Таг: пристаниште

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ОД ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО БЕЈРУТ ЗАГИНАА 135 ЛУЃЕ, А 5.000 СЕ ПОВРЕДЕНИ, ЛИБАН ЌЕ ЗАГУБИ 15 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

ОД ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО БЕЈРУТ ЗАГИНАА 135 ЛУЃЕ, А 5.000 СЕ ПОВРЕДЕНИ, ЛИБАН ЌЕ ЗАГУБИ 15 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

Либанските спасувачки тимови сѐ уште бараат тела и исчезнати лица под урнататините од експлозијата на пристаништето во Бејрут, која уби најмалку 135 л ...
КУЌЕН ПРИТВОР ЗА РАКОВОДИТЕЛИ НА ПРИСТАНИШТЕТО ВО БЕЈРУТ ПО ЕКСПЛОЗИЈАТА ШТО УБИ 113 ЛУЃЕ

КУЌЕН ПРИТВОР ЗА РАКОВОДИТЕЛИ НА ПРИСТАНИШТЕТО ВО БЕЈРУТ ПО ЕКСПЛОЗИЈАТА ШТО УБИ 113 ЛУЃЕ

Истражителите почнаа со потрага низ урнатините на пристаништетто во Бејрут, барајќи докази што ја причинило масивната експлозија што го стресе либанск ...
ПОЛЕН ОД ДРВЈА, А НЕ ИЗМЕТ Е ПОКРИВКАТА НАД ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО КАЈ ПРИСТАНИШТЕТО

ПОЛЕН ОД ДРВЈА, А НЕ ИЗМЕТ Е ПОКРИВКАТА НАД ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО КАЈ ПРИСТАНИШТЕТО

Полен од зимзелени дрвја и од брезите, а не измет ја прекри езерската вода кај градското пристаниште во Охрид. Многумина охриѓани најпрво мислеа дека ...
РЕТКАТА ПТИЦА ГОЛЕМ НУРКАЧ ПО МНОГУ ГОДИНИ СЕ ПОЈАВИ НА ОХРИДСКОТО ПРИСТАНИШТЕ

РЕТКАТА ПТИЦА ГОЛЕМ НУРКАЧ ПО МНОГУ ГОДИНИ СЕ ПОЈАВИ НА ОХРИДСКОТО ПРИСТАНИШТЕ

По многу години, на охридското пристаниште се појави ретка врста птица голем нуркач,  која е дел од живиот свет на Охридското Езеро. „Намаленото пр ...
ПРИСТАНИШТЕТО ВО ОХРИД ПАК СЕ РАСПАЃА, КАПЕТАНИЈАТА ВЕТУВА САНАЦИЈА

ПРИСТАНИШТЕТО ВО ОХРИД ПАК СЕ РАСПАЃА, КАПЕТАНИЈАТА ВЕТУВА САНАЦИЈА

Главното пристаниште во Охрид повторно се рони. На делот кој служи за спуштање пловни објекти во езерото видливо е оштетувањето. Паднати се камењата и ...
ОХРИЃАНИ БАРААТ ОБНОВА НА ПРВАТА ОРГАНИЗИРАНА ПЛАЖА ПРЕД „ПАЛАС“

ОХРИЃАНИ БАРААТ ОБНОВА НА ПРВАТА ОРГАНИЗИРАНА ПЛАЖА ПРЕД „ПАЛАС“

Центарот за подводни активности „Акватек“ покренува иницијатива да се обнови старото пристаниште пред хотелот „Палас“ кое сега пропаѓа. Пристаниште ...
15 МЕСЕЦИ ПО ГОЛЕМОТО НЕВРЕМЕ, ОХРИД ГО ПОПРАВА ПРИСТАНИШТЕТО

15 МЕСЕЦИ ПО ГОЛЕМОТО НЕВРЕМЕ, ОХРИД ГО ПОПРАВА ПРИСТАНИШТЕТО

Петнаесет месеци по големото невреме што го зафати Охрид, локалната власт реши да го санира пристаништето, на кое имаше видливи оштетувања. „Наши е ...
ПАРКИРАЊЕТО ОКОЛУ ПРИСТАНИШТЕТО ВО ОХРИД ЌЕ СЕ НАПЛАЌА 100 ДЕНАРИ ЗА ЕДЕН ЧАС

ПАРКИРАЊЕТО ОКОЛУ ПРИСТАНИШТЕТО ВО ОХРИД ЌЕ СЕ НАПЛАЌА 100 ДЕНАРИ ЗА ЕДЕН ЧАС

Со одлука на Советот на Општината, Охрид доби премиум зона, во која паркирањето ќе чини 100 денари за еден час. Локалната власт со ова сака да го нама ...
ОХРИДСКОТО ПРИСТАНИШТЕ ДОПОЛНИТЕЛНО СЕ ИЗРОНИ НА СИНОЌЕШНИТЕ -13 СТЕПЕНИ

ОХРИДСКОТО ПРИСТАНИШТЕ ДОПОЛНИТЕЛНО СЕ ИЗРОНИ НА СИНОЌЕШНИТЕ -13 СТЕПЕНИ

Синоќешниот студ, кога беа измерени -13 Целзиусови степени, дополнително ги сронија камењата на градското пристаниште во Охрид. Еден негов дел е веќе ...
РАСПУКА ПРИСТАНИШТЕТО ВО ОХРИД, КАПЕТАНИЈАТА ВЕЛИ ДЕКА СТАБИЛНОСТА НЕ Е НАРУШЕНА

РАСПУКА ПРИСТАНИШТЕТО ВО ОХРИД, КАПЕТАНИЈАТА ВЕЛИ ДЕКА СТАБИЛНОСТА НЕ Е НАРУШЕНА

Градското пристаниште во Охрид се расцепи. Голема пукнатина може да се види на пристапниот дел на пристаништето, единствено од ваков вид на нашите три ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ