Таг: принудно слетување

НЕМАЛО ПРИНУДНО СЛЕТУВАЊЕ ВО ОХРИД, АВИОН ПОРАДИ НЕВРЕМЕ НЕ МОЖЕЛ ДА СЛЕТА ВО СКОПЈЕ, ВЕЛИ КОНТРОЛАТА НА ЛЕТАЊЕ

НЕМАЛО ПРИНУДНО СЛЕТУВАЊЕ ВО ОХРИД, АВИОН ПОРАДИ НЕВРЕМЕ НЕ МОЖЕЛ ДА СЛЕТА ВО СКОПЈЕ, ВЕЛИ КОНТРОЛАТА НА ЛЕТАЊЕ

Немаше никакво принудно слетување на авион на Охридскиот аеродром, изјавија за САКАМДАКАЖАМ.МК од Контролата на летање (М-НАВ) по информациите што ги ...
АВИОН НА „РАЈАНЕР“ ПРИНУДНО СЛЕТА ВО ФРАНЦИЈА ПОРАДИ ПОЖАР, ЛЕТАШЕ ОД МАНЧЕСТЕР ЗА ПОРТУГАЛИЈА

АВИОН НА „РАЈАНЕР“ ПРИНУДНО СЛЕТА ВО ФРАНЦИЈА ПОРАДИ ПОЖАР, ЛЕТАШЕ ОД МАНЧЕСТЕР ЗА ПОРТУГАЛИЈА

Авион на „Рајанер“ беше принуден да слета во Франција во понеделникот навечер откако избил пожар во кабината. Летот ФР4052 полета од Манчестер во 7.33 ...
ПРИНУДНО СЛЕТУВАЊЕ НА АВИОНОТ НА МЕРКЕЛ, ОТКАЖАЛЕ СИСТЕМИТЕ ЗА КОМУНИКАЦИЈА

ПРИНУДНО СЛЕТУВАЊЕ НА АВИОНОТ НА МЕРКЕЛ, ОТКАЖАЛЕ СИСТЕМИТЕ ЗА КОМУНИКАЦИЈА

Германската канцеларка Ангела Меркел ќе го пропушти отварањето на Самитот Г20 во Аргентина поради сериозни проблеми што го принудија нејзиниот авион н ...
АВИОНОТ НА МЕЛАНИЈА ТРАМП ПРИНУДНО СЛЕТА ПОРАДИ ЧАД ВО КАБИНАТА

АВИОНОТ НА МЕЛАНИЈА ТРАМП ПРИНУДНО СЛЕТА ПОРАДИ ЧАД ВО КАБИНАТА

Авион што ја превезувал Меланија Трамп бил принуден да се врати назад и да слета, откако почнало да чади од пилотската кабина. „Сѐ е во ред и сите ...
СЕ РАСПАДНА МОТОР НА ЕРБАС А380 НА „ЕР ФРАНС“ СРЕДЕ ЛЕТ, НЕМА ПОВРЕДЕНИ ПАТНИЦИ

СЕ РАСПАДНА МОТОР НА ЕРБАС А380 НА „ЕР ФРАНС“ СРЕДЕ ЛЕТ, НЕМА ПОВРЕДЕНИ ПАТНИЦИ

Авион на "Ер Франс" кој летал од Париз до Лос Анџелес, принудно слетал во Гус Беј во Канада, откако еден од четирите мотори буквално се распаднал доде ...
5 / 5 НАПИСИ