Таг: приведување

ТЕТОВЕЦ ДВАПАТИ ПРИВЕДЕН НОЌЕСКА ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС

ТЕТОВЕЦ ДВАПАТИ ПРИВЕДЕН НОЌЕСКА ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Триесетгодишен тетовец ноќеска двапати бил приведен за време на полициски час. Прво бил приведен околу полноќ, а откако во полициската станица му бил ...
УЈП ГО ИЗВЕСТИЛА КРИВИЧНИОТ СУД ДЕКА ОБВИНЕТИОТ ИСМЕТ ГУРИ КОЈ НЕ ДОАЃА НА СУДЕЊЕ ПОРАДИ ЕПИДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУС, СИ ОДЕЛ НА РАБОТА

УЈП ГО ИЗВЕСТИЛА КРИВИЧНИОТ СУД ДЕКА ОБВИНЕТИОТ ИСМЕТ ГУРИ КОЈ НЕ ДОАЃА НА СУДЕЊЕ ПОРАДИ ЕПИДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУС, СИ ОДЕЛ НА РАБОТА

Исмет Гури, обвинет заедно со координаторот на пратеничката група на ДУИ Ејуп Алими, за преправање на записници од гласање за локални избори во Чаир, ...
ОХРИДСКАТА ПОЛИЦИЈА ПРИВЕДЕ РАБОТНИЦИ КОИ ГРАДЕЛЕ ДИВОГРАДБА ПО ПРЕПОРАКИТЕ НА УНЕСКО

ОХРИДСКАТА ПОЛИЦИЈА ПРИВЕДЕ РАБОТНИЦИ КОИ ГРАДЕЛЕ ДИВОГРАДБА ПО ПРЕПОРАКИТЕ НА УНЕСКО

Охридската полиција вчера приведе тројца работници кои биле затекнати во изведување бесправна градба, и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава ...
ТУРСКАТА ПОЛИЦИЈА УАПСИ НАД 100 ЛИЦА ПОРАДИ КРИТИКУВАЊЕ НА ВОЕНАТА АКЦИЈА ВО СИРИЈА

ТУРСКАТА ПОЛИЦИЈА УАПСИ НАД 100 ЛИЦА ПОРАДИ КРИТИКУВАЊЕ НА ВОЕНАТА АКЦИЈА ВО СИРИЈА

Турската полиција уапси десетици луѓе под обвинение дека ширеле терористичка пропаганда во врска со инвазијата во Сирија, при што државните медиуми об ...
ИМ БАРАЛ ТРИ ИЛЈАДИ ЕВРА НА ДВЕ ДЕВОЈКИ ОД КАВАДАРЦИ ДА НЕ ИМ ОБЈАВИ СЕКС СНИМКИ

ИМ БАРАЛ ТРИ ИЛЈАДИ ЕВРА НА ДВЕ ДЕВОЈКИ ОД КАВАДАРЦИ ДА НЕ ИМ ОБЈАВИ СЕКС СНИМКИ

30-годишен кавадарчанец уценувал две девојки да му дадат по илјада и две илјади евра за да не објави на социјалните мрежи компромитирачки видео и фото ...
БРИТАНЦИ И УКРАИНЦИ ПРИВЕДЕНИ ЗА ПРЕПРОДАЖБА НА КАРТИ ЗА СУПЕР КУПОТ

БРИТАНЦИ И УКРАИНЦИ ПРИВЕДЕНИ ЗА ПРЕПРОДАЖБА НА КАРТИ ЗА СУПЕР КУПОТ

Двајца Британци од Манчестер и двајца Украинци денеска се приведени и задржани во полициската станица во Карпош поради неовластена продажба на карти з ...
НЕМАЛО ПРИВЕДУВАЊЕ НА ПРОТЕСТОТ НА ЛЕВИЦА, АКО ИМАЛО ПРЕЧЕКОРУВАЊЕ ПОЛИЦАЈЦИТЕ ЌЕ БИДАТ КАЗНЕТИ, СООПШТИ МВР

НЕМАЛО ПРИВЕДУВАЊЕ НА ПРОТЕСТОТ НА ЛЕВИЦА, АКО ИМАЛО ПРЕЧЕКОРУВАЊЕ ПОЛИЦАЈЦИТЕ ЌЕ БИДАТ КАЗНЕТИ, СООПШТИ МВР

Министерството за внатрешни работи вели дека немало приведување на лица на синоќешниот протест на Левица за време на презентацијата на воената опрема ...
АЛФИ СПЕКТАКУЛАРНО УАПСИЈА ДВАЈЦА АКТИВИСТИ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

АЛФИ СПЕКТАКУЛАРНО УАПСИЈА ДВАЈЦА АКТИВИСТИ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Двајца активисти на Шарената револуција по завршувањето на протестот беа приведени од полициската единица „Алфа“ на паркингот пред Шпанската амбасада ...
8 / 8 НАПИСИ