Таг: приватни болници

1 2 10 / 15 НАПИСИ
ЗА ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ Е НАДЛЕЖНО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО, ТОА НЕ НИ Е РАБОТА, ВЕЛИ СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ ОД ЦЕНТАРОТ ЗА УПРАВУВАЊЕ СО КРИЗИ

ЗА ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ Е НАДЛЕЖНО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО, ТОА НЕ НИ Е РАБОТА, ВЕЛИ СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ ОД ЦЕНТАРОТ ЗА УПРАВУВАЊЕ СО КРИЗИ

Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов кажа дека главниот штаб за управување со кризи нема надлежност околу приватните болници ...
АКО НЕКОЈ ИМА ВИШОК ПАРИ, БУЈРУМ, НЕКА ОДИ ВО ПРИВАТНА БОЛНИЦА ДА СЕ ЛЕКУВА, РЕЧЕ ЗАЕВ

АКО НЕКОЈ ИМА ВИШОК ПАРИ, БУЈРУМ, НЕКА ОДИ ВО ПРИВАТНА БОЛНИЦА ДА СЕ ЛЕКУВА, РЕЧЕ ЗАЕВ

Не можам да прифатам дека 12 илјади евра е лечење со трансплантација на крвта во некоја здравствена институција, рече премиерот Зоран Заев во вечерашн ...
ПОВЕЌЕ ОД 5,5 МИЛИОНИ ЕВРА ГРАЃАНИТЕ ПОТРОШИЛЕ ЗА ПРИВАТНО ТЕСТИРАЊЕ ЗА КОВИД, САМО МИНАТАТА НЕДЕЛА РЕЧИСИ ПОЛОВИНА МИЛИОН ЕВРА

ПОВЕЌЕ ОД 5,5 МИЛИОНИ ЕВРА ГРАЃАНИТЕ ПОТРОШИЛЕ ЗА ПРИВАТНО ТЕСТИРАЊЕ ЗА КОВИД, САМО МИНАТАТА НЕДЕЛА РЕЧИСИ ПОЛОВИНА МИЛИОН ЕВРА

Од почетокот на пандемијата досега, повеќе од 5,5 милиони евра дале граѓаните за тестирање за ковид-19 во приватните болници и лаборатории. Од почеток ...
ДЕЛ СЕ ПРЕМОРЕНИ, ДЕЛ СИ ИМААТ ДРУГИ ПРИЧИНИ, КАЖА ФИЛИПЧЕ ЗА ИНФЕКТОЛОЗИТЕ И СЕСТРИТЕ КОИ ЗАМИНУВААТ ВО ПРИВАТНИ БОЛНИЦИ

ДЕЛ СЕ ПРЕМОРЕНИ, ДЕЛ СИ ИМААТ ДРУГИ ПРИЧИНИ, КАЖА ФИЛИПЧЕ ЗА ИНФЕКТОЛОЗИТЕ И СЕСТРИТЕ КОИ ЗАМИНУВААТ ВО ПРИВАТНИ БОЛНИЦИ

Министерот за здравство Венко Филипче потврди дека една докторка од Клиниката за инфективни болести си дала отказ и планира да замине во приватна болн ...
ПАЦИЕНТИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ КОИ СЕ ПОЗИТИВНИ, ЌЕ МОЖЕ ДА ОСТАНАТ ТАМУ, ЗА ДА СЕ НАМАЛИ ПРИТИСОКОТ ВРЗ  „8 СЕПТЕМВРИ“

ПАЦИЕНТИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ КОИ СЕ ПОЗИТИВНИ, ЌЕ МОЖЕ ДА ОСТАНАТ ТАМУ, ЗА ДА СЕ НАМАЛИ ПРИТИСОКОТ ВРЗ „8 СЕПТЕМВРИ“

Приватните болници „Жан Митрев“, „Систина“ и „Ремедика“ во Скопје ги понудиле своите медицински персонали и капацитети за лекување на пациенти со КОВИ ...
ОД КИНА ОЧЕКУВАМЕ 200 РЕСПИРАТОРИ, ВО ТЕК Е НАБАВКА НА 50, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ

ОД КИНА ОЧЕКУВАМЕ 200 РЕСПИРАТОРИ, ВО ТЕК Е НАБАВКА НА 50, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ

Двеста респиратори се очекува да бидат донирани од Кина, соопшти министерот за здравство Венко Филипче. „Во тек е набавка на 50 респиратори, кои оч ...
И ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ТРЕБА ДА ГИ РЕДУЦИРААТ ОПЕРАЦИИТЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

И ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ТРЕБА ДА ГИ РЕДУЦИРААТ ОПЕРАЦИИТЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче ги повика и приватните болници да ги почитуваат препораките на Владата за ограничување на ширењето на коронавиру ...
ФИЛИПЧЕ ОД МЕДИУМИТЕ ДОЗНАЛ ЗА ИСТРАГАТА НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПРОТИВ ПРИВАТНА БОЛНИЦА ЗА ФИКТИВНА НАПЛАТА НА КАРДИОВАСКУЛАРНИ ИНТЕРВЕНЦИИ ОД ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО

ФИЛИПЧЕ ОД МЕДИУМИТЕ ДОЗНАЛ ЗА ИСТРАГАТА НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПРОТИВ ПРИВАТНА БОЛНИЦА ЗА ФИКТИВНА НАПЛАТА НА КАРДИОВАСКУЛАРНИ ИНТЕРВЕНЦИИ ОД ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО

Министерот за здравство Венко Филипче рече дека не знае за случајот од пред неколку дена кога Основното јавно обвинителство за организиран криминал по ...
ПРЕСАДУВАЊЕ ОРГАНИ ОД ДАРИТЕЛ СО МОЗОЧНА СМРТ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ САМО ЗА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ

ПРЕСАДУВАЊЕ ОРГАНИ ОД ДАРИТЕЛ СО МОЗОЧНА СМРТ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ САМО ЗА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ

Во приватните болници кои ќе се јават за добивање лиценца за трансплaнтација на јавниот повик, кој Министерството за здравство најави дека ќе го распи ...
80-ГОДИШНА ЖЕНА ДОНИРАШЕ БУБРЕГ ЗА СИНОТ, НАД 150 БУБРЕЖНО БОЛНИ ЧЕКААТ ТРАНСПЛАНТАЦИЈА

80-ГОДИШНА ЖЕНА ДОНИРАШЕ БУБРЕГ ЗА СИНОТ, НАД 150 БУБРЕЖНО БОЛНИ ЧЕКААТ ТРАНСПЛАНТАЦИЈА

Осумдесетгодишната Павлина Георгиевска пред само еден месец донирала бубрег за својот 62 годишен син, кој пет години бил на дијализа. Таа денес на одб ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ