ХАРИ И МЕГАН ЈА ДОБИЈА ЌЕРКАТА ЛИЛИБЕТ ДИЈАНА

  ХАРИ И МЕГАН ЈА ДОБИЈА ЌЕРКАТА ЛИЛИБЕТ ДИЈАНАХари и Меган го крстија бебето по прекарот на кралицата (Фото: Ројтерс)

  Принцот Хари и Меган Маркл објавија дека добија ќерка, што е нивно второ дете. Лилибет Дијана Маунтбатен Виндзор е родена во петокот во болницата во Санта Барбара.

  „И мајката и бебето се добро“, соопшти двојката, додавајќи дека Лилибет е крстена по прекарот на кралицата Елизабета Втора, нејзината прабаба.

  Второто име е посвета на мајката на Хари, принцезата Дијана.

  Хари и Меган се венчаа во 2018 година, а во мај следната година им се роди синот Арчи.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира