Таг: Меган Маркл

1 2 10 / 18 НАПИСИ
ДИРЕКТОРОТ НА СПОТИФАЈ ГИ НАРЕЧЕ ПРИНЦОТ ХАРИ И МЕГАН МАРКЛ „СИТНИ ИЗМАМНИЦИ“ ОТКАКО МУЗИЧКИОТ СЕРВИС ЈА ПРЕКИНА СОРАБОТКАТА СО ДВОЈКАТА

ДИРЕКТОРОТ НА СПОТИФАЈ ГИ НАРЕЧЕ ПРИНЦОТ ХАРИ И МЕГАН МАРКЛ „СИТНИ ИЗМАМНИЦИ“ ОТКАКО МУЗИЧКИОТ СЕРВИС ЈА ПРЕКИНА СОРАБОТКАТА СО ДВОЈКАТА

Директорот на Спотифај Бил Симонс ги нарече Принцот Хари и Меган Маркл ситни измамници, еден ден од музичкиот сервис ја прекина соработката со двојкат ...
ХАРИ И МЕГАН ИЗБЕГНАЛЕ „КАТАСТРОФАЛНА“ СООБРАЌАЈКА ДОДЕКА ГИ БРКАЛЕ ПАПАРАЦИ ВО ЊУЈОРК

ХАРИ И МЕГАН ИЗБЕГНАЛЕ „КАТАСТРОФАЛНА“ СООБРАЌАЈКА ДОДЕКА ГИ БРКАЛЕ ПАПАРАЦИ ВО ЊУЈОРК

Принцот Хари, неговата сопруга Меган Маркл и нејзината мајка биле вклучени во „речиси катастрофална“ сообраќајна несреќа додека бегале од папараци, из ...
ХАРИ ЌЕ ДОЈДЕ БЕЗ МЕГАН НА КРУНИСУВАЊЕТО НА ЧАРЛС ТРЕТИ

ХАРИ ЌЕ ДОЈДЕ БЕЗ МЕГАН НА КРУНИСУВАЊЕТО НА ЧАРЛС ТРЕТИ

Војводата од Сасекс, принцот Хари ќе присуствува на крунисувањето на неговиот татко, кралот Чарлс Трети, но не и неговата сопруга, војвотката од Сасек ...
ХАРИ И МЕГАН ЈА ДОБИЈА ЌЕРКАТА ЛИЛИБЕТ ДИЈАНА

ХАРИ И МЕГАН ЈА ДОБИЈА ЌЕРКАТА ЛИЛИБЕТ ДИЈАНА

Принцот Хари и Меган Маркл објавија дека добија ќерка, што е нивно второ дете. Лилибет Дијана Маунтбатен Виндзор е родена во петокот во болницата во С ...
ЌЕ ГИ ИСПИТАМЕ ТВРДЕЊАТА НА МЕГАН МАРКЛ ДЕКА ИМАЛО РАСИЗАМ ВО СЕМЕЈСТВОТО, СООПШТИ БАКИНГАМСКАТА ПАЛАТА

ЌЕ ГИ ИСПИТАМЕ ТВРДЕЊАТА НА МЕГАН МАРКЛ ДЕКА ИМАЛО РАСИЗАМ ВО СЕМЕЈСТВОТО, СООПШТИ БАКИНГАМСКАТА ПАЛАТА

Проблемот со расизмот што го покренаа војводата и војвотката од Сасекс е многу загрижувачки и семејството ќе го решава во приватност, соопшти Бакингам ...
ИМАШЕ МОМЕНТИ КОГА НЕ САКАВ ДА ЖИВЕАМ ПОВЕЌЕ – МЕГАН МАРКЛ ГО ОБВИНИ БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО ЗА РАСИЗАМ И ЛОШ ОДНОС ВО ИНТЕРВЈУТО СО ОПРА ВИНФРИ

ИМАШЕ МОМЕНТИ КОГА НЕ САКАВ ДА ЖИВЕАМ ПОВЕЌЕ – МЕГАН МАРКЛ ГО ОБВИНИ БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО ЗА РАСИЗАМ И ЛОШ ОДНОС ВО ИНТЕРВЈУТО СО ОПРА ВИНФРИ

Меган Маркл изјави дека животот во британското кралско семејство ѝ бил толку тежок што на моменти не сакала да биде жива. Во емотивно ТВ-интервју со О ...
СТАРАТА ГАРДА ВО БАКИНГАМСКАТА ПАЛАТА САКАЛА ДА ЈА УНИШТИ ПОПУЛАРНОСТА НА ХАРИ И МЕГАН, СЕ ВЕЛИ ВО НОВА КНИГА

СТАРАТА ГАРДА ВО БАКИНГАМСКАТА ПАЛАТА САКАЛА ДА ЈА УНИШТИ ПОПУЛАРНОСТА НА ХАРИ И МЕГАН, СЕ ВЕЛИ ВО НОВА КНИГА

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл се оградија од новата книга за нивното време во британското кралско семејство, тврдејќи дека не биле интер ...
ЅВЕЗДАТА НА „БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ ЌЕ ЈА ГЛУМИ МЕГАН МАРКЛ ВО НОВАТА СЕРИЈА „ПРИНЦОТ“ НА ЕЈЧ-БИ-О

ЅВЕЗДАТА НА „БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ ЌЕ ЈА ГЛУМИ МЕГАН МАРКЛ ВО НОВАТА СЕРИЈА „ПРИНЦОТ“ НА ЕЈЧ-БИ-О

Ејч-Би-О објави дека ќе снима анимирана комична ТВ-серија за британското кралско семејство. Серијата насловена „Принцот“, зад која стои сценаристот и ...
НЕМАВМЕ ДРУГА ОПЦИЈА ОСВЕН ДА СЕ ПОВЛЕЧЕМЕ, КАЖА ХАРИ ВО СВОЕТО ПРВО ЈАВНО ОБРАЌАЊЕ

НЕМАВМЕ ДРУГА ОПЦИЈА ОСВЕН ДА СЕ ПОВЛЕЧЕМЕ, КАЖА ХАРИ ВО СВОЕТО ПРВО ЈАВНО ОБРАЌАЊЕ

Принцот Хари кажа дека е тажен што мораше да се повлече од своите кралски должности, но и додаде дека немало друго решение, бидејќи се водел од срцето ...
КРАЛИЦАТА ЈА ПОДДРЖА ОДЛУКАТА НА ХАРИ И МЕГАН ДА ЖИВЕАТ ВО КАНАДА И БРИТАНИЈА

КРАЛИЦАТА ЈА ПОДДРЖА ОДЛУКАТА НА ХАРИ И МЕГАН ДА ЖИВЕАТ ВО КАНАДА И БРИТАНИЈА

Британската кралица Елизабета Втора одобри „период на транзиција“ во кој војводата и војвотката од Сасекс ќе може да живеат и во Канада и во Велика Бр ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ