАРИ ЌЕ ИМА ТРИ ТВ-ИНТЕРВЈУА ПРЕД ИЗЛЕГУВАЊЕТО НА НЕГОВИТЕ МЕМОАРИ

Неколку дена откако мемоарите на принцот Хари по грешка предвреме се најдоа во продажба, серија ТВ-интервјуа со него вечерва ќе почнe да се емитува, ш ...
ПРИНЦОТ ХАРИ ВО НОВИТЕ МЕМОАРИ ТВРДИ ДЕКА УБИЛ 25 ТАЛИБАНЦИ И ОПИША КАКО ЈА ИЗГУБИЛ НЕВИНОСТА

ПРИНЦОТ ХАРИ ВО НОВИТЕ МЕМОАРИ ТВРДИ ДЕКА УБИЛ 25 ТАЛИБАНЦИ И ОПИША КАКО ЈА ИЗГУБИЛ НЕВИНОСТА

Принцот Хари тврди дека убил 25 талибански борци додека служел како пилот на воен хеликоптер во Авганистан, што е едно од многуте откритија за неговио ...
ПРИНЦОТ ХАРИ ВО НОВИТЕ МЕМОАРИ ОТКРИВА ДЕКА ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ ФИЗИЧКИ ГО НАПАДНАЛ

ПРИНЦОТ ХАРИ ВО НОВИТЕ МЕМОАРИ ОТКРИВА ДЕКА ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ ФИЗИЧКИ ГО НАПАДНАЛ

Принцот Хари тврди дека неговиот брат принцот Вилијам физички го нападнал, објави весникот „Гардијан“, кој добил увид во неговите нови мемоари „Spare“ ...
ВИЛИЈАМ И ХАРИ ПОСТАВИЈА СПОМЕНИК НА ПРИНЦЕЗАТА ДИЈАНА ЗА НЕЈЗИНИОТ 60. РОДЕНДЕН

ВИЛИЈАМ И ХАРИ ПОСТАВИЈА СПОМЕНИК НА ПРИНЦЕЗАТА ДИЈАНА ЗА НЕЈЗИНИОТ 60. РОДЕНДЕН

Синовите на принцезата Дијана, принцовите Вилијам и Хари денес во чест на нејзиниот 60. роденден го претставија меморијалниот споменик во палатата Кен ...
ХАРИ И МЕГАН ЈА ДОБИЈА ЌЕРКАТА ЛИЛИБЕТ ДИЈАНА

ХАРИ И МЕГАН ЈА ДОБИЈА ЌЕРКАТА ЛИЛИБЕТ ДИЈАНА

Принцот Хари и Меган Маркл објавија дека добија ќерка, што е нивно второ дете. Лилибет Дијана Маунтбатен Виндзор е родена во петокот во болницата во С ...
ЌЕ ГИ ИСПИТАМЕ ТВРДЕЊАТА НА МЕГАН МАРКЛ ДЕКА ИМАЛО РАСИЗАМ ВО СЕМЕЈСТВОТО, СООПШТИ БАКИНГАМСКАТА ПАЛАТА

ЌЕ ГИ ИСПИТАМЕ ТВРДЕЊАТА НА МЕГАН МАРКЛ ДЕКА ИМАЛО РАСИЗАМ ВО СЕМЕЈСТВОТО, СООПШТИ БАКИНГАМСКАТА ПАЛАТА

Проблемот со расизмот што го покренаа војводата и војвотката од Сасекс е многу загрижувачки и семејството ќе го решава во приватност, соопшти Бакингам ...
СТАРАТА ГАРДА ВО БАКИНГАМСКАТА ПАЛАТА САКАЛА ДА ЈА УНИШТИ ПОПУЛАРНОСТА НА ХАРИ И МЕГАН, СЕ ВЕЛИ ВО НОВА КНИГА

СТАРАТА ГАРДА ВО БАКИНГАМСКАТА ПАЛАТА САКАЛА ДА ЈА УНИШТИ ПОПУЛАРНОСТА НА ХАРИ И МЕГАН, СЕ ВЕЛИ ВО НОВА КНИГА

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл се оградија од новата книга за нивното време во британското кралско семејство, тврдејќи дека не биле интер ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ