Таг: провизија

ОТВОРЕНА ПРЕДИСТРАГА ЗА „5% ОД ЦЕЛОТО“, ПРОВИЗИЈАТА ШТО ЈА БАРА ГРУЕВСКИ ОД КИНЕЗИТЕ ОД КРЕДИТОТ ЗА ИЗГРАДБА НА АВТОПАТИТЕ

ОТВОРЕНА ПРЕДИСТРАГА ЗА „5% ОД ЦЕЛОТО“, ПРОВИЗИЈАТА ШТО ЈА БАРА ГРУЕВСКИ ОД КИНЕЗИТЕ ОД КРЕДИТОТ ЗА ИЗГРАДБА НА АВТОПАТИТЕ

Избеганиот поранешен премиер Никола Груевски е под истрага во нов предмет како осомничен дека зел провизија за изградба на кинеските автопати. Овој пр ...
ВЕРУШЕВСКИ СО ЗАЕВ ВО ИЗРАЕЛ КАКО СОВЕТНИК ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ

ВЕРУШЕВСКИ СО ЗАЕВ ВО ИЗРАЕЛ КАКО СОВЕТНИК ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ

Поранешниот директор на УБК Зоран Верушевски е во владината делегација што го придружува премиерот Зоран Заев на официјалната посета на Израел. Од ...
2 / 2 НАПИСИ