Таг: прв вицепремиер

ЏЕНТЛМЕНСКИ ДОГОВОР

ЏЕНТЛМЕНСКИ ДОГОВОР

А бе, „Миле ми текна!“ е работава. ...
ПРВИОТ ВИЦЕПРЕМИЕР МЕЏИТИ ЌЕ ИМА РЕДОВНА КООРДИНАЦИЈА СО МИНИСТРИТЕ ОД КОАЛИЦИЈАТА ВРЕДИ, СООПШТИ БЕСА

ПРВИОТ ВИЦЕПРЕМИЕР МЕЏИТИ ЌЕ ИМА РЕДОВНА КООРДИНАЦИЈА СО МИНИСТРИТЕ ОД КОАЛИЦИЈАТА ВРЕДИ, СООПШТИ БЕСА

Првиот вицепремиер и министер за животна средина Изет Меџити, соопшти дека почнува пракса на редовна координација со министрите, замениците-министри и ...
НЕЗАКОНСКИ Е ДА ИМА ПРВ ВИЦЕПРЕМИЕР, НО ВО КОАЛИЦИЈАТА ИМАМЕ ЏЕНТЛМЕНСКИ ДОГОВОР ТОА ДА БИДЕ ИЗЕТ МЕЏИТИ, РЕЧЕ МИЦКОСКИ

НЕЗАКОНСКИ Е ДА ИМА ПРВ ВИЦЕПРЕМИЕР, НО ВО КОАЛИЦИЈАТА ИМАМЕ ЏЕНТЛМЕНСКИ ДОГОВОР ТОА ДА БИДЕ ИЗЕТ МЕЏИТИ, РЕЧЕ МИЦКОСКИ

И во новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ и премиерот Христијан Мицкоски ќе има прв вицепремиер, а тоа ќе биде Изет Меџити од Коалицијата Вреди. Мицк ...
ВОЗБУДАТА РАСТЕ

ВОЗБУДАТА РАСТЕ

Втор вицепремиер, ама ист како првиот ...
ПРВ – ЦРВ

ПРВ – ЦРВ

1 Времето е сѐ што имаме во Македонија. Па така и историјата, што ќе ја пишува реформскава Влада од чесни и способни кадри што ја договорија Зоран Зае ...
5 / 5 НАПИСИ